Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Tak składa się, że niektóre miejsca z Twojej wyprawy, które umieściłeś w początkowej części relacji (m.in. Izby, Bieliczna, Wysowa, Regietów, Radocyna...) ja również odwiedziłem w tym roku. Końcowy fragment relacji, to ponownie fragmentami obszary, które, podobnie, jak Ty, ja penetrowałem.
    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Z Brzostka przez Pilzno do Tarnowa.
    A cmentarz z IWŚ w Januszkowicach - wow...
    Miałem m.in. dwie dniówki po cmentarzach z I w. św. Każdy dzień po ok. 30 cmentarzy wojennych. Jeden właśnie po wspomnianych okolicach Tarnowa (i okolic na pn. i zach. od Tarnowa). Drugi, to okolice wspomnianych Pilzna, Brzostka i okolic na południe.
    Był m.in. wspomniany cm.w. 217 Januszkowicach.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    jadę znanym wariantem przez Chańczową
    Popraw sobie ortografię - pisze się jak "Hańczę".

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    pora ruszać w kierunku Wahalowskiego Wierchu oraz Czystogarbu.
    "Czystohorbu" chyba bardziej swojsko brzmi, bo tak od zawsze wymawiali miejscowi. "Czystogarbem" stał się nie tak dawno, jak Berehy - "Brzegami".

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Na przełęczy Czarne patrzę z lekkim żalem na zarastający krzyż/kapliczkę. Mam po cichu nadzieję że skoro tyle osób bazuje w lecie w Radocynie to ktoś udając się do sklepu w Wyszowatce któregoś razu przytnie kszale. Jak się potem okazało 5miesięcy póżniej - w październiku, nie miałem racji. W sumie ciekawa sprawa co do takich oddolnych akcji odruchów ludzkich by coś od siebie dać, skoro tak mocno się zachwycamy terenami Łemkowszczyzny. Cieikawy temat do dyskusji. Nie ukrywam że mnie trochę natchnęli "koledzy z Czarnego Czeremoszu" którzy chcąc kajakować po ciekawych rzeczkach... No, w skrócie w tym roku zaczęli mocno odgruzowywać ciekawe - perspektywiczne małe rzeczki. Takim przykładem jest bardzo mało znana rzeczka Ljuta pod Ostrą Horą.
    Rozwiń temat. Nie krępuj się. Jak tam wyglądało to "mocne odgruzowywanie"?
    Ostatnio edytowane przez Tomnatyk ; 28-10-2021 o 01:24

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    W skrocie chlopaki poszli ze sprzetem alpinistycznym i drwalskim w rzeczke i poczyscili z klod, drzew itp itd - zeby mozna bylo przy odpowiednim stanie wody splynac na kajaku gorskim. A ze teren rzeczki gorskiej nie jest latwo dostepny - to sie namachali. Podobnie oddolne dzialania robia ekipy przy wycinkach starych rajsztokow w Gorganach.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    https://ivanovuskayaks.blogspot.com/...blog-post.html

    Tutaj opis calej akcji, przygotowania, wnioskow itp.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #15
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Ale bezsens, przecież to najlepsza zabawa przedzieranie się przez takie kawałki. To tak, jakby asfalt położyć na szlaku.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    Ale bezsens, przecież to najlepsza zabawa przedzieranie się przez takie kawałki. To tak, jakby asfalt położyć na szlaku.
    Ile dni spędziłeś na górskim kajaku od WWIII wzwyż?
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  7. #17
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Na kajaku ani minuty, na pontonie zdarzały się i piątki (z tym, że nie w Europie). Ale nic ponad, aż taki gieroj nie jestem.
    Ale mam skojarzenia/porównania ze wspinaniem - patentowanie po spitach jest o wiele nudniejsze, niż onsajtem na własnej w dzikim terenie. Tutaj chłopcy zrobili sobie po prostu tor, eksploracja to zupełnie inna zabawa.

  8. #18
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Nie obraź się - ale mam swoje lata, trochę życia łyknąłem i nie podnieca mnie zabawa typu "morsowanie" w temperaturach powyżej zera i w wodzie, która stoi czy bieganie w modnych ciuchach z Endomodo na Fejsbuku. Dzisiejsze społeczeństwo ma to do siebie, że z noclegu pod namiotem w śniegu potrafi zrobić epopeję - dla kontrastu: onegdaj moje dzieci (wówczas będąc w wieku lat kilku) sypiały ze mną na śniegu i nie robiły z tego jakiegoś wielkiego "halo".
    Kiedyś skomentowałem tego typu "akcję" (chwalenia się jednym noclegiem spędzonym w zimie pod namiotem) następująco:
    "W takich sytuacjach, jak jestem w lesie, często myślę o więźniach Gułagu czy Auschwitz, partyzantach Ognia pod Turbaczem czy dzieciakach z Powstania Warszawskiego biegającymi pod latającymi kulami, myślę o swoim starym, który mając 10 lat w zimie 1939 jechał z Łodzi do Krakowa w bydlęcym wagonie - i myślę, że się spedaliliśmy okrutnie, skoro ze spania w lesie na wycieczce robimy wielkie halo.
    Tak, spedaliliśmy się.
    Wszyscy."

    W związku z tym nie oglądam relacji pod względem "samozajebistości" relacjonującego, tylko pod względem widoków czy informacji o świecie, które prezentuje. Stąd m. in. moja wcześniejsza uwaga nt. nadmiernej ilości selfików.
    Swoją drogą, szpej wspinaczkowy w połączeniu z Husqvarną to moja codzienność. To, co dla jednych jest jakimś tam wyczynem, dla innych to zwykła tyrka.

    (Chciałem edytować poprzedniego posta, ale nie zmieściłem się w limicie czasu, w związku z tym jest jeden po drugim.)

  9. #19
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    Podoba mi się to co zrobił i opisał Pete ,
    .... ale ja bym to zrobił zupełnie inaczej
    więc dlaczego jednak mi się podoba jego wyprawa ?
    Ta relacja jest szybka, młodzieńcza, chaotyczna , pełna "przekrętów" językowych, ale wciąż do przodu, i na maxa,
    Większość forumowiczów to osoby z doświadczeniem i dystansem więc nie zapalają się do wyrażania opinii
    Ja tam wysyłam pozdrówka od Starego Piedoły który jednak ...zrobiłby to zupełnie inaczej

  10. #20
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Beskid Niski (rowerowo) sercu bliski

    No ale jak inaczej?
    Nie sztuka powiedzieć "nie, bo nie". Uzasadnienie by się przydało.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Beskid Niski - ciekawostki,
    Przez kulczyk1 w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 09:06
  2. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 23:36
  3. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 11:41
  4. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 23:55
  5. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •