Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Na odcinku granicy między przełęczami Regetowską a Beskidek pojawiły się drewniane słupki osadzone na wbitych w grunt kotwach. Przy niektórych widać pryśnięte na ziemi pomarańczowe kreski, czyli ktoś dokładnie wyznaczał lokalizację słupków. Będą podmieniać kamienne na drewniane???
    Być może są to słupki przygotowane na "Festiwal Pustelnika", to pod koniec sierpnia. Trasy umieszczone na ich mapkach przebiegają m.in. po granicy między przełęczami Regetowską a Beskidek .
    https://festiwalpustelnika.pl/

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    750

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Z bliżej mi nieznanych powodów zrobiła się z tego plaga w całej Polsce. Zbierałem tego w ogrodzie po 50 - 60 szt dziennie i poddałem się: kupiłem chemię. Kiedyś w lesie po deszczu spotykałem 2 - 3, teraz dziesiątki..
    Od paru lat u mnie też są, przez to zrezygnowałem całkowicie z grządek przydomowych - małe szanse były na jakiekolwiek plony.
    Chemię stosowałem, ale jak poprzedni czworonożny przyjaciel otruł się (właściwie to na spacerze na polach po opryskach, ale niebieskie granulki są szkodliwe na czworonogów również), teraz nie stosuję, tylko wieczorem wychodząc na działkę trzeba patrzeć pod nogi. Nie zbieram tego, nie posypuję solą - syzyfowa robota...


    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    ...Tylko z dziupli miedzy korzeniami sterczy jakiś kawałek niebieskiego kabla. Skąd tu kabel? Chciałem go podnieść kijkiem i obejrzeć, ale kabel się poruszył. Dalsza część kabla była znacznie grubsza i zakończona na końcu głową. Głowa odwróciła się w moją stronę, popatrzyła bez większego zainteresowania i wraz z resztą schowała się w jamie między korzeniami. To drzewo miało już swojego mieszkańca, więc poszedłem pod kolejne. To kolejne stało tuż nad płynącą przez wieś rzeczką Zawoja.
    Frapuje mnie ten niebieski kabel, na myśl przychodzi padalec turkusowy, ale on aż tak niebieski nie jest...?


    Cytat Zamieszczone przez tadeks Zobacz posta
    Być może są to słupki przygotowane na "Festiwal Pustelnika", to pod koniec sierpnia. Trasy umieszczone na ich mapkach przebiegają m.in. po granicy między przełęczami Regetowską a Beskidek .
    https://festiwalpustelnika.pl/

    Kłóci mi się to z tą farbą, tak działają geodeci


    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    ... Przy niektórych widać pryśnięte na ziemi pomarańczowe kreski, czyli ktoś dokładnie wyznaczał lokalizację słupków. Będą podmieniać kamienne na drewniane???

  3. #23
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,481

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Frapuje mnie ten niebieski kabel, na myśl przychodzi padalec turkusowy, ale on aż tak niebieski nie jest...?
    On nie był taki całkiem niebieski. Niebieski kabel, leżący wiele lat pod drzewem, byłby miejscami wyblakły, miejscami przybrudzony. Czyli taki, jak ten padalec, o którym piszesz. Jeśli to padalec, to mogłem spokojnie zamieszkać z nim pod jednym drzewem. Może by ślimaki przeganiał

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Kłóci mi się to z tą farbą, tak działają geodeci
    A mnie się dodatkowo kłóci z kosztem takiego oznakowania trasy maratonu. Oni zazwyczaj mocują na drzewach kartki, owijając folią. Albo wieszając na drzewach/krzakach kolorowe frędzelki. Jedno i drugie jest tanie a potem łatwo to usunąć.

    Na zakończenie tematu ślimaczego - rano ślimaki penetrowały teren ogniska, szukając czegoś dla siebie.



    Gdy odszedłem kilka kilometrów od terenu zaślimaczonego, przystanąłem na śniadanie przy parkowym punkcie wypoczynkowym. Natychmiast ustawił się w kolejce do jedzenia taki osobnik.


  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    A mnie się dodatkowo kłóci z kosztem takiego oznakowania trasy maratonu. Oni zazwyczaj mocują na drzewach kartki, owijając folią. Albo wieszając na drzewach/krzakach kolorowe frędzelki. Jedno i drugie jest tanie a potem łatwo to usunąć.
    Z zaprzyjaźnionego forum:
    Cytat Zamieszczone przez Norden post_id=61119 time=1722198188 user_id=20
    Ostatnio edytowane przez tadeks ; 06-08-2024 o 19:30

  5. #25
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,481

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez tadeks Zobacz posta
    Z zaprzyjaźnionego forum:
    Niestety, nie mam uprawnień do poznania informacji z tamtego forum.

    A tymczasem, aby nie kończyć na ślimakach, pożegnanie z Beskidem Niskim. Na jakiś czas.




  6. #26
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Co tam - panie - nowego w Beskidzie Niskim?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Ileż pięknych wędrówek zaczynało się lub kończyło w tym miejscu! Dzięki za kolejną, tym razem prześledzoną na forum
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 5 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 5 gości)

Podobne wątki

  1. Co tam Panie słychać w Polanie ?
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-11-2022, 12:03
  2. Gniazdo Jawornika w Beskidzie Niskim.
    Przez Marcus w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 14:32
  3. G. Polańska w Beskidzie Niskim.
    Przez Marcus w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:42
  4. Zima w Beskidzie Niskim
    Przez Wojtek Pysz w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 09:11
  5. wiaty w Beskidzie Niskim
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 15:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •