Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Co to za roslinka

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    [quote="Piotr"]
    Cytat Zamieszczone przez Jaro
    czy to aby nie jest jodła rosnąca koło Pszczelin (nadl.Stuposiany) - jedna z najwyższych i chyba najgrubsza (505cm w obwodzie i 1,60 pierśnicy) w Polsce? :)
    zapytam autora foty i dam znac
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Cześć,
    Trudna zagadka...ale to raczej jest jodła...I nie kora najbardziej tu pomocna, a raczej sposób ułożenia gałęzi oraz ich rozgałęziania się. Po powiększeniu jasności obrazu widać, że kora jest na focie nieostra i nic o niej nie można powiedzieć specjalnego. Poprosimy ostrzejsze foto :)

    Pzdr
    derty

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    z tego co ustalilem to drzewko znajduje sie na szlaku miedzy Wetlina a Rabia Skala
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    tu byl link do duzej foty ale juz nie ma
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Jodła, na bank:) widać profil rozgałęziających się konarów po prawej stronie - świerk nigdy nie rozgałęzia się w jednej płaszczyźnie i pod takim kątem:) chyba że jakiś gatunek z Azji albo genetyczna podróbka:) Gałęzie od pnia odchodzą poziomo lub są wzniesione lekko - u świerka zawsze odchodzą przynajmniej lekko w dół. Dobrze się to zapamiętuje, gdy włazi się na różne drzewa w celu zbierania szyszek :) Włażenie na świery jest niebywale niemiłym zajęciem właśnie z powodu tej cechy gałęzi:)
    Z leśnickym pozdrowieniem dla Ewy, która czat poranny zaniedbuje :)
    I z życzeniem rychłej wyprawy w Biesy dla wszystkich Biesolubów,
    Derty

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Jodła, na bank:) widać profil rozgałęziających się konarów po prawej stronie - świerk nigdy nie rozgałęzia się w jednej płaszczyźnie i pod takim kątem:) chyba że jakiś gatunek z Azji albo genetyczna podróbka:) Gałęzie od pnia odchodzą poziomo lub są wzniesione lekko - u świerka zawsze odchodzą przynajmniej lekko w dół.
    Dzieki, wkrotce nowa zagadka, o wiele latwiejsza (przynajmniej takei mam wrazenie :))

    Z leśnickym pozdrowieniem dla Ewy, która czat poranny zaniedbuje :)
    I z życzeniem rychłej wyprawy w Biesy dla wszystkich Biesolubów,
    Ewa ma problemy z netem, a wlasnie rano najwieksze :(
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    102

    Domyślnie

    I wszystko stało sie jasne :)- Jd
    Może w końcu net przestanie sie buntować to nadrobie zaległości w porannym czacie:)) Darzbór Derty .

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    i kolejna zagadka, razem z moim konsultantem w osobie Ewy uznalismy ze zagadka nie powinna byc trudna, gdyby kogos interesowalo to ponizszy okaz rosnie przy szlaku pomiedzy Rabia Skala a Kremenaresem
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    102

    Domyślnie

    uu zmyliłes mnie myślalam że zamiescisz inne drzewko, a tu.. hehe zgadujcie:)
    Jednak nie bede podpowiadać
    pozdrawiam Ewa

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewa_natta
    uu zmyliłes mnie myślalam że zamiescisz inne drzewko, a tu.. hehe zgadujcie:)
    Jednak nie bede podpowiadać
    czym Cie zmylilem ?
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •