Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zima 1979 roku. Śnieg przestał padać. Idziemy kupić chleb.

  1. #1
    Jaromir
    Guest

    Domyślnie Zima 1979 roku. Śnieg przestał padać. Idziemy kupić chleb.

    Znudziły nam się kluski, kartofle, kartofle, kluski. Śnieg padał prawie non-stop przez trzy dni. Zakładamy parciane plecaki. Grube swetry, kurtki. Moje miastowe buciki nie nadają się na taki śnieg, więc znalazłem w stajni duże gumowce, wciągnąłem kilka par skarpetek. Tak powinno być dobrze. Sklep w Przysłupiu jest odległy o jakieś 2 - 3 kilometry. To dla miastowego kilkunastoletniego chłopaka dość dużo. Śnieg jest głęboki. Czasami wpadniesz i nie możesz się wydostać. Narty nie wiem czy pomagają czy przeszkadzają ześlizgując się ciągle z gumowców. Spoceni docieramy do Przysłupia. Pod sklepem kłębi się kolejka ludzi oczekujących na przyjazd samochodu z chlebem. To dzisiaj chyba najbardziej pożądany towar? W końcu jest. Każdy bierze tyle ile zdoła unieść. Ładujemy plecaki i wracamy do Strzebowisk. Tą samą drogą, torami kolejki jest bliżej. Mróz szczypie nasze twarze, słońce razi oczy. Krystaliczne, rzeźkie powietrze przenika do naszych płuc. Czuję, że żyję. Po kilkudziesięciu minutach jesteśmy już bliżej wsi. Wiem, że jest już blisko. Czuję z oddali zapach wsi. Tego zapachu spalanego drewna przesiąkniętego żywicą nie zapomnę do końca życia. Uświadomiłem sobie, że jestem częścią tej pięknej przyrody i na równych prawach z innymi zwierzętami (w tym właśnie ułamku chwili) mam szansę ją postrzegać.
    Bieszczadnicy to ludzie najczęściej biedni w dostatki. Lecz ich bogactwo ma inny wymiar. Wymiar niematerialny. Liczony na wiosny przeżytych lat w symbiozie z wymagającą przyrodą. Gdzie trzeba zaprzeć się samemu sobie rezygnując z wygód "bogatych" miast z których wielu z nich pochodzi.
    Bieszczady są piękne zimą i o każdej innej porze roku. Odwiedzając je nie chciejmy - snobistycznie - tylko i wyłącznie zaszyć się w lesie. Idżmy czasem do tych ludzi, z pozoru prostych, a oni jeszcze bardziej ubogacą nasze życie.

  2. #2
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Witamy na forum!

    Cieszę się że znajdujesz czas "tam" w największym polskim mieście na kilka słów do nas :))
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar hanka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    54

    Domyślnie

    Jaromir... dziękuje :)
    z pozdrowieniami
    b.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pomóżcie kupić...
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-09-2007, 09:02
  2. W maju śnieg? Błoto?
    Przez yo!anna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-08-2006, 07:43
  3. 01.05 „Ruszaj sie Bruno, idziemy na piwo, niechybnie b
    Przez Szaszka w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-05-2003, 13:30
  4. Pierwszy śnieg
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2002, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •