Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: Buntowniczo

  1. #11
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    No i namówiłeś mnie na Rumunię
    .... trochę głupio wyszło , bo jeden więcej wcale niepotrzebny jest

  2. #12
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Tomnatyk - ani smartfona, ani drona.

    Don Henryk - jeden nie zrobi wielkiej różnicy, ale szczerze to wolałbym namówić Cię (jak i wszystkich czytających) na tytułowy bunt; powtórzę: zdjęcia były pretekstem. Ale może nie umiem trafić do ludzi - może Buba ma słuszność, że ludzie nie kumają, czym jest wolność. A wolność, wbrew temu co pisze Tomnatyk, to czysty pragmatyzm. Zniewolenie kosztuje sporo - zarówno w przenośni (koszty psychiczne, które w sumie są też wymiernymi kosztami, np. leczenia), jak i dosłownie (np. finansowe; musisz pracować na siebie i na swojego "właściciela"), exemplum gospodarcze: socjalizm zawsze kosztuje więcej niż kapitalizm.

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    może Buba ma słuszność, że ludzie nie kumają, czym jest wolność
    Mysle, ze ci co mieli skumac - to skumali juz dawno. Dokladnie w kwietniu 2020. Szczerze to nie kojarze zbyt duzo "nawróconych" pozniej, chyba 2 osoby? Choc z drugiej strony moze zawsze warto probowac? Moze nigdy nie warto tracic nadziei? Bo moze ten jeden przekonany przez ciebie do dostrzegania wolnosci - kiedys przeważy szalę? Zatem szanuje twoj wysiłek i kibicuje!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Ha! znam tych dwóch ancymonów, to moi krajanie a sprawowali się chociaż? nie przynieśli wstydu? Z wielką przyjemnością przeczytałam relację, bo Rumunia to nasza wielka miłość. I wiem, kto budził rano śpiochów, Adam, ten nieogolony, on nie ma spania serdecznie pozdrawiam.

  5. #15
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Bubiszonie - ci co mieli skumać, to skumali o wiele wcześniej niż w kwietniu 2020. Ale masz poniekąd rację - wtedy był dobry moment na "uwierzytelnienie". Zresztą to jeden z wielu momentów, jakie obserwuję praktycznie każdego dnia - lecz ten dość wyraźny, bo "ogólnoświatowej sławy". Nota bene fascynuje mnie fakt, że ludzie w tej jednej kwestii bez jakichkolwiek wątpliwości uwierzyli politykom (niezależnie od ich niezbieżności poglądowej), którym z reguły nie wierzą w ogóle. Czyżbyśmy wchodzili w epokę nowej, wspaniałej religii?

    Ostatnio doszła mnie taka informacja (sprawdziłem, nie fejk): pewien pan (nazwisko jest mi znane - G.P.) wysłał zapytanie do Ministerstwa Zdrowia, na czym ono opiera dane statystyczne ogłaszane w mediach na temat najsłynniejszej choroby świata. MZ odpowiedziało, że na podstawie danych z wypowiedzi Ministra Zdrowia. Piękne.
    Ogłaszam w takim razie, że Tarnica jest wyższa o 10m od Everestu. Na jakiej podstawie? Ano na podstawie mojej własnej wypowiedzi. I wykluczam jakiekolwiek czyjeś wątpliwości.

    Im wolno, to mi też.
    A co.

    Maria - nieogolonych było trzech, Adamów było dwóch, a Adam nieogolony to akurat taki sam śpioch jak Zdeb, zaś budził Adam nieogolony. A Zdeb to właściwie nie Zdeb. I tak jakoś to wszystko leciało - niech mechanizmy do rozpoznawania nie mają łatwo :)
    A wstyd przynieśliśmy wszyscy we trójkę. Tylko nie bardzo było komu, he, he. Pozdrawiam również.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    Tomnatyk - ani smartfona, ani drona
    Nieprawdopodobne! Wszystko z ręki? Bez kijka?! Bez choćby jednego selfika, jaka szkoda...

    Cytat Zamieszczone przez zdeb Zobacz posta
    A wolność, wbrew temu co pisze Tomnatyk, to czysty pragmatyzm.
    Zwróć proszę uwagę na słówko "Ponoć" rozpoczynające moje zdanie. Pragmatyzm to kalkulacja rzeczywistych zysków i strat.

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Tak się chyba foci z drona:

    Romania-2021-004a.jpg

    A tak wygląda zmowa Canon-istow. Właściciel foto aparatu konkurencji
    musi czekać w kolejce.
    Romania 2021 188.jpg
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 07-11-2021 o 15:16 Powód: Na prośbę autora

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Przyczyna kiepskiej aury. Na foto cygańska dama w trakcie rzucania uroku pogodowego.
    Załącznik 48374

    Konie , krowy , owce nawet osły - nuda. Najciekawsze stado na wypasie wysoko w górach.

    Załącznik 48377

    To miejsce noclegowe było bliskie ideału. Płaskie miejsce pod namioty , mnóstwo opału , potoczek. W pobliżu pasterska staja i monastyr.
    O 1 w nocy zabiły dzwony i okazało się , że w pakiecie mamy dwu godzinny koncert na zapiewajłę i chór męski. Pięknie to brzmiało w tej górskiej kotlinie.
    Na tyle pięknie , że kolejny nocleg też tam spędziliśmy.

    Romania 2021 328.jpg

    Tu mamy idealną bacówkę. Klasa de lux . Obszernie , czysto , palenisko z wędzarnią serów a nawet woda bieżąca w kranie!!!

    Załącznik 48378 Załącznik 48379

    Ten wodospad oprócz urody własnej i ciepłej wody zaskoczył przyjemnym zapachem. Na gorąco wysnuliśmy kilka teorii łącznie z tą , że jest sztucznie perfumowany.
    W rzeczywistości to licznie zgromadzeni tam spacerowicze wydzielali z siebie te wonie które nas przywykłych po kilku dniach do męskiego , wyprawowego zapachu tak zmyliły.


    Załącznik 48376



    - - - Updated - - -
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez kulczyk1 ; 07-11-2021 o 09:39

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Rumunia mi się podoba, tylko nie wiem o co chodzi z tym buntem.
    Na czym polegają dylematy?
    Tak mam, że ogień palę kiedy chcę i wtedy dumie o cywilizacji.
    Np. o tym jak brat, najechał na wypadek.
    W aucie zakrwawiony ranny daje oznaki życia, łoś też jeszcze żyje...
    Winna cywilizacja.

  10. #20
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2018
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Buntowniczo

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Rumunia mi się podoba, tylko nie wiem o co chodzi z tym buntem.
    Na czym polegają dylematy?
    Tak mam, że ogień palę kiedy chcę i wtedy dumie o cywilizacji.
    Np. o tym jak brat, najechał na wypadek.
    W aucie zakrwawiony ranny daje oznaki życia, łoś też jeszcze żyje...
    Winna cywilizacja.
    Dylematy? Ja nie mam żadnych, widzę wyraźnie w jakim świecie żyjemy.
    Ja również palę kiedy i gdzie chcę, lecz mam świadomość, że usłużny "sygnalista" może powiadomić organy z naruszenia np. par. 145 KW. Z kolei są kraje, gdzie palenie ognia całkowicie jest nielegalne - i nie są to kraje leżące gdzieś na Marsie, tylko za eurosojuzną miedzą. Więc kolega albo chojrakuje partyzantką, albo jest nieświadomy tego co wokół. Nota bene w dobie dronów z kamerami IR i czujnikami analizującymi skład powietrza ciężko być partyzantem i beztrosko palić ogień.
    A gdy palę ognisko, to raczej patrzę w ogień i gwiazdy, a nie dumam o cywilizacji.

    Zaś z drugiej strony nie bardzo wiem, co ma wyżej opisany wypadek do istoty tematu wątku. Wypadek to wypadek, tak samo może zaistnieć zupełnie bez udziału cywilizacji (np. w górach spada komuś kamień na głowę), jak i z jej udziałem. Cywilizacja nie ma tu nic do rzeczy i nie wpływa na przebieg wypadku - przyczyną wypadku z reguły jest nieprzewidziany ciąg nakładających się na siebie zdarzeń, dlatego właśnie jest nazywany wypadkiem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •