Strona 46 z 47 PierwszyPierwszy ... 36 39 40 41 42 43 44 45 46 47 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 466

Wątek: Bieszczady w radiu i TV

  1. #451
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Tubylec
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    ... raczej helikoptera to nie używali. Szkoda i to wielka..
    Seria powstała przy użyciu drona. Zainteresowanym udostępnię link do odcinka z Bieszczadami w roli głównej (rozdzielczość full HD, dlatego zajmuje przeszło 2 GB).

  2. #452
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Marko, dzięki do zobaczyska w bieszczadzie.

  3. #453
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Ciekawe czy ktoś oglądał.

    https://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,5...nu,819681.html

    "A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Świetny pomysł, a w dodatku nadarza się doskonała okazja, bo rząd właśnie szuka chętnych i jeszcze chętnie dołoży sporo pieniędzy do takiej przeprowadzki. I nie chodzi o żadną reedukację. Można dostać nawet pół miliona złotych z ministerstwa inwestycji i rozwoju na otwarcie biznesu, który promuje region. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24. (http://www.tvn24.pl)"
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  4. #454

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    takie tam z weekendu:
    "Sprawdziły się przewidywania dotyczące wzmożonego ruchu turystycznego w ten weekend w Bieszczadach. Odczuli go również ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Jak się okazało wielu kierowców nie zastosowało się do apeli o rozważne i zgodne z przepisami parkowanie przy wejściach na najbardziej uczęszczane szlaki w Bieszczadach"
    całość: https://nowiny24.pl/bezmyslne-parkow...ar/c7-14499147

  5. #455

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cześć ! Oglądając serial "Wataha" coś mnie zastanowiło. Niedawno był ostatni odcinek tego serialu i taką refleksję miałem, gdyż finałowa scena była kręcona w okolicach Przełęczy Bukowskiej. Zastanawia mnie, czy na potrzeby serialu nie zmieniono / nie zrobiono sztucznej granicy w postaci inaczej ustawionych słupków granicznych. Pomimo zgodnego nr słupka dla tego rejonu (164) ich ustawienie względem panoramy na Bieszczady Wschodnie jakoś dziwnie wygląda. Przecież tam w dole jest Ukraina, w dolinie Wierchowina Bystra, widać Pliszkę, Ostrą Horę, Połoninę Równą itd. Na filmie polski słupek jest wbity niżej, w dole w stosunku do tego ukraińskiego, co sugerowałoby, że Polska jest w tej dolince. Moim zdaniem w rzeczywistości jest odwrotnie. Próbowałem podpytać twórców filmów na FB, ale nie chcą zdradzać tych informacji. Co o tym myślicie ? Jakie są Wasze zdania w tej kwestii ? Możliwe, że na potrzeby serialu zmienili ten "szczegół" ? Czy coś źle patrzę ? Pierwsza fotka jest moja robiona pod koniec roku. Kolejne to screeny z ostatniego odcinka trzeciej serii "Watahy":



    1.jpg

    2.jpg


  6. #456

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Na ostatnim zdjęciu widać Rozsypaniec - z tego co kojarzę słupki graniczne nr 164 są znacznie niżej i dalej w stronę Kińczyka Bukowskiego, co sugerowałoby, że rzeczywiście na potrzeby filmu utworzono sztuczną granicę w pobliżu Rozsypańca
    Ostatnio edytowane przez _PrEzY_ ; 21-01-2020 o 03:15

  7. #457

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez _PrEzY_ Zobacz posta
    Na ostatnim zdjęciu widać Rozsypaniec - z tego co kojarzę słupki graniczne nr 164 są znacznie niżej i dalej w stronę Kińczyka Bukowskiego, co sugerowałoby, że rzeczywiście na potrzeby filmu utworzono sztuczną granicę w pobliżu Rozsypańca
    Według mnie ewidentnie to rekwizyty filmowe. Szczególnie na ostatnim kadrze (to nie Rozsypaniec, tylko Berdo). Tam nie ma słupka (za to stary słupek z literami CS jest na widocznej górce - był tam w 2015, a na kolejnej w kierunku północnym jest jeszcze dziwniejszy, z literami, których znaczenia szukam parę lat). Poza tym powyżej słupków powinna być droga, a nic na to nie wskazuje.
    Dodatkowo, od kilku lat, koło drogi na przełęcz Bukowską, koło obecnego punktu widokowego, stoi wielki krzyż na końcu drogi krzyżowej. Myślę, że tak kadrowali, aby go nie było widać (nie oglądałem trzeciego sezonu Watahy). A oryginalne słupki powinny być po po jego południowej stronie.
    Słupek 164 jest na charakterystycznym zakręcie granicy, za nim kolejne słupki w kierunku wschodnim (165, 166) są mniej więcej w linii prostej. Mapka w załączeniu.
    Poza tym nie sądzę, aby sceny były kręcone na faktyczniej granicy - masa pozwoleń, uzgodnień itp, w końcu do zewnętrzna granica UE.

    p.bukowska.jpg
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 21-01-2020 o 11:38

  8. #458

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Według mnie ewidentnie to rekwizyty filmowe. Szczególnie na ostatnim kadrze (to nie Rozsypaniec, tylko Berdo). Tam nie ma słupka (za to stary słupek z literami CS jest na widocznej górce - był tam w 2015, a na kolejnej w kierunku północnym jest jeszcze dziwniejszy, z literami, których znaczenia szukam parę lat). Poza tym powyżej słupków powinna być droga, a nic na to nie wskazuje.
    Dodatkowo, od kilku lat, koło drogi na przełęcz Bukowską, koło obecnego punktu widokowego, stoi wielki krzyż na końcu drogi krzyżowej. Myślę, że tak kadrowali, aby go nie było widać (nie oglądałem trzeciego sezonu Watahy). A oryginalne słupki powinny być po po jego południowej stronie.
    Słupek 164 jest na charakterystycznym zakręcie granicy, za nim kolejne słupki w kierunku wschodnim (165, 166) są mniej więcej w linii prostej. Mapka w załączeniu.
    Poza tym nie sądzę, aby sceny były kręcone na faktyczniej granicy - masa pozwoleń, uzgodnień itp, w końcu do zewnętrzna granica UE.

    p.bukowska.jpg
    poprawka - Słupek 164 powinien być bliżej przełęczy, mniej więcej równo z końcem utwardzonej drogi, wierzyłbym raczej geoportalowi (załączony ortofotomapa+podkład mapowy), niż mapie compassu (ze szlakami turystycznymi). Mapka w załączeniu.
    p.bukowska_orto.jpg

    Tutaj ładnie widać krzyż i słupki 163 i 164 (w kierunku przełęczy->na wschód) -> https://www.google.com/maps/@49.0520...7i10240!8i5120
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 21-01-2020 o 12:05

  9. #459
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    Na potrzeby filmu mogli postawić słupki gdzie bądź. Dobrze, że numeracja słupków jest bieszczadzka.
    pozdrawiam
    bertrand236

  10. #460

    Domyślnie Odp: Bieszczady w radiu i TV

    @uszatek_mis Racja, to Berdo nie Rozsypaniec. I faktycznie jest krzyż na końcu drogi krzyżowej w pobliżu tych słupków (słupki po południowej jego stronie), a na filmie nie widać tego. I jak słusznie zauważyłeś - brak drogi wzdłuż słupków na screenach z filmu. Dziękuję za pomoc i szczegółową analizę z mapkami ! PS. Ciekawe zdjęcia tych słupków, szczególnie z tymi dziwnymi oznaczeniami. Może ktoś z BdPN ma taką wiedzę ? Pozdrawiam !

    - - - Updated - - -

    @bertrand236 Tak też właśnie podejrzewałem, ale jak piszesz - dobrze, że numery chociaż się zgadzają
    Ostatnio edytowane przez _PrEzY_ ; 21-01-2020 o 19:01

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •