Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Wątek: 4x4 w Bieszczadach

  1. #81

    Domyślnie Odp: Turystyka 4x4

    Masz rację, w dużej mierze ludzie sami sobie zasłużyli na taką opinię. Dlatego jestem jak najbardziej za zakazami wjazdu do lasu na dziko, ale uważam że powinien być u nas schemat rodem z Norwegii zastosowany: czyli szlaki dla pojazdów silnikowych, tak jak są szlaki piesze i rowerowe. Oczywiście zjazd z takiego szlaku w środek lasu powinien być karany, tak jak jest teraz. Na takich szlakach również nie powinno być szaleństw, od grzania na złamanie karku są tory na prywatnym terenie. Tak samo jak nie powinno się grzać przez środek miasta 200 km/h.

    Jeśli chodzi o quady, to nie są to pojazdy które by mnie interesowały. Na quada nie zapakuję 4 osób, ekwipunku i nie pojadę w teren za granicę.

    Bogdaneq - dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez gabrys ; 02-03-2015 o 18:16

  2. #82
    uzytkownik_1
    Guest

    Domyślnie Odp: 4x4 w Bieszczadach

    > quady czy terenówki nie są wcale zarezerwowane tylko dla bogatych
    nie napisalem, ze zarezerwowane - napisalem, ze zrobila sie tego zabawa dla bogatych. kierunek, w ktorym zmierza srodowisko or jest wlasnie taki. kiedys to byl kierunek przygody - dzis jest lansu - uogolniajac oczywiscie (ale tego chyba nie musze juz pisac - mniemam, ze z inteligentnymi ludzmi dyskutuje). w koncu jeszcze nie wszystkie "dinozaury" wymarly - w stepach kazachstanu, w pamirze czy na saharze mozna ich jeszcze spotkac, choc i tam bywa, ze spotyka sie lansiarzy, ktorzy nie za bardzo wiedza gdzie sa (bo sa prowadzeni niemal za raczke przez innych - mysle np. o klientach ekip organizujacych wyjazdy komercyjne).

    > nie tłumacz czy palisz czy nie
    nie tlumacze sie - analogicznie daje przyklad (swoj).

    > patologiczna ideologia pompowana przez media

    no wiec trzeba powyrzucac telewizory.
    od dawna o tym mowie/pisze.

    > jestem jak najbardziej za zakazami wjazdu do lasu
    bzdura.
    ludzie powinni wrocic do uzywania mozgu, a nie poddawac sie przepisom, bo w koncu przestana jesc banany ze wzgledu na nieprzepisowa ich krzywizne.

  3. #83

    Domyślnie Odp: 4x4 w Bieszczadach

    Tylko nie wszyscy używają mózgu, co widać po reportażach o "złych off-roadowcach niszczących lasy". Oczywiście, jedna strona medalu to medialna nagonka. W końcu dobry temat chętnie jest zjadliwy przez tłum. Druga strona medalu jest taka, że wiele osób wjeżdżając do lasu, zaczyna przedzierać się przez jego środek pomiędzy drzewami. Nie wszyscy używają traktów. Później są efekty takich zabaw w mediach. Takie wjazdy jak najbardziej powinny być zakazane. Niestety, mamy już mało lasów. Teraz lasy przecinane są asfaltem i na każdym kroku jest jakaś mieścina. Ja też mam świadomość, że zwierzęta potrzebują dla siebie przestrzeni, dlatego oranie po na dziko też nie jest fair. To jest efekt nieużywania mózgu. Dlatego jak pisałem - powinny być oficjalne szlaki, a zjazd ze szlaku jak najbardziej powinien być karany.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •