Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pomoc Ukrainie

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Pomoc Ukrainie

    Macie jakiś pomysł aby pomóc ludziom objętym wojną ?
    Najprościej jest przekazać pieniądze, ale czy stać Was na więcej ....?
    Sięgnąć po informacje gdzie co komu potrzeba ?
    Może nawet to marne forum będzie informacją pomocną dla ubieżeńców
    Hej ! ludzie bieszczadolubni ... co o tym myślicie ?

    Nie wytrzymałem ... aby tak istotną kwestię naszego życia umieszczać w dziale ..... jaka tu polityka ?
    Dział z ograniczonym dostępem. Tu można dyskutować także o polityce.


    p.s . dzisiaj jeden fotograf zrobił zdjęcia potrzebne uchodźcom do dokumentów .... bezkosztowo
    Niby nic ... ale TY ..?

    ...jeśli nie możesz materialnie, to napisz co o tym myślisz ...(bo po to jest forum)
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 07-03-2022 o 20:03

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Hej Enrico,

    podzielę się paroma rzeczami które albo robię / robimy ze znajomymi lub mógłbym robić gdybym w inne te tematy juz się nie zaangażował czasowo / finansowo.

    1. Transportowanie rzeczy od oddających do potrzebujących (ludzie urządzają, przygotowują mieszkania pod przybyłe rodziny z Ukrainy)
    2. Zapisanie się na grupę na fb, a jak ktoś jest nie fejsbukowy to niech ogarnie to bliski znajomy za Niego - są przeróżne potrzeby. Ja np wydałem już trochę niepotrzebnych mi sprzętów domowych które zalegały w piwnicy.
    3. Zorganizowaliśmy ze znajomymi mieszkanie dla Pani Olgi z Kijowa + 3dzieci. System - jeden z nas miał wolne niewynajęte mieszskanie reszta zrzuciła się na czynsz+media (kolega nie zarabia) i doposażenie mieszkania, żarcie na wstęp, jakieś ciuchy itp. Ktoś tam dzieli się wiedzą co dlaej (formalności, urząd, szkoła, przedszkole). System mamy na deklaracji 3miesięcznej póki co - że np dorzucam ja 100pln miesięcznie itp itd
    4. Po stronie Ukraińskiej mocno działają grupy zaangażowanych cywili którzy na wsparcie logistyczne pomocy wojskowym lub humanitarnej lub jedzeniowej (dużo różnego się dzieje) też potrzebują kasy np. na żarcie i paliwo. Tutaj wsparłem kolegów. Jeżeli ktoś miałby ochotę się dołączyć to banki zniosły opłaty za przelewy międzynarodowe. Na priv mogę udzielić szczegółów i uwiarygodnienia
    5. Inny znajomy (znana postać w zachodniej Ukrainie) zbiera obecnie kasę - jak najwięcej na kamizelki dla wojska (tak, taka rzeczywistość). Jedna kamizelka ok 340USD. Można się przysłużyć do jednego ludzkiego życia...
    6. Jak się to gówno skończy to w nas - pasjonatach Karpat Ukraińskich będzie duża rola moim zdaniem pokazywać "że już można pojechać" - mówić, relacje, vlogi, nie wiem... żeby po prostu dać np gałęzi turystyki i gastronomii zarobić i pociągnąć następnych do tego.

    na razie tyle mi przychodzi do głowy...
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta

    podzielę się paroma rzeczami które albo robię / robimy ze znajomymi lub mógłbym robić gdybym w inne te tematy juz się nie zaangażował czasowo / finansowo.

    (...).
    i to mi nadaje sens , który nadwątlił mi się w czasie nocnego czekania na przejęcie ludzi uciekających przed wojną
    ...
    granica.jpg
    ...
    Ten obraz dzieci przekraczających nocą granicę , bez płaczu, bez żalenia się .....był naprawdę ujmujący
    Zupełnie inny odbiór niż publiczne media
    Jeszcze raz pomyślcie , czy możecie pomóc ?
    ......
    tylko proszę , nie przekazywanie ubrań,
    Ci ludzie , albo jadą dalej , więc nie bardzo mają gdzie zabrać , ....albo zostają i nie mają gdzie trzymać (i po co ?)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    tylko proszę , nie przekazywanie ubrań
    Nie proś. Jak każde działanie, także i te pomocowe trzeba wykonywać z głową. Pobliski hotelowiec przyjął właśnie dwie rodziny (bez dyskusji czy to mało czy dużo. Przyjęli ile mogli). Do ośrodka Caritasu jutro ma trafić grupa circa pincet osób. Niektóre okoliczne agroturystyki też wyasygnowały część swojego metrażu na potrzeby uchodźców. Pewnej grupie udało się uciec z jakimiś rzeczami, część ma tylko to co na sobie i ta część pewnie chętnie coś by na grzbiet przyjęła. Wystarczy się zainteresować i zapytać a jest kogo bo i pani sołtys i strażacy ochotnicy i kółko parafialne i rada rodziców w szkole - wszyscy w gotowości bojowej. Poza tym są akcje wywozu zaopatrzenia na Ukrainę. Ci co zostali często potracili wszystko i sprawny ciuch może być dla nich zbawienny. Wystarczy przemyśleć co i gdzie się dostarcza.

    Do tego co zapodał Pete dorzucę jeszcze sznurek który się pojawił na innym forumie:
    https://www.linkedin.com/feed/update...ES7jt-7qrPkuAM
    Może ktoś coś?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    To co jest istotne, to okazanie serca dla uciekających przed wojną. Mieszkam tuż obok dużego dworca kolejowego w W-wie. Z inicjatywy wielu osób, uruchomiliśmy dobowy pobyt zwłaszcza dla matek z dzieci. 7 dni i ponad 800 osób (głównie matki z dziećmi). Możliwość noclegu (zamiast na dworcu na podłodze lub na siedziskach), toaleta, dzieci w sali z zabawkami, ciepły posiłek, leki, pranie z pralni w ciągu jednej!!! godziny. Ofiarność ludzi z pomocą jest niesamowita!!! I za kilka godzin transfer dalej, Berlin, Praga, Paryż i inne miejsca. Oby nam wystarczyło optymizmu i chęci woluntariuszy. Potrzeba odrobiny serca, uśmiech. Ale po tych kilku dniach widzę, że przybywa coraz więcej ludzi biedniejszych, bezradnych, zagubionych i trzeba więcej empatii i ciepła. Nieśmy im pomoc na ile potrafimy.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    4. Po stronie Ukraińskiej mocno działają grupy zaangażowanych cywili którzy na wsparcie logistyczne pomocy wojskowym lub humanitarnej lub jedzeniowej (dużo różnego się dzieje) też potrzebują kasy np. na żarcie i paliwo. Tutaj wsparłem kolegów. Jeżeli ktoś miałby ochotę się dołączyć to banki zniosły opłaty za przelewy międzynarodowe. Na priv mogę udzielić szczegółów i uwiarygodnienia
    Cześć Pete, napisz mi co i jak na PW lub przez fejsbuka.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    4. Po stronie Ukraińskiej mocno działają grupy zaangażowanych cywili ...
    Zadanie, o którym rozmawialiśmy - wykonane. Ja też dotarłem do podobnych osób działających we Lwowie. Namiary dla chętnych przekażę.

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    6. Jak się to gówno skończy
    .... to być może pokażą się moje zdjęcia, załączane od kilkunastu lat do różnych relacji na tym forum i nie tylko. Bo one wszystkie były wyświetlane z serwera w Kijowie.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Pomoc Ukrainie

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Cześć Pete, napisz mi co i jak na PW lub przez fejsbuka.
    Hej Krzysiek, napisalem ze szczegolami, w razie co dzwon. pozdrawiam, P.

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Zadanie, o którym rozmawialiśmy - wykonane. Ja też dotarłem do podobnych osób działających we Lwowie. Namiary dla chętnych przekażę.
    Wojtek, ekstra i dziekuje! Co do Lwowa - poprosze na priv namiary. Nie wiadomo jak i kiedy trzeba bedzie wspolpracowac by robic dobro.

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. koty na Ukrainie
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 08:20
  2. O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 17:41
  3. Sklepy z częściami do Uaza na Ukrainie
    Przez skyrafal w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 16:19
  4. Powódź na Ukrainie
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •