Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wielki sukces akcji Smiglo dla Tatr! Bieszczady tez dostaly!

  1. #1
    Dzik
    Guest

    Domyślnie Wielki sukces akcji Smiglo dla Tatr! Bieszczady tez dostaly!

    Odnieslismy pierwszy duzy sukces. Przeszla poprawka do ustawy przez Senat RP!!!

    Wiecej informacji znajdziecie pod www.wspinanie.pl/smiglo

    Oto tresc poprawki:

    "Opłaty pobierane za wstęp do parku narodowego, w wysokości 15% wpływów za każdy kwartał, przeznacza się na dofinansowanie działalności ratowniczej specjalistycznych organizacji ratowniczych - Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, działających na terenie danego parku narodowego.";

    Najprawdopodobniej już 7 Kwietnia dostarczymy do Sejmu petycję z prośbą o utrzymanie poprawek wniesionych do ustawy przez Senatorów. Tak jak poprzednio do petycji dołączymy w formie papierowej wszystkie Wasze podpisy pod listem do Sejmu i Senatu. Będziemy je drukować 6 kwietnia rano. Prosimy! Powiadomcie tych, którzy o akcji jeszcze nie wiedzą.

    Teraz wazny jest kazdy podpis. Musicie naglosnic sprawe aby przeszla przez Sejm!!! Ta akcja dotyczy takze i Was bo w Bieszczadach dziala GOPR!!!

    Czas do pracy koledzy! Musimy miec ta poprawke!
    Musicie nam pomoc!!!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Wielki sukces akcji Smiglo dla Tatr! Bieszczady tez dost

    Cytat Zamieszczone przez Dzik
    Odnieslismy pierwszy duzy sukces."Opłaty pobierane za wstęp do parku narodowego, w wysokości 15% wpływów za każdy kwartał, przeznacza się na dofinansowanie działalności ratowniczej specjalistycznych organizacji ratowniczych - Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, działających na terenie danego parku narodowego.";
    !
    Tjaaa. To BdPN sie pewnie z..ra z tego szczęscia...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Witam,
    Czyli PN-y stały sie na dobre niewidzialną ręką fiskusa:P Coś mi tu nie pasuje, bowiem, tak między Bogiem a prawdą, czy PN rzeczywiście ma służyć do finansowania nie swojej działki? A kto dofinansuje PN-y? Może jakiś podateczek na kogoś nałożyć? A czemu to kosztów akcji ratowniczej wraz z użyciem śmigła nie miałby pokryć resort zdrowia & zainteresowany umrzyk lub jego rodzina? Albo zwyczajnie PZU? Tak jest wszędzie dookoła, tylko w Polsce jak zwykle bawimy się w rozdawnictwo cudzych pieniędzy. Może to jednak nie sukces te przepisy, tylko kolejna porażka. W imię ratowania życia ludzkiego psuje się wszystko dookoła, choć nie ma ku temu potrzeby. Za chwilę PN-y dopłacą do ochronek dla biednych, do dziurawych zębów obywateli, a może jeszcze i do innych bolączek i tragedii. A później weźmie się na celownik jeszcze inną instytucje, żeby dopłacała do czegoś tam nie licząc się z jej rzeczywistymi możliwościami finansowymi oraz pełnioną funkcją.
    Otwarcie to powiem: protestuję przeciwko okradaniu z forsy i tak biednego i zapuszczonego jak cholera systemu ochrony przyrody w Polsce. I nawet jeśli nie przyleci do mnie śmigło, gdy połamię nogi w górach, to nie będę miał pretensji o to do PN-ów.
    Derty

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Otwarcie to powiem:
    Aplauzu ni widu ni słychu, a szkoda. Wreszcie ktoś się odważył zauwazyć, że ta akcja jest chora juz z założenia.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    maniek
    Guest

    Domyślnie

    wogle za wstep do BdPN powinny byc pobierane jakies oplaty chocby nawet za samo wejscie na szlak na Polonine !! wtedy mozna bylo by ten szlak jakoz utrzymac !!

    w innych regionach Polski sa brane oplaty !! a np. 2 zl za wejscie na Polonine to niebyloby duzo a kilkaset lub kilkatsiecy osob rocznie wchodzi na Polonine !!

    a smiglowiec faktycznie by sie przydal !! teraz to moze UNIA zafunduje jakis smiglowiec lub chociaz troche dolozy !! ale i tak potem za ten smiglowiec bedzie trzeba oddac

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniek
    wogle za wstep do BdPN powinny byc pobierane jakies oplaty chocby nawet za samo wejscie na szlak na Polonine !! wtedy mozna bylo by ten szlak jakoz utrzymac !!
    w innych regionach Polski sa brane oplaty !! a np. 2 zl za wejscie na Polonine to niebyloby duzo a kilkaset lub kilkatsiecy osob rocznie wchodzi na Polonine !!
    Eeee? A byłeś Ty kiedy może na Połoninie w Bieszczadach, którejkolwiek ze znanych?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    ojojoj!!! heh!!!! a uuuu!!!!Bądź bardzo grzeczny, to powiem ci jak tam dojechać. mój nr telefonu tez zaczyna sie na 46 ( to nie do Piotra, bynajmniej)
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  8. #8
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Otwarcie to powiem:
    Aplauzu ni widu ni słychu, a szkoda. Wreszcie ktoś się odważył zauwazyć, że ta akcja jest chora juz z założenia.
    Zabrałem głos przy okazji zbierania podpisów pod petycją i zostałem "skarcony"przez "bieszczadników".
    Zastanawiam się po co zorganizowano w Polsce system ratownictwa medycznego. Po co kazda organizacja niosąca pomoc musi mieć własny sprzęt. TOPR wyłączam z dyskusji, łaziłem po Tatrach, raz poleciałem kawałek i wiem, że specyfika Tatr wymaga specjalnego podejścia do ratownictwa, co nie znaczy by nie włączyć TOPR do systemu ratownictwa medycznego.
    Powtórzę, czy jest jakaś różnica między turystą, a drwalem, gajowym, czy Samotnikiem w Hulskiem. Potrzebne jest w Bieszczadach śmigło, bo zimą, a i latem trudno wszędzie dotrzeć i to szybko. Ale śmigłowiec jest równierz potrzebny w rejonie Biebrzy, Augustowa i Wałcza, o Opolu nie wspomnę. W bogatych krajach stanowi normalne wyposażenie ratownicze. Widziałem śmigłowiec zabierający rodzącą kobietę z jednej z dzielnic Hamburga, bo był korek i karetka nie mogła dojechać. Więc śmigłowiec w Bieszczadach TAK, ale w systemie ratownictwa medycznego.
    Długi
    PS
    dwa razy korzystałem z pomocy śmigłowca w Bieszczadach, przyleciał w 20 minut. Zwykły śmigłowiec z pogotowia w Sanoku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. ALPY KARPATOM Ogromny sukces Fundacji Karpackiej – Polska
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 10:17
  2. Borżawa i Bieszczady Wschodnie z Tatr
    Przez przemek p w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 11:40
  3. Wreszcie sukces...
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 09:58
  4. Smiglo dla Tatr! Prosimy o Wasza pomoc!!!
    Przez Dzik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2004, 18:08
  5. Wielki powrót w Bieszczedy
    Przez frecio w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2002, 00:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •