Strona 21 z 47 PierwszyPierwszy ... 11 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 466

Wątek: Bieszczady w radiu i TV

  1. #201
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Wprawdzie nie TV ale posłuchać można oglądając jakieś zdjęcia.
    NOCNE SPOTKANIA: "Chatka Puchatka czyli powitanie Nowego..."
    21.01.2009, 00:07 - 03:00

    Może warto dodać, że Program I Polskiego Radia.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. #202
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Ktoś zamierza nagrywać?
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  3. #203

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Ktoś zamierza nagrywać?
    Wydaje mi się ,że (przez kilka dni od emisji) można sobie ściągnąć ze strony PR.
    http://www.polskieradio.pl/podcasting/ po lewej stronie wyszukać Studio Reportażu, może będzie.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Franczak ; 19-01-2009 o 20:27

  4. #204
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Niedziela, 25 stycznia, program „Kino Polska”, godzina 00.00 film fabularny „Ogniomistrz Kaleń”, po filmie o godz. 1.50 film dokumentalny „Bieszczady”. (info. za „To & Owo TV”)
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #205
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Ostatnio w TV (prawie codziennie) można oglądać ekranizację wszystkich części "Trylogii" H. Sienkiewicza w reż. J. Hoffmana.
    W programach TVP Polonia, Kino Polska (PL) i chyba także innych stacji telewizyjnych.
    Pokazywane są wersje kinowe i telewizyjne, różniące się nie tylko czasem projekcji, ale niekiedy też obsadą aktorską (np. kto inny gra Ketlinga w wersji kinowej "Pana Wołodyjowskiego", a kto inny w wersji filmu telewizyjnego).

    Ale do rzeczy - bynajmniej nie "rozwadniam" tego wątku tematycznego.
    Oglądając w "Panu Wołodyjowskim" sceny ze stanicy w Chreptiowie, widzimy w rzeczywistości Skorodne, a przeżywając pożar Raszkowa - jesteśmy w Chmielu.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #206
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    O ile się nie mylę to nie są tereny należące do Skorodnego, mówię to o pięknej stanicy Chreptiowskiej. Popytaj ludzi z Lutowisk. Lokalizacja to jakbyś stanął w rejonie bloków /najpierw PGR a potem Iglopol/ i popatrzył w stronę pasma Otrytu to na pierwszym wzniesieniu przed Otrytem stała stanica. Można było dojść właśnie w dół od bloków przez strumyk i do góry szeroką łąką, lub dojechać przez tz. Tajwan. Stanica była zbudowana w 2/3. To znaczy że tył stanicy i tyły budynków nie były dokończone. A co do Chmiela masz rację, spalono wtedy kilka starych chałup niedaleko dzisiejszej cerkwi, a dzielni członkowie OSP Lutowiska później to dogaszali.
    pozdrowieniazbyszekj

  7. #207
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj Zobacz posta
    O ile się nie mylę to nie są tereny należące do Skorodnego, mówię to o pięknej stanicy Chreptiowskiej. Popytaj ludzi z Lutowisk. Lokalizacja to jakbyś stanął w rejonie bloków /najpierw PGR a potem Iglopol/ i popatrzył w stronę pasma Otrytu to na pierwszym wzniesieniu przed Otrytem stała stanica. Można było dojść właśnie w dół od bloków przez strumyk i do góry szeroką łąką, lub dojechać przez tz. Tajwan. Stanica była zbudowana w 2/3. To znaczy że tył stanicy i tyły budynków nie były dokończone. (...)
    W tej chwili trudno mi ocenić, czy to Ty masz rację, czy ja.
    Na str. 359 przewodnika wydanego przez Rewasz (wydanie X, aktualizowane, Pruszków 2004), w części pt. "Słownik miejscowości", pod hasłem "Skorodne" czytamy m.in. (cyt.) "Pod koniec lat sześćdziesiątych w Skorodnem kręcono część plenerów filmu "Pan Wołodyjowski", m.in. sceny w stanicy w Chreptiowie".
    I na tym się moja wiedza na ten temat kończy - pochodziła bowiem tylko z ww. przewodnika Rewaszu (być może jest w nim błąd).

    A kto to rozstrzygnie ? Któż by inny, jak nie Piotr.
    Piotrze (jeśli czytasz ten post), to gdzie w końcu był ów bieszczadzki Chreptiów ?
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #208
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    A którą to cerkiew chcieli spalić podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego", bo mi wyleciało z głowy...?

  9. #209
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    No proszę obciachowy Polańczyk na wizji...
    W najbliższy piątek (6 luty) znany i lubiany program poranny "dzień dobry tvn". Zapraszamy wszystkich do Polańczyka lub przed telewizory .
    Program emitowany jest w godz. 8.30 - 11.00.
    http://www.bieszczady.net.pl/
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #210
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady w tv

    Bardzo jestem ciekawa opinii i wraźeń tych,co ogladali dzisiejsze relacje na żywo z Polańczyka.
    Jako osoba,która kilkanaście lat mieszkała na stałe w Bieszczadach,jestem uczulona na "udziczanie"na siłę tego miejsca.Pamiętam jak jak jedna z moich znajomych powiedziała na powitanie kiedy przyjechałam w odwiedziny:"Wcale nie w y g l a d a s z ,że mieszkasz w Bieszczadach"!Nie wiem czego się spodziewała-baranicy na plecach,złotych zębów czy gumofilców.Kiedy wiec dziennikarka zadała durne pytanie dziecku czy chodzi do szkoły,zaraz mnie zatrzęsło.A co?Moze siedzi całą zimę na piecu ,bo mróz i jedna para butów na rodzinę?
    Z jednej strony "karnawał"-przyjeżdżajcie,jedzcie zdrowo,dajcie się porwać kowbojom itd a z drugiej "o,rety!jak tu boharersko ludzie walczą z brakiem cywilizacji".
    Albo "państwo
    przyjechali z Poznania i tu sie osiedlili?"? "Nie,spod Poznania"-odpowiada zapytana.Czyli co?z wioski do wioski i to ma być zaraz STRASZNE wyzwanie?
    Mieszkałam 16 lat w bardzo trudnych warunkach ale ani mi w głowie robic z tego wielkie halo!Zawsze jest coś za coś!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •