Strona 22 z 47 PierwszyPierwszy ... 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 32 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 466

Wątek: Bieszczady w radiu i TV

  1. #211
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Jeszcze tego programu nie widziałem, ale mam nadzieję, że go zobaczę. Widziałem za to chyba w ub. roku wywiad w TVN /tak myślę/ z Bodziem Sikorką. Pytanie PANI REDAKTOR: Pan taki wysoki, to chyba w koszykówkę Pan gra? Trochę zaskoczyło biednego w tym momencie Bodzia. Nie takiego chyba się spodziewał pytania o Bieszczady i życie w nich...

    Pozdrawiam
    bertrand236

  2. #212
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    A,jeszcze w pasku leciało hasło "Zostawili KARIERY w wielkim mieście i przenieśli sie w Bieszczady".Oj,biada,biada !Szkoda tych wielkich karier,wielkich miast - no,co za poświęcenie,pomników godne!

  3. #213
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Zerkałem czasami na wejścia pogody (prezentował to pan w kapeluszu ze skóry) z Bieszczad i jakieś wstawki z wianuszkiem kuracjuszy. Coś było z knajpki (to tylko słyszałem) o jedzeniu łemków i bojków jak to oni kiedyś jedli sporo wołowiny. Więcej było gadania przy stole z Warszawy niż wstawek z Polańczyka. Widziałem: kuracjuszy (machali na zawołanie do telewidzów), zakapiorów, kowbojów, którzy czasami napadają na pociąg i ogólny brak śniegu. Obraz poszedł w Polskę i teraz telewidzowwie mają jako takie pojęcie o Bieszczadach.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #214
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Jako osoba,która kilkanaście lat mieszkała na stałe w Bieszczadach,jestem uczulona na "udziczanie"na siłę tego miejsca.
    No bo taka to jest promocja Bieszczadów.

    Jak słyszę słowo "promocja" robi mi się niedobrze.

    Zamiast pokazać to o czym pisaliśmy kilka wątków wcześniej - coś o rzeczywiście ciekawej historii tego miejsca, o ludziach związanych z Bieszczadami, o zabytkach i o wielokulturowej tradycji właśnie na siłę się Bieszczady "udzicza".

    Przyznam, że ja poprawiając kiedyś tekst do druku (o Bieszczadach właśnie) wszędzie wykreślałam zdania jakie to "strasznie dzikie" są te góry.
    Ale chyba nie pomaga, ludzie (a przede wszystkim redachtorzy) nadal tak kojarzą Bieszczady


    Pozdrowienia

    Basia

  5. #215
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Jeszcze tego programu nie widziałem, ale mam nadzieję, że go zobaczę.
    Szkoda czasu Bertrandzie na to coś.Widziałem urywki...uchylam się od komentarza
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  6. #216
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    A czego Wy żeście się spodziewali po "Dzień dobry TVN"?

    Publicystyki?
    Dobrego dokumentu?

    To typowa TV XXI wieku - badziew, byle szybko parę bzdur powiedzieć, resztę doczytają na pasku.

    W prognozie pogody już nie mówi się o izobarach, a i hPa odchodzą w niepamięć - teraz jakiś głupek poskacze na jednej nodze, głupkowatym żartem rzuci i gwiazda okrzyknięty zostaje.

    Nasz gatunek kretynieje niestety:(

  7. #217

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Bieszczady to najdziksze góry w Polsce i jedno z najdzikszych miejsc ogólnie w Polsce.Nie widzę więc niczego specjalnego w nazywaniu Bieszczad ,,dzikimi".Z tym określeniem się w pełni zgadzam.Oczywiście już zachodnie wybrzeże jeziora Solińskiego czy okolice Wetliny do tego określenia nie pasuje ale miejsc ,,dzikich"jest nadal bardzo dużo w Bieszczadach. Jedank powtarzaniem w nieskończoność o dzikości Bieszczadów turystów się nie przyciągnie, gdy dodatkowo w lutym nie ma śniegu.

    Może to i lepiej

  8. #218
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    to gdzie w końcu był ów bieszczadzki Chreptiów ?
    SB, Chreptiów był tam, gdzie pisze Zbyszek - o ile go dobrze zrozumiałem. od razu widać, że będąc co roku w Sekowcu nie chciało Ci sie ruszyć tyłka na flagową ścieżkę Eko-blabla wokół Lutowisk. Stanica Chreptiów stanowi 15 przystanek owej ścieżki, a dokładnie pokazuje gdzie się mieścił - jednak wejść tam za bardzo nie można gdyż jest to obecnie teren prywatny. Załączam fotki - niestety podłe bo strasznie pluło żabami.

    VM2301 - Chmiel.
    Polecam przeczytać i rzucić okiem na foty: "Raszków płonie w Chmielu":
    http://www.twojebieszczady.pl/film.php
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #219
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    No to dopowiem sobie sam.

    Naczelny Doradca Dwóch Lat śpi po świętowaniu kolejnej wiktorii, więc rzuciłem okiem sam.


    Wg przewodnika Rewasza, który mówi: "Było już nawet zezwolenie na spalenie dla potrzeb filmu cerkwi i tylko dzięki protestom środowiska konserwatorów zabytków udalo się świątynię uratować", była to cerkiew w Chmielu


    OOps, nie zauważyłem Piotrze, że w międzyczasie odpowiedziałeś
    Ostatnio edytowane przez vm2301 ; 07-02-2009 o 11:44

  10. #220
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Michale 52,niech Bieszczady swoja naturalność i dzikość zachowają na zawsze,ale dlaczego utożsamiać z tą dzikością ludzi,którzy tam żyją?Jakoś to dziwnie idzie w parze w tych,pozal sie Boże,relacjach stamtąd.Nie bedę opisywać "darów"jakie spływały swego czasu dla biednych dzieci,bo wstyd!Zadowoleni i uspokojeni moralnie,bogaci darczyńcy uważali widać ,ze najgorszy brudny chłam to wielkie "wspomożenie"!Nie chcę uogólniać,bo na prośbę moją,żeby wyposażyć szkolną świetlicę w konkretne rzeczy,przychodziły też nowe przybory szkolne,słodycze (nie przeterminowane!!!!)Były to jednak najczęściej paczuszki od osób niezamożnych itp.Temat biedy był poruszany w innym wątku i nie chcę tu zajmować nim miejsca.Powiem tylko,że można być człowiekiem światłym w dziczy i ciemniakiem w wielkiej metropolii.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •