Strona 36 z 47 PierwszyPierwszy ... 26 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 46 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 466

Wątek: Bieszczady w radiu i TV

  1. #351
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Serial "W ostatniej chwili" na TTV. W filmie występuje między innymi załoga sanockiegogo LPR i nie tylko... Większośc akcji ratunkowych tej załogi w Bieszczadach. Ładne ujęcia i pełen realizm (nagrywane podczas prawdziwych zdarzeń). Były już 3 odcinki. Na razie dostępne na chomiku lub w powtórkach na TTV.
    Premiera: poniedziałek, 24 grudnia o 20:40
    Emisja: wtorek 12:00 i 19:15, środa 17:15 i 23:40, sobota 19:20, niedziela 16:30

  2. #352
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Jutro o 22.20 w TVP 1 "Dom zły".

  3. #353
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV


  4. #354
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Dwa tygodnie temu oglądałem "Dom zły" i to co pamiętam, to jakąś beznadzieję losu. Nagła śmierć (przypadkowa) kochanej kobiety, szukanie pociechy w alkoholu, decyzja o zmianie otoczenia, przypadkowo Bieszczady. Przypadek w podróży, nagłe załamanie pogody, przypadkowy dom i ludzie. Znowu wóda (bimber), przypadkowe wspólne plany w kierunku patologia, po drodze zdrada, patologiczny syn, widmo tragedii wiszącej w powietrzu, jatki, która wkrótce się materializuje. Patologiczny wymiar sprawiedliwosci o skarłowaciałej moralności, jak cały PRL ?
    Czy to już taka zasada, że na obrzeżach ludzkich siedlisk mieszka zło ? Gdyby dzisiaj przypadkowy podróżny wszedł do przypadkowego domu w moich stronach, a jest ich kilka, może nie dosłownie złych ale wyjętych z normy, mógłby pomyśleć, że to przewidzenie, że takiej rzeczywistości nie ma. Ta rzeczywistość istnieje ale jest peryferyjna do głównego nurtu, tak jak ta filmowa do całości PRL-u. Jeżeli ten film jest opowieścią o beznadziei to tak, ale o PRL-u, to nie.

  5. #355
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Dwa tygodnie temu oglądałem "Dom zły" i to co pamiętam, to jakąś beznadzieję losu.
    Ja pierwszy raz oglądałam ten film w kinie. I miałam go potem przed oczami jeszcze jakiś czas. Oglądany w tv już mnie tak bardzo nie poruszył.

    Zauważyłam pewną prawidłowość - w kinie duży procent widzów je popcorn, podczas gdy na filmach W. Smarzowskiego zwykle przerywa jedzenie już w pierwszych minutach filmu.

  6. #356
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Ja z kolei nie należę do fanów filmów Smarzowskiego. Są w porządku ale nie powalają mnie. Dom Zły oglądałam kilka razy i to samo -nie wycisnął ze mnie łez. Oglądałam w prawdzie na komputerze ale jest masa filmów, które oglądając w ten sposób, ryczę jak bóbr:) Partyzant, zgodzę się, że na "pipidówkach" patologie zdarzają się częściej. Uwaga na niebezpieczny zakręt pod Niskiem :) Kina, w których sprzedawany jest popcorn omijam szerokim łukiem.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 26-02-2013 o 22:11
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #357
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Premiera w czwartek (28.02.2013) na antenie TVP2 o godz. 14:45. Zwiastun filmu https://www.youtube.com/watch?featur...&v=NosZPNcBFRo
    Easy rider tylko na piechotę...

  8. #358
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    w kinie duży procent widzów je popcorn,
    hallo,

    troszkę posmęcę w pierwszej osobie :)

    Smarzowski;
    zaczyna być dla mnie konwencjonalny,chociaż rozwija się jako reżyser ,korzysta z różnych udogodnień języka filmowego,żeby forma również była ciekawa ...to oczywiście cenne.
    Pamiętam dzień , kiedy oglądałem Wesele ,pamiętam nawet zapach siedzącego obok mnie mężczyzny w kinie itd. to było jakieś wręcz objawienie kinowe !
    Cenię go bardzo ,ale soczewka przez którą patrzy na rzeczywistość jest dla mnie ...nużąca .
    Pewnie wymagam zbyt dużo,ale reżyser ma świetną,zgrabną rękę ...więc chyba mogę.
    (pozdrawiam Cię ,Re-niro ,może czytasz te słowa :) )

    Kupił mnie Weselem ,ale następne filmy dzieją się (w.g mnie )w tej samej małej miejscowości,wręcz tuż za rogiem( pomimo Warszawy w Drogówce,hm ,albo właśnie dlatego )
    Przypuszczam ,że bohaterowie korzystają z tej samej ,zasranej toalety w remizie .
    Kwestia obsady ? Może też.

    Ja spokojnie bym jadł kukurydzę,gdyż koniec filmu nie jest dla mnie zaskoczeniem, jedynie forma w jaki sposób utrzyma mnie akcja w fotelu kinowym budzi we mnie szacunek :)

    A może reżyser nie przekonuje mnie już .Traktuje rzeczywistość troszkę obsesyjnie?
    Brakuje mi również jakiejś wiarygodności ,szarości w czarno-białej kwestii traktowania kobiet, traktowania seksu.
    Filmy jak literatura bez ą i ę.


    Ps.
    Re-niro ,
    a gdyby Smarzowski nakręcił następnego Bonda ,następnego po "Sky Fall ",to jaki by był ?
    hi, hi, hi ,
    nic z tego , reżyser wziął się tym razem za cudzy materiał literacki,za adaptację prozy Pilcha,
    czy wyjdzie to mu na dobre ?
    trzymam kciuki.

    a co do Bieszczad, w filmie Dom zły...nie przeceniałbym znaczenia ,
    dla mnie to tylko środek potęgujący działanie przeczyszczające :)
    pozdrawiam

    :)


    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  9. #359
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek74 Zobacz posta
    Zwiastun filmu
    zwiastun lejący miód na serce : )) mam nadzieję, że to dobra zapowiedź całego filmu :)

    Cytat Zamieszczone przez Pierogowy Zobacz posta
    troszkę posmęcę w pierwszej osobie :)
    Smarzowski (...) Filmy jak literatura bez ą i ę.
    A tak wyszło jakbym klękała z nabożeństwem przed filmami W.S.?
    To nie tak, nie tak. Łatwo się wzruszam oglądając filmy ale na pewno nigdy Jego filmy nie wywołały u mnie łez. Wręcz przeciwnie - na Róży, oprócz ściśniętego gardła chyba miałam zanik mrugania, a czasami nawet zamknięte oczy. Porównując choćby te trzy filmy - Wesele, Dom Zły i Różę - każdy z nich jest totalnie inny i inne miałam odczucie wychodząc z kina (Wesela chyba zresztą w kinie nie oglądałam). Oglądając Dom Zły miałam wrażenie, że to błoto, brud, beznadzieja, chamstwo i po prostu rzeczywiście zło, spływają z tego wielkiego ekranu. Wesele obejrzałam z ciekawością. A Róża wywarła na mnie rzeczywiście duże wrażenie. I do niczego w tym filmie się nie przyczepię, bo uważam, że każda scena i każdy zabieg filmowy tam użyty był celowy i nie był pustym i bezmyślnym epatowaniem czymś tam. (jak już wyżej napisałam - czasami jednak oczy zamykałam, nie chcąc patrzeć). Na Drogówkę - po zapowiedziach reklamowych - stwierdziłam, że nie pójdę. I sądząc z relacji tych co byli - intuicja mnie nie zawiodła. Podobno najsłabszy z całego dorobku W.S.
    A co do obsady, powtarzalności...nic nie dzieje się przypadkiem...niektórzy bohaterowie mają nawet takie same nazwiska...

    (jakby co - w kwestii rozwlekania, przynudzania i pisania nie na temat - zaznaczam, że to Pierogowy pierwszy rzucił popcornem )
    pozdrawiam Mistrzu : ))))) - ten Śnieżnik na stronie...brak słów...

  10. #360
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    A właśnie, żeby coś w temacie - podobno Syberiada Polska była kręcona również w Sanoku. Ktoś widział już film?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •