Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Nie przenoście nam bieszczad ADMINI !!

  1. #1
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie Nie przenoście nam bieszczad ADMINI !!

    Mam prosbe i pytanie do Adminow serwisow bieszczadzkich......jak oni widza podzial geograficzny bieszczadow i jak to ma sie do tego co wisi na stronach ??

  2. #2
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Witam!

    Pytanie jest tendencyjne!
    Lepiej powiedz odrazu o co Ci chodzi?
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Lepiej powiedz odrazu o co Ci chodzi?
    O to to to :) Czuje jakąś prowokacje :)
    Ale jakby co to "moj" podział jest dokładnie taki jak na stronie - jakże by inaczej?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie

    Jezli uznamy za granice polnocna droge sanok ustrzyki d. to jest to podzial turystyczny to nie przekraczajmy jej http://www.bieszczady-s.fr.pl/zima-pliki/aktu_zim.php pierwszy przyklad dosc niejasny dla mnie Arlamow

    I dosc lapidarne okreslenie pogorze bieszczadzkie moze mi powiedziec o co chodzi ....
    o gory slonne o przogorze przemyskie ?? o beskidy lesiste do ktorych naleza de fakto pasmo otrytu ,ostrego, rowni ,falowej prosze nakorygujcie mnie troche
    przyklad

    ".................Mimo, że Kalwaria Pacławska leży już bezpośrednio poza terenem Pogórza Bieszczadzkiego, miejsce jest to szeroko znane wśród mieszkańców regionu i wiadomośc o powstaniu obserwatorium astronomicznego w tej miejscowości zapewne zainteresuje miłośników Bieszczad i okoli................c."
    to z bieszczady.pl

    Sorki ze sie czepiam ale gryzie mnie to ....wiec chce cos sobie rozjasnic
    Podajcie mi zrodla z ktorych korzystacie albo wg .kogo dzielicie beskidy Bo ja mam wyryte w glowie podzial wg Konradzkiego.
    Nie chce zbytni prowokowac i atakowac ale mnie to gryzie i gryzie,,,

  5. #5
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie

    Jezli uznamy za granice polnocna droge sanok ustrzyki d. to jest to podzial turystyczny to nie przekraczajmy jej http://www.bieszczady-s.fr.pl/zima-pliki/aktu_zim.php pierwszy przyklad dosc niejasny dla mnie Arlamow

    I dosc lapidarne okreslenie pogorze bieszczadzkie moze mi powiedziec o co chodzi ....
    o gory slonne o przogorze przemyskie ?? o beskidy lesiste do ktorych naleza de fakto pasmo otrytu ,ostrego, rowni ,falowej prosze nakorygujcie mnie troche
    przyklad

    ".................Mimo, że Kalwaria Pacławska leży już bezpośrednio poza terenem Pogórza Bieszczadzkiego, miejsce jest to szeroko znane wśród mieszkańców regionu i wiadomośc o powstaniu obserwatorium astronomicznego w tej miejscowości zapewne zainteresuje miłośników Bieszczad i okoli................c."
    to z bieszczady.pl

    Sorki ze sie czepiam ale gryzie mnie to ....wiec chce cos sobie rozjasnic
    Podajcie mi zrodla z ktorych korzystacie albo wg .kogo dzielicie beskidy Bo ja mam wyryte w glowie podzial wg Konradzkiego.
    Nie chce zbytni prowokowac i atakowac ale mnie to gryzie i gryzie,,,

  6. #6
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie

    sorki za wklejenie 2 razy tego samego ale muli mi neta i nacisnolem 4 razy zamiast 2 ............

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar beata
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    105

    Domyślnie

    Klopsiku, slonko :) polecam art. p. Filara z Echa traktujacy wlasnie na ten temat...
    Nie wiem czy to ci pomoze w przenoszeniu Bieszczadow czy lepiej w umocnieniu ich pozycji w geografii () ale napewno jest interesujace
    http://bieszczady.info.pl/index.php?mod=0&a=echo&id=179
    Z pozdrowieniem
    b

  8. #8
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje Beatko za linka przeczytalem i nawet w nim sa bledy...Wszystkie inne to albo "pogórze", albo jakieś barachło, o którym w ogóle nie warto wspominać.
    Gdyby im dano pole do popisu, to na mapach Himalaje stanowiłyby wyłącznie szczyty o wysokości powyżej 8000 m n.p.m., a z obszaru Tatr usunięte zostałyby Gubałówka i Giewont, jako zbyt niskie jak na "naukowe" kryteria współczesnych Kolumbów. Tak czy owak, na naszych oczach dokonał się rozbiór Bieszczadów..........

    NIestety musze autora zmartwic Gubałowka nie lezy w Tatrach .....a na podhalu przykro mi......

    Pod reszta sie podpisuje bo sa takie wynalazki niestety...............
    Dlatego osobiscie preferuje podzial wg.prof. Konradzkiego ktory jest powszechenie przyjety i uczony w szkolach. A w biszczadch ...no coz podzial turystyczny wole od niego bo jakos sie juz tak utarlo.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klopsikx
    dosc niejasny dla mnie Arlamow
    IMHO szukasz dziury w całym, jest to temat rzeka i każdy kto ma na to jakiś wplyw ciągnie w swoją stronę. Mam na myśli tych którzy dzielą Bieszczady (i nie tylko) z racji profesji.
    Rozumiem ze w powyższym niejasny jest dla Ciebie Arłamów, ale wyrywasz "zdanie" z kontekstu i do niczego to nie prowadzi, tym bardziej ze jest to dział tematyczny i wydaje się oczywiste dlaczego znalazł się tam Arłamów. Natomiast gdybyś zagłębił się w cytowany meteriał, to przeczytałbyś:
    "W sezonie narciarskim 2003/2004 w Bieszczadach powinno być czynnych 16 do 18 wyciągów narciarskich. Pozwalam sobie do nich dołączyć także należący do MKS Stal Sanok wyciąg w Karlikowie (pomiędzy Szczawnym, a Bukowskiem), który leży poza ustaloną granicą Bieszczadów, jednak jest oddalony od Komańczy tylko o 11 km, a jest wyciągiem dość atrakcyjnym głównie ze względu na długość, oraz wyciągi w Arłamowie i Ropience."
    Można dorzucic tam jeszcze pare (np.Weremień, Ustrzyki Dolne, Czarna, Wujskie, Zagórz), ale uznalem ze to wystarczy, bo te głównie sie wybijają. Ludzie szukający informacji o wyciągach w danym rejonie, mają za przeproszeniem gdzieś w jakiej krainie geograficznej lezy dany wyciąg - ważne są warunki narciarskie i zaplecze. Wyobraź sobie sytuację ze ktoś jedzie na narty w Bieszczady i okazuje sie ze warunki śniegowe są chwilowo wyjątkowo podłe, a w Arłamowie oddalonym o dwa rzuty Kamieniem Leskim są idealne (a jest to mozlwie gdyż jest to jeden z najlepiej przygorowanych wyciągów). I co? Ten ktoś powie: no nie, przecież to juz nie Bieszczady - wole siedziec na du.. przepraszam trawie w Weremieniu (zły przykład, to tez nie Bieszczady, więc w UG) niż pojechać pare km poza Bieszczady. ROTFL. Ponjał?
    Jeśli chodzo o źródła podziału, to nie interesują mnie - ponieważ nie ma mozliwości osiągnięcia kompromisu.
    Jesli chodzi o Pogórze - to chyba skupiamy się głównie na terenach przyległych do Bieszczadów. Jeżeli zakładamy że Pp sięga do doliny Sanu to mamy jasność. Pozostaje Pogórze leskie (nie wiem po co) i bukowskie. Reszta to juz nieco dalej. Osobiście mam inny podział - wolno mi :)
    p.s - imho nie ma czegoś takiego jak Góry Słonne
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar beata
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klopsikx
    Dlatego osobiscie preferuje podzial wg.prof. Konradzkiego ktory jest powszechenie przyjety i uczony w szkolach. A w biszczadch ...no coz podzial turystyczny wole od niego bo jakos sie juz tak utarlo.
    A ja dlatego (lub nawet wbrew temu) preferuje wlasny podzial ktory mowi mi ze jesli jade do Cisny to jade w Bieszczady :D
    Przypuszczam ze ci ktory jada do Polanczyka tez sa zdania ze jada w Bieszczady... i wolno im.
    Asia kiedys napisala taki tekst w ktorym te "Brame Bieszczadow" dowolnie przesuwano i przesuwac sie bedzie (oby nie do Krosna). Nie jestem geografem. Czy taka wiedza jest potrzebna aby w odpowiednim miejscu zdjac sandaly albowiem ziemia na ktorej stoje jest bieszczadzka?
    Z pozdrowieniem
    b

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szczęście a nie koniec świata
    Przez bogdaneg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 10:37
  2. Polećcie nam sprawdzona kwaterkę w Polańczyku
    Przez rainbow w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2005, 17:54
  3. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 12:59
  4. Kto nam moze pomoc?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2002, 09:20
  5. Czegoś nam barkuje?
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-07-2001, 12:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •