Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Quo vadis - bieszczady.info.pl

  1. #1
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Quo vadis - bieszczady.info.pl

    Witam!

    Na forum padło trafne pytanie dotyczące dalszego rozwoju serwisu
    www.bieszczady.info.pl.
    Ponieważ temat wydaje się ciekawy postanowiliśmy odpowiedzieć właśnie w taki sposób.

    Aby powiedzieć „co dalej” wydaje się, że należy powiedzieć co udało się zrobić dotychczas.
    Na początku istnienia (199 serwis Wirtualne Bieszczady przyjął formę serwisu informacyjnego. Chcieliśmy publikować informacje, których ludzie szukają. Staraliśmy się umieszczać na naszych stronach teksty, które coś wnosiły do ogólnie pojętej wiedzy na temat bieszczadzki.
    Po okresie dynamicznego rozwoju, patronatu wp.pl, lawinowego przyrostu odwiedzin, stanęliśmy przed faktem, iż w jakimś sensie formuła działania naszego serwisu się przeterminowała - zmieniła.
    Zaczęliśmy spotykać się z zarzutami, iż nasze strony są nieaktualne, źle prowadzone, a nawet, że powinniśmy sprzedać swoją domenę komuś kto zrobi "to" lepiej.

    Zastanawialiśmy się nawet nad zamknięciem serwisu, ale patrząc na statystyki doszliśmy do wniosku, że nie wolno nam tego zrobić.
    W roku 2003 - przez 12 miesięcy - nasze strony zostały odwiedzone prawie 980 tysięcy razy!
    Taka popularność to zobowiązanie - można mówić wiele - ale to jest fakt.

    Patrząc na sieć (internet) pod kątem dostępności informacji na temat poszczególnych grup górskich przyznać należy, że Bieszczady są prawdopodobnie najlepiej reprezentowane i chyba najlepiej promowane w internecie.
    Myślę trochę nieskromnie, że mamy w tym niemałą zasługę. Wyznaczyliśmy kiedyś standard, który spowodował, że dziś mamy w sieci przynajmniej kilka bardzo dobrych serwisów bieszczadzkich o charakterze niekomercyjnym - prowadzonych przez pasjonatów, które często stawiane są za wzór dla wielu nawet komercyjnych przedsięwzięć.
    Nasze instytucje: gminy, powiaty bieszczadzkie w większości nie mają nawet swoich wizytówek w sieci - mimo, że z ich strony takie działania jak promocja to obowiązek ustawowy!

    Publikując nową wersję naszego serwisu chcieliśmy kolejny raz przesunąć "wirtualną" poprzeczkę. Czy się nam to udało i czy podnieśliśmy ją kolejny raz w górę czas pokaże.
    Plan działania mamy taki, iż chcemy odświeżyć wszystkie zebrane informacje na naszych stronach. Duża ilość tych ostatnich powoduje, że przyjęliśmy model uruchamiania "krokowego" - doszliśmy do wniosku, iż nie da się tego zrobić w ciągu jednego wieczoru czy nawet tygodnia.
    Mamy nadzieję w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy odświeżyć nasz serwis, przenieść te informacje, które wydają nam się potrzebne oraz wdrożyć nowe rozwiązania, które będą wyznaczać kierunek naszego działania w przyszłości.

    Tak więc na dzień dzisiejszy wersja naszego serwisu wydawać się może nieco uboga ale obiecujemy, że to się będzie zmieniać już niebawem.

    Jeśli macie jakieś sugestie, propozycje lub może chcecie nam pomóc gorąco zapraszamy. Mamy nadzieję, że pomożecie.

    Spotkaliśmy się także z opinią, że poprzednia wersja poprzez fakt, iż była surowa i prosta dobrze spełniała swoje zadanie, nowa wersja zrywając z tym pewnego rodzaju standardem ma być rzekomo gorsza.
    Podczas projektowania nowej szaty graficznej postanowiliśmy, iż zadanie to powierzymy niezależnemu grafikowi - który w przeciwieństwie do nas będzie miał obiektywne spojrzenie, wniesie coś nowego, a co za tym idzie i my staniemy przed NOWYM wyzwaniem.
    Jak powiedzieliśmy: wydaje się nam, że zadania które mieliśmy kiedyś udało się doprowadzić do finału, a że wszystko musi się zmieniać to i my postanowiliśmy się zmienić.
    Poprzez naszą nową wersję chcemy wypełnić pewnego rodzaju niszę, jaka istnieje w internecie i mamy nadzieję, że to się nam uda.

    Nasza misja to robić serwis, który nie będzie kopią innych, będzie dostarczał informacji, które nie są dostępne nigdzie indziej, będzie przyjazny dla użytkowników, a co za tym idzie będzie się stale i dynamicznie się rozwijał.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    No to - tak trzymać!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Witam

    No i w pizdu!!
    Nie ma spania - setki userów i gówno!

    Mata ludziska to w dupie? Jak głęboko?!
    Tfuj!

    Pozdrawiam

  4. #4
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Mata ludziska to w dupie? Jak głęboko?!
    Nawiązując do Twojej wypowiedzi!

    A co byś zmienił, dodał na naszym serwisie?
    Dlaczego uważasz że lekceważymy naszych userów?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar beata
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Mata ludziska to w dupie? Jak głęboko?!
    Nawiązując do Twojej wypowiedzi!

    A co byś zmienił, dodał na naszym serwisie?
    Dlaczego uważasz że lekceważymy naszych userów?
    O Admin usiluje zmusic Michala do konkretow :D
    Michale - badz tak mily i sie ten jeden raz przelam - daj konkrety :) samam ciekawa ...
    Z pozdrowieniem
    b

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin

    Nawiązując do Twojej wypowiedzi!

    A co byś zmienił, dodał na naszym serwisie?
    Dlaczego uważasz że lekceważymy naszych userów?
    Cytat Zamieszczone przez Beata
    Michale - badz tak mily i sie ten jeden raz przelam - daj konkrety samam ciekawa ...

    Admin - zmiłuj się nad wybudzonym miśkiem - nie pisałem nic o lekceważeniu kogolwiek przez Was.

    Beata - Ty jakowyś bliźniak admina? A może jego rzecznik nieprasowy? Hmm...

    Odpowiedź będzie - ale na priva. I jeszcze dzisiaj - jeno przetrawię te nowe durackie przepisy unijne. Już mam czkawę jak po 10 browarkach - hehh.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar beata
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Beata - Ty jakowyś bliźniak admina? A może jego rzecznik nieprasowy? Hmm...
    Misiuuu... ja jestem normalnie po babsku ciekawa a nie blizniak :)
    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Odpowiedź będzie - ale na priva. I jeszcze dzisiaj - jeno przetrawię te nowe durackie przepisy unijne. Już mam czkawę jak po 10 browarkach - hehh.
    Ja tez chce priva ...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    A ja chcę piwa ...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar beata
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    A ja chcę piwa ...
    Podoba mi sie twoj tok myslenia T. B. :D

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie i co dalej...

    Nie bede ukrywał, ze bardzo brakuje mi krótkiej informacji, która była w poprzednim serwisie czyli Noclegi w Bieszczadach. Taki prosty wykaz adresów i telefobów do pensjonatów, hoteli i innej agroturystyki, z ewentualnymi odnosnikami do stron www czy adresami mailowymi. Ceny mile widziane. Zdaje sobie sprawę, ze jest to dośc kłopotliwe zbieranie informacji, ale jest to naprawde potrzebne....
    Pozdrawia jeden z najstarszych bieszczadników.....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Quo vadis KIMBie?
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 12:18
  2. Ukraina - prosba o info
    Przez kasiek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2007, 18:34
  3. Warto zobaczyć - Galeria Rzeźby plenerowej Quo Vadis
    Przez Wiktoria w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2005, 09:43
  4. info
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2002, 17:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •