Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Sierpniowy Pikuj

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    Widząc to co się dzieje u nas i tam - jeszcze długo (myślę minimum 20 lat) na Ukrainie nie będzie takich tłumów jak w Polsce.
    Karp. ws 136.jpg

    Nie wiem ile trza by spełniało definicję tłumu ale jak widać jest gęsto a to tylko ten placyk od południowej strony.

  2. #22
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj


  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Karp. ws 136.jpg

    Nie wiem ile trza by spełniało definicję tłumu ale jak widać jest gęsto a to tylko ten placyk od południowej strony.
    Mi chodziło raczej o porównanie z tym co dzieje się na naszych szlakach.
    Tak jak wspominałem byłem tylko 3 razy na Ukrainie i tylko w paśmie Pikuja.
    I tylko do tego się odnosiłem - to moja subiektywna ocena. W tym roku na szlaku który opisałem w tym wątku - turystów spotkaliśmy dopiero pod samym szczytem.
    Ukraina obchodziła w tym roku 30-lecie więc to też okazja do świętowania w górach. Nie wiem czy na "co dzień" też tam są takie ilości turystów.
    Niewątpliwie ilość będzie się zwiększała, ale to proces chyba nie do zatrzymania. Mam tylko nadzieję, zdążę jeszcze kilak razy tam pojechać zanim spotkam tam tylu turystów ilu jest obecnie w naszych Bieszczadach.

  4. #24
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    (...)
    Ukraina obchodziła w tym roku 30-lecie więc to też okazja do świętowania w górach. Nie wiem czy na "co dzień" też tam są takie ilości turystów.
    (...).
    To taka specyfika spotykana w ukraińskich Karpatach , że jednego dnia wychodzi na Howerlę kilkanaście tysięcy ludzi , a na sąsiednich szczytach spokój i cisza
    Podobnież w Paśmie Pikuja idziesz przez 3 dni i nie spotkasz nikogo a na samym szczycie dwie wycieczki na raz
    Na naszych szlakach masz stabilny tłok np na Tarnicę bez względu na porę dnia i roku

  5. #25

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    @Gipsar - znalazłeś odpowiedź na pytanie, którym szlakiem lepiej wyruszyć ? Czy żółtym z Użoka, czy czerwonym z Przełęczy Użockiej ? Odpowiedzi pewnie różne mogą być jak się domyślam. Masz jakieś info na temat tych dwóch szlaków ? Pzdr !

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Niestety, przez wojnę musiałem zrezygnować z planów wakacyjnych na Ukrainie. Nie zgłębiałem planów na wyjście z Użoka czy Przełęczy, chociaż w 2024 mocno się zastanawiam czy jednak nie spróbować. Jest jeszcze trochę czasu

  7. #27
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Cytat Zamieszczone przez _PrEzY_ Zobacz posta
    @Gipsar - znalazłeś odpowiedź na pytanie, którym szlakiem lepiej wyruszyć ? Czy żółtym z Użoka, czy czerwonym z Przełęczy Użockiej ? Odpowiedzi pewnie różne mogą być jak się domyślam. Masz jakieś info na temat tych dwóch szlaków ? Pzdr !
    Pytanie retoryczne , pewnie dlatego nikt nie chciał się go zgłębiać.
    Patrząc na mapę jasno widać że podejście z Użoka startuje z dużo niższego pułapu , a więc przed nami pokonanie większego przewyższenia, niż wersji z Przełęczy Użockiej.
    Dobrze wiedzieć że ten odcinek z Przełęczy to jest leśny (mało widokowy) , podejście z Użoka bardziej strome , ale bardziej widokowe,. Obie wersje w pewnym momencie łączą się kierując na Kińczyk Hnylski i...dalej na Pikuja

  8. #28

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Gipsar, co do 2024 r. to ja też się zastanawiam jeśli chodzi o Pikuj. Kiedy - wstępnie sierpień 2024. Którędy ? Jeszcze nie sprecyzowałem tego sam sobie. Tak jak pisze szanowny Henek - czy z Przełęczy, czy z Użoka - obie wersje mają swoje plusy i minusy. Wszystko kwestia pogody pewnie, czasu i zdrowia :)

  9. #29

    Domyślnie Odp: Sierpniowy Pikuj

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Pytanie retoryczne , pewnie dlatego nikt nie chciał się go zgłębiać.
    Patrząc na mapę jasno widać że podejście z Użoka startuje z dużo niższego pułapu , a więc przed nami pokonanie większego przewyższenia, niż wersji z Przełęczy Użockiej.
    Dobrze wiedzieć że ten odcinek z Przełęczy to jest leśny (mało widokowy) , podejście z Użoka bardziej strome , ale bardziej widokowe,. Obie wersje w pewnym momencie łączą się kierując na Kińczyk Hnylski i...dalej na Pikuja
    Henku, racja - tak zaczepnie trochę to pytanie zadałem, a przy okazji dziękuję za uwidocznienie plusów i minusów obu wariantów podejścia / startu w stronę Pikuja :) Na pewno jeszcze będę nad tym rozmyślał, ale korci mnie, żeby w końcu tam się wybrać, zobaczymy co pokaże rok 2024 i jakie będą wówczas możliwości.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Sierpniowy wypoczynek...
    Przez PawWaw w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 13:21
  2. Sierpniowy tydzień w Bieszczadach?
    Przez nulus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 00:26
  3. Sierpniowy wypad w Bory Tucholskie
    Przez Pyra.57 w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 20:10
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 11:57
  5. Pikuj
    Przez Izabella w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2005, 17:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •