Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

  1. #21

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Na bdpn.eparki.pl nie trzeba się logować ani mieć konta. można zapłacić bez logowania. Co nie zmienia faktu, że trzeba jeszcze mieć urządzenie i dostęp do sieci.

    Ale chciałem wam zwrócić uwagę na pewną sprawę, jak dla mnie kuriozalną, i to na oficjalnej stronie parku.
    Wczoraj byłem świadkiem, ale i także prawie celem żądania przez obsługę parkingu opłaty za parkowanie w godzinach nocnych w kwocie 100pln. Ja obsługę zignorowałem w tej kwestii, ale kolega zapłacił.
    Ale zacząłem temat drążyć, po pamiętałem, że w cenniku była stosowna pozycja, lecz dotyczyła tylko parkowania w celach noclegowych (na parkingu) - spanie w kamperach itepe.
    Jakież było moje zdziwienie, jak po pobraniu pliku z pozycji "Parkingi - cennik" ujrzałem taką pozycję - parkowanie w godzinach nocnych 20-7 - opłata 100pln i dotyczy to samochodów osobowych, kempingowych i kamperów.
    A także niżej tabeli zapis

    Nocowanie na parkingach (w samochodach kempingowych, kamperach lub samochodach osobowych) możliwe jest wyłącznie po uiszczeniu opłaty parkingowej. W przypadku braku możliwości uiszczenia opłaty na parkingu obowiązuje zakup biletu poprzez internetową platformę sprzedaży biletów
    Czyli jak rozumiem, że jeśli nie nocuję w aucie, to nie muszę opłacać ten opłaty, tak?

    Nie poddałem się i zacząłem szukać dalej. No i znalazłem. W regulaminie BdPN , który do wczoraj prowadził do pliku https://www.bdpn.pl/dokumenty/regula...ulamin2021.pdf załącznik nr 4 zawiera trochę inne pozycje.
    Dziś został podmieniony na https://www.bdpn.pl/dokumenty/regula...amin2021v2.pdf

    Plik Regulamin2021.pdf utworzony 2021-01-28, plik Regulamin2021v2.pdf utworzony 2021-03-25. Jakaś nowa świecka tradycja nam tu powstaje. A internet nic nie zapomina.

    link do strony z plikami do pobrania
    https://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id= 19&Itemid=54

  2. #22
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Na bdpn.eparki.pl nie trzeba się logować ani mieć konta. można zapłacić bez logowania.
    Jeszcze kilka dni temu bez logowania nie można było na tej stronie nic zrobić. Dziś rzeczywiście można wybrać jaki bilet chcemy kupić - może i kupić nawet się da
    Czterech panów B.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Na bdpn.eparki.pl nie trzeba się logować ani mieć konta. można zapłacić bez logowania. Co nie zmienia faktu, że trzeba jeszcze mieć urządzenie i dostęp do sieci.
    A jak się nie ma - patrz Załącznik nr 2 pkt.2: "W przypadku braku obsługi w punkcie informacyjno-kasowym i braku możliwości wniesienia opłatyprzez Internet, zwiedzających obowiązuje wykupienie opłaty wstępu w punkcie po zejściu ze szlaku lub ścieżki przyrodniczej" - czyli jak nie ma jak zapłacić na "wejściu" to trza "po zejściu"...

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    W regulaminie BdPN , który do wczoraj prowadził do pliku https://www.bdpn.pl/dokumenty/regula...ulamin2021.pdf załącznik nr 4 zawiera trochę inne pozycje.
    Dziś został podmieniony na https://www.bdpn.pl/dokumenty/regula...amin2021v2.pdf
    W tym konkretnym przypadku kluczowa jest zmiana zapisu w ostatniej poz. w tabeli Cennika opłat za parkowanie:
    - było: "samochody osobowe przystosowane do nocowania"
    - zostały same: "samochody osobowe"
    - "samochody kempingowe i kampery" bez zmian
    Przy obu kategoriach pojazdów opłata wynosi tyle samo - 100zł.

    Po co więc wprowadzono to rozróżnienie kategorii pojazdów automobilowych? W zwykłym samochodzie komfort noclegu gorszy, a opłata taka sama? Zapomniano przy tym o barakowozach (typu Wóz Drzymały). Niedopatrzenie, czy dyskryminacja potencjalnych klientów z karpackiego szczepu Roma Kalderasz (patrz Табор уходит в небо (4К, драма, реж. Эмиль Лотяну, 1976 г.) - YouTube)?
    Ostatnio edytowane przez Tomnatyk ; 07-12-2021 o 02:30

  4. #24

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Dzień dobry.
    Ja znowu w kwestii wnoszenia opłat, a że lubię się czepiać, to zwrócę Wam uwagę na jedną sprawę.
    W tym roku wyszedł nowy regulamin (zresztą jak co roku) i w cenniku mamy:

    "Dowodem wniesienia opłaty za korzystanie z parkingu jest paragon z kasy fiskalnej, który należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą na desce rozdzielczej pojazdu. Bilety podlegają kontroli Straży i Służby Parku."

    Sęk w tym że w 2022 wszedł art. 19a do prawa przedsiębiorców (Dz. U. 2018 poz. 646, z 2021 r. poz. 162, 2105, z 2022 r. poz. 24). Dokładnie punkt 1 tego art mówi nam:

    "Art. 19a. 1. Przedsiębiorca zapewnia możliwość dokonywania zapłaty w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana, w szczególności w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego, przy użyciu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1907 i 1814)." więc możecie legalnie żądać zapłaty w formie innej niż gotówkowa (instrument płatniczy to np karta płatnicza, przelew na konto).
    Ciekaw jestem jak w takim wypadku wystawi paragon... Swoją drogą jeszcze bardziej jestem ciekaw jak taką płatność bezgotówkową obsłuży (bo nie można zastrzegać że płatności są tylko gotówkowe - to sprzeczne z w/w art.).
    Co prawda jest też punkt 4, który przewiduje możliwość czasowego zwolnienia z tego obowiązku (na drodze rozporządzenia i tylko niektórych przedsiębiorców).
    Jakiś czas temu zwracałem uwagę BdPN na te zapisy, ale nie doczekałem się odpowiedzi.

    A za brak możliwości zapewnienia płatności instrumentem płatniczym są sankcje skarbowe...

  5. #25
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Nie wiem jak gdzie indziej, ale na parkingu w Wołosatem jest możliwość płatności kartą. Czyli paragon wybijany jest na kasie fiskalnej, a płatność przyjmowana jest instrumentem. Oczywiście jeśli jest akurat zasięg GSM lub inny, a z tym bywa różnie. Od 1 lipca tego roku będzie obowiązek, żeby terminal płatniczy współpracował z kasą, która już od jakiegoś czasu ma być online. Nie wiem jaki to ma mieć cel, poza przymusową wymianą terminali. Pewnie chodzi o zwiększenie kontroli.
    Gorzej może być w miejscach, gdzie nie ma żadnego zasięgu GSM, a takie są. Do takich miejsc z reguły nie dociera także telefonia tradycyjnie kablowa. Pozostaje już tylko internet satelitarny, który dziwnym zbiegiem okoliczności nie działa od tygodnia.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Nie wiem jak gdzie indziej, ale na parkingu w Wołosatem jest możliwość płatności kartą. Czyli paragon wybijany jest na kasie fiskalnej, a płatność przyjmowana jest instrumentem. Oczywiście jeśli jest akurat zasięg GSM lub inny, a z tym bywa różnie. Od 1 lipca tego roku będzie obowiązek, żeby terminal płatniczy współpracował z kasą, która już od jakiegoś czasu ma być online. Nie wiem jaki to ma mieć cel, poza przymusową wymianą terminali. Pewnie chodzi o zwiększenie kontroli.
    Gorzej może być w miejscach, gdzie nie ma żadnego zasięgu GSM, a takie są. Do takich miejsc z reguły nie dociera także telefonia tradycyjnie kablowa. Pozostaje już tylko internet satelitarny, który dziwnym zbiegiem okoliczności nie działa od tygodnia.
    Politycy prowadzą nas w kierunku pełnej kontroli i świata bez gotówki (agenda 2030). Wiem, że ten komentarz można potraktować jako polityczny ale uważam, że nie da się inaczej odpowiedzieć na te zmiany w regulaminie parku oraz wymuszaniu np.:kas online i ich połączenia z terminalami.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Wstęp na teren BdPN płatny cały rok

    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuszRTS Zobacz posta
    Politycy prowadzą nas w kierunku pełnej kontroli i świata bez gotówki (agenda 2030). Wiem, że ten komentarz można potraktować jako polityczny ale uważam, że nie da się inaczej odpowiedzieć na te zmiany w regulaminie parku oraz wymuszaniu np.:kas online i ich połączenia z terminalami.
    Czy to wnosi coś merytorycznie istotnego ?

    @Hero - nie wiedziałem, że w Wołosatem da się kartą na parkingu. Czekam na Wyżniańską ;-)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wstęp na Cmentarz Żydowski w Lesku płatny ?
    Przez Basia Z. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 16:36
  2. Tanio w Wołosatym cały rok.
    Przez sjug w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 08:57
  3. Gościniec nad Sanem w Lesku czynny przez cały rok!
    Przez radoos w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 14:16
  4. Czy sklep w Mikowie jest czynny cały rok czy sezonowo ?
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 20:48
  5. Kochani - Czy sklep spoż. w Mucznem jest czynny cały rok ?
    Przez Doczu w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2005, 15:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •