Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: huculskie wzory i kolory

  1. #1
    Nul
    Guest

    Domyślnie huculskie wzory i kolory

    Hej,
    Pozwalam sobie wrzucić tu zaproszenie, które dostałam. Rzecz dotyczy pewnie raczej tych spod Częstochowy - z racji lokalizaji Białego Borka - ale kto wie?


    Stajnia Biały Borek zaprasza w sobotę, 20 marca o godz. 12.00 na malowanie pisanek.

    Huculskie wzory na wydmuszki nanosić będzie Arkadiusz Belica wraz z żoną – Aleksandrą Szwejkowską - Belicą.

    Zachęcamy, aby przywieźć ze sobą pisanki, które malować będą dzieci.

    www.stajnia.civ.pl

    Biskupice za Olsztynem, ul. Zrębska 121

    Przy zdobieniu pisanek Państwo Belicowie stosują metodę batikową - wzory rysowane są podgrzanym woskiem pszczelim, a następnie jajko zanurza się w barwniku. W sobotę będzie można obejrzeć wystawę pisanek, a niektóre z nich kupić.

    Wzorem dla dekoratorów są prace, które powstały na huculszczyźnie, jeszcze przed I wojną światową, które można obejrzeć w muzeum etnograficznym w Poznaniu. Bardzo kolorowe, misterne, z motywami koników i jeleni są - zdaniem Beliców - mistrzostwem świata. Ale też naśladownictwo jest pracochłonne: na ozdobienie jednej skorupki trzeba około pięciu godzin.

    Z przedwielkanocnym i wiosennym pozdrowieniem
    Wasz Nul

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: huculskie wzory i kolory

    Cytat Zamieszczone przez Nul
    Biskupice za Olsztynem, ul. Zrębska 121
    A ten Olsztyn, to za Częstochową.
    (Jakby ktoś nie wiedział.)

  3. #3
    klopsikx
    Guest

    Domyślnie

    Wlasciewie punkt widzenia zalezy od miejsca stania wiec jest za OLsztynem zdecydownia w drugiej powie dlugosci.

  4. #4
    Nul
    Guest

    Domyślnie

    A tak dla mnie to to jest "w prawo od Częstochowy... i trochę w dół..." Hehe, zawsze miałam piątkę z geografii :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •