Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 64

Wątek: Buntowniczo

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Dziękuję bardzo ładnie. Prorokowanej bylejakości nie stwierdzam. Jakiś (dłuższy) czas temu bracki mnie namawiał na Rumunię ale osoby które miały zapewnić stosowny transport się wykruszyły więc sprawa się rypła. Może innym razem bo zdecydowanie widać że warto.

  2. #32
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Drewno - bramy. Temat zasługujący na oddzielne przedstawienie. Snycerskie dzieła sztuki. Podobno nowa może kosztować do 70 tys.

    Romania-2021-065.jpg

    Romania-2021-070.jpg

    Romania-2021-253.jpg

    Romania-2021-338.jpg

    Romania-2021-492.jpg

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Na koniec monastyry. Małe i duże. Stare i nowsze. Polichromowane swego rodzaju komiksem z Pisma św. , historii kraku i klasztoru.
    Wspólny mianownik tych obiektów to moc kwiatów i prowadzone w większości prace budowlane.

    Romania-2021-321.jpg

    Romania-2021-334.jpg

    Romania-2021-358.jpg

    Romania-2021-420.jpg

    Romania-2021-448.jpg

    Romania-2021-429.jpg

    Romania-2021-430.jpg

    Romania-2021-439.jpg

    Romania-2021-457.jpg

  4. #34
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    Tomnatyk - ani smartfona, ani drona.

    Don Henryk -(...) ale szczerze to wolałbym namówić Cię (jak i wszystkich czytających) na tytułowy bunt; powtórzę: zdjęcia były pretekstem. Ale może nie umiem trafić do ludzi - może Buba ma słuszność, że ludzie nie kumają, czym jest wolność. A wolność, wbrew temu co pisze Tomnatyk, to czysty pragmatyzm. Zniewolenie kosztuje sporo - zarówno w przenośni (koszty psychiczne, które w sumie są też wymiernymi kosztami, np. leczenia), jak i dosłownie (np. finansowe; musisz pracować na siebie i na swojego "właściciela"), exemplum gospodarcze: socjalizm zawsze kosztuje więcej niż kapitalizm.
    Też będzie szczerze . Czytam tekst po paru dniach (po raz kolejny) i nadal nie mogę skumać na jaki bunt chciałbyś mnie namówić ?
    Może Buba ma rację że ludzie nie kumają , czym jest wolność
    Rzecz w tym, że widocznie ja nie należę do kumatych - trudno, muszę pogodzić się z tym, że Pan Bóg nie każdemu rozumu udzielił po równo.
    Nie przeszkadza mi to codziennym funkcjonowaniu , ani w odskokach terenowych które nie miały sensu
    dwa dni temu paliłem ognisko aby ogrzać a nie buntować.
    ognisko.jpg

  5. #35
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Wiesz co jest najśmieszniejsze i zarazem najbardziej tragiczne w tym Twoim zdjęciu, czego nawet nie zauważyłeś?
    Tabliczka "Uwaga! Teren monitorowany".

    Może dlatego nie rozumiesz o czym pisałem w pierwszym poście i następnych trzech - a tam wszystko jest co i jak.

  6. #36
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Mam nadzieję , że kiedyś mi to wytłumaczysz
    "без horiłka його не роздягнеш"
    Co ten kolega Jojo tabliczek nastawiał ?

  7. #37
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    Wiesz co jest najśmieszniejsze i zarazem najbardziej tragiczne w tym Twoim zdjęciu, czego nawet nie zauważyłeś?
    Tabliczka "Uwaga! Teren monitorowany".
    W miejscu, które pokazał Henio jeszcze nie byłem, ale w pobliskim obiekcie pod tym samym patronatem, na jednym zdjęciu (osobiście wykonanym) znalazłem takie tabliczki:
    • Granica państwa
    • Poczekalnia
    • Zakaz fotografowania
    • Zrywka drewna - wstęp wzbroniony
    • Ostoja niedźwiedzia
    • Spożywanie alkoholu jest szkodliwe dla zdrowia
    • Rektor
    • Prejdete na druhy chodnik
    • Wejście na tory grozi śmiercią lub kalectwem
    • Manipulowanie przy tablicy rozdzielczej surowo wzbronione
    • Gaśnica
    • Obiekt zabytkowy

    ... i wiele podobnych

    Nie wiem, co myśli Rektor na temat spożywania w ostoi niedźwiedzia, ale manipulowania przy tablicy rozdzielczej stanowczo odradzam.
    Albo inaczej: więcej luzu
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 10-11-2021 o 21:57 Powód: liter.

  8. #38
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    I serio nie widzicie w tych tabliczkach żadnego problemu?
    Bo ja o wiele lepiej sypiam, jak na biwaku mam np. tak, a nie jakieś tabliczki z zakazami, w dodatku ze świadomością, że jakiś idiota zabawi się w kapusia, że nielegalnie palę ognisko.



    Ale pojechałem, jeleń na rykowisku, większego kiczu nie mogłem wstawić hie, hie, hie...
    No dobra, przesadziłem, o wiele bardziej wolę jak jest tak - ale tam żadnych tabliczek w promieniu 100 km nie uświadczysz:


  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Nie wiem, co myśli Rektor na temat spożywania w ostoi niedźwiedzia, ale manipulowania przy tablicy rozdzielczej stanowczo odradzam.
    Albo inaczej: więcej luzu
    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    ja o wiele lepiej sypiam, jak na biwaku mam np. tak [...]


    Ale pojechałem, jeleń na rykowisku, większego kiczu nie mogłem wstawić hie, hie, hie...
    Jest luz a nawet kapkę romantiki, o ile to nie fota z ambony na polowaniu. Miejmy nadzieję, że jeleń przeżył. Ale co z tym buntem w Rumunii? Jeździłeś pod prąd, uciekając przed Cyganką ze smartfonem, czy przed dronami patrolowymi?

  10. #40
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Ech...
    Gadasz jak jakiś ekoterrorysta z Grinpisu.
    Nie, nie jestem myśliwym, nie mam żadnego interesu w tym, żeby ich bronić czy atakować, są mi zupełnie obojętni jako środowisko zgrupowane wokół jakiejś tam działalności; tak, uważam, że są gadżeciarzami, przedłużającymi swoją męskość długością lufy, a regulacja populacji zwierzyny jest tylko do tego dobrym pretekstem; tak, wiem, że to środowisko pije na potęgę, co zupełnie nie idzie w parze z moim stosunkiem do alkoholu, więc ani mi oni bracia czy swaci. Nie znam się na odstrzale, ale wiem, że jest on niezbędny dla jakiejś tam równowagi w przyrodzie w jej obecnej sytuacji. I tak samo nie "kocham milusich foczek", traktuję je jako część środowiska, nie "kocham milusich piesków i kotków"; uważam, że schroniska są niepotrzebne, a nadmierna w nich ilość psów jest efektem debilnego "umiłowania biednych zwierzątek", które z wilka, oswojonego do postaci psa obronnego (stada owiec itp.), stały się kanapowymi królami niedopieszczonych właścicieli (znam małżeństwo, w którym żona wyrzuca - podkreślam: nie prosi, żeby zszedł, tylko wyrzuca - męża z kanapy, żeby "Pimpuś" miał gdzie się położyć - to jest chore). Nadmierna ilość "milusich foczek" doprowadziła do wytępienia kilku gatunków ryb w morzach, nadmierna ilość "milusich pieseczków i koteczków" doprowadziła do wytępienia normalności wśród gatunku homo spaniens. Etc., etc.
    Więc Twoje "miejmy nadzieję, że jeleń przeżył" jest jak najbardziej idiotycznym komentarzem do powyższego zdjęcia, już pomijam, że sugerującym moją koniunkturalność (w tym przypadku wrzucania łzawych kadrów, uzyskanych w sytuacjach "nie łzawych").
    Ale gdybym miał potrzebę upolowania jelenia z powodu głodu, to bym to bez wahania uczynił (zakładając, że bym potrafił).
    I nie przeraża mnie patroszenie ubitego jelenia, patroszenie owcy przez bacę czy patroszenie jaka przez Kirgiza - uczestniczyłem/byłem swiadkiem w takich zajęciach niejednokrotnie (choć akurat z jeleniem nie miałem okazji).

    Uciekać nie musiałem, ale ewidentnie widzę różnicę między Rumunią sprzed 10 lat a obecną. Drony (jak również helikoptery, quady, itp.) zostały w Rumunii użyte przez służby już kilkarotnie w tym roku (m.in. w Retezacie) w obławach na hordy debilnych crossowców, quadowców i terenowców, którym nie wystarczą szutrowe drogi publiczne w parkach narodowych (tak, w Rumunii niektóre są dostepne w pełni legalnie, choćby te, które prowadzą do miejscowości leżących na terenach parków, sam takimi czasem jeżdżę) i muszą jeździć poza nimi, żeby taranować kosówkę czy rozpieprzać na potęgę leśne runo. Taką informację (o obławach), która dotarła do mnie pod koniec wiosny, potwierdzili mi dwukrotnie strażnicy parkowi, z którymi rozmawiałem - jeden w lipcu, inny we wrześniu. Kwoty mandatów są spore - w zależności od złamanego paragrafu zawierają się w widełkach 3.000-16.000 lei lub 30.000-60.000 lei (jeden lej to niespełna złotówka).
    Z jednej strony rozumiem Rumunów, którzy mają dość debilnego rozpieprzania ich kraju przez połowę Europy, która u siebie nie może nawet ogniska zapalić (stąd ta frustracja i wyżywanie się właśnie w Rumunii czy na Ukrainie), z drugiej strony widzę w tych działaniach sojuznojewropejskie macki ograniczania wszystkiego za pomocą przerośniętej biurokracji i jej wpływu poprzez nadmierna ilość regulacji i przepisów na wszystkie bez wyjątku aspekty ludzkiego życia - włącznie z przysłowiową juz krzywizną zjadanego banana czy ograniczaniem do 5 litrów ilości wody, którą spłukujemy sracz.

    Z pomocą tejże nadmiernej biurokracji i ograniczeń paragrafami zagubiliśmy umiejętność logicznego i trzeźwego myślenia, a tym samym naszą wolność. Niewolnik nie myśli, tylko wykonuje rozkazy/nakazy/zakazy.
    Ostatnio edytowane przez zdeb ; 11-11-2021 o 13:14

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •