Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nowa bieszczadzka kolejka

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie Nowa bieszczadzka kolejka

    Już w bieżącym roku ruszy budowa szybkiej kolejki bieszczadzkiej tzw. płytkiego metra. W odróżnieniu od normalnego metra bieszczadzka kolejka będzie jeździła w głębokim wykopie, który częściowo będzie zakryty od góry np. przy przekraczaniu dróg. Początkowa stacja będzie zlokalizowana w Zagórzu kolo dworca PKP i PKS, a kolejne przystanki w Lesku, Hoczwi, Baligrodzie, Cisnej, Wetlinie Ustrzykach Górnych, Pszczelinach, Lutowiskach, Czarnej, Ustrzykach Dolnych. W Ustianowej trasa odbije na południe do Soliny następnie Myczkowce skąd trasa poprowadzi do Leska i Zagórza. Koszt eksploatacji takiej kolejki jest zbliżony do kosztów eksploatacji np. autobusów i ma być o wiele bardziej przyjazna dla środowiska. Koszt budowy porównywalny jest z kosztem budowania nowej nitki drogi. Władze województwa są już po wstępnych rozmowach z inwestorami, którzy mają partycypować w kosztach tej inwestycji. Ceny biletów mają być konkurencyjne w stosunku do PKS.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    o tej godzinie to juz nikt sie nie nabierze
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek
    o tej godzinie to juz nikt sie nie nabierze
    a na co sie maja nabierac ?
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar wajsik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Galicja
    Postów
    24

    Domyślnie

    No ja jeszcze proponuję jakąś odnogę pod Zalewem Solińskim , tak troszku po dnie

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    bardzo, bardzo sie ciesze, wreszcie!!!!!!!!
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie

    ... no ale "pierwiosnki" wskazują że w tym roku na pewno powstanie gondola na Jasło...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Noooo wreszcie, przebieg tej kolejki wreszcie połaczy wszystkich spierających się nad granicami Bieszczad - kolejka Bieszczadzka bedzie jeżdzić po Bieszczadach więc wyznacza obszar Bieszczad
    Hurrrra
    Ja też od rana w konia ludzi robiłem...
    pozdrawiam
    PYTON
    PS. Kwitną już krokusy na połoninach??? Czy przypedzili już owce na wypas? Bo mi sie oscypka chce...mojej żonie też :)
    pozdr.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    a tak na powaznie, jakie jest wasze zdanie gdyby w rzeczywistosci byly takie plany ?
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie

    Byloby super. wreszcie nie trzebe by było patrzeć na te paskudne pagórki, ale można by podziwiać fascynujące ścianki wykopu. :P

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szaszka
    Byloby super. wreszcie nie trzebe by było patrzeć na te paskudne pagórki, ale można by podziwiać fascynujące ścianki wykopu. :P
    Hyhy - a wiecie, że taki patent już był? Co prawda na krótkim odcinku, ale był. Waskotorówka z Komańczy do Prełuk (podprowadzona pod stacje PKP Komańcza) jechała przez Komańczę własnie w takim wąwozie-nie wąwozie wzdłuż obecnej szosy. W tej chwili krajobraz sie zmienił - zostało to zasypane. No oczywiście jechała to moze za duzo powiedziane, bo chodzi o wąskotorówkę której pierwsza jazda, była zarazem ostatnią - kraksa wraz z komisją która odbierała budowe :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzka Kolejka Lesna
    Przez ricky w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 20:35
  2. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 23:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •