Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pare fotek z Drogi Krzyzowej

  1. #1
    Indy
    Guest

    Domyślnie Pare fotek z Drogi Krzyzowej

    Witam.
    Oto jak wygladała Droga krzyzowa w tym roku :
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Indy
    Guest

    Domyślnie

    :D
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Indy
    Guest

    Domyślnie

    - d
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4
    Indy
    Guest

    Domyślnie

    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Nie jesteś pierwszy - jeśli to może Cię pocieszyć.
    Poprzednia moja uwaga na podobny temat (wizerunek pewnego faceta z Dwernika) przeszła całkowicie bez echa (może była zbyt cicho sformułowana?), więc wykorzystuję nową okazję, żeby zadać pytania:
    1. Czy masz zgodę tych dwóch panów na publikację ich wizerunku?
    2. Czy oni wiedzą, że opublikowałeś ich wizerunek?
    3. Jeśli odpowiedzi na dwa pierwsze pytania są negatywne, to czy wiesz, co oni by Ci zrobili, gdyby się o tym dowiedzieli?
    4. Jeśli odpowiedzi na dwa pierwsze pytania są negatywne, to czy wiesz, co by Ci zrobił nawet początkujący adwokat, gdyby Ci panowie mieli jakiekolwiek szanse na taką obronę?

    I pytanie dodatkowe:
    czy chciałbyś, żeby Tobie ktoś tak zrobił?

    Pomyśl (modne słowo na tym forum)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Aspekt moralny pomijam, bo masz racje. Natomiast formalnie nie. Gdyby tak było to taki National Geografic juz by dawno splajtował, a strony www (99%) przestały istniec.
    P.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Piotrze Drogi!

    O faktach się nie dyskutuje, więc polecam lekturę ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Szukaj hasła "ochrona wizerunku", czy coś w tym rodzaju.

    Inni niech się sami martwią. Ja już od dawna pytam za każdym razem "czy mogę wykorzystać/opublikować zdjęcie twojej osoby?". Chyba, że taką zgodę - np. z racji układów towarzyskich - mam w domyśle.

    A takiego zdjęcia, to ja jeszcze nigdy w życiu nikomu nie zrobiłem.
    Nigdy nie nabijałem się z "braci mniejszych". Nigdy nie budowałem swojej "wielkości" na czyjejś małości.
    Za to okazji do dokopania "młodym, zdrowym i bogatym" staram się nie marnować (co może nawet widać?).

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Niech stracę:

    Rozdział 10
    Ochrona wizerunku, adresata korespondencji i tajemnicy źródeł informacji

    Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

    2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

    1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,

    2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

    Art. 82. Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.

    Art. 83. Do roszczeń w przypadku rozpowszechniania wizerunku osoby na nim przedstawionej oraz rozpowszechniania korespondencji bez wymaganego zezwolenia osoby, do której została skierowana, stosuje się odpowiednio przepis art. 78 ust. 1; roszczeń tych nie można dochodzić po upływie dwudziestu lat od śmierci tych osób.

    Art. 84. 1. Twórca, a wydawca lub producent na żądanie twórcy mają obowiązek zachowania w tajemnicy źródeł informacji wykorzystanych w utworze oraz nieujawniania związanych z tym dokumentów.

    2. Ujawnienie tajemnicy jest dozwolone za zgodą osoby, która powierzyła tajemnicę, lub na podstawie postanowienia właściwego sądu.
    Każdy adwokat dorzuciłby do tego jeszcze naruszenie dóbr osobistych (zniesławienie) poprzez rozpowszechnienie takiego wizerunku.
    (Mogłem najwyżej pomylić coś w terminologii - nie jestem prawnikiem.)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    Niech stracę:
    E tam zaraz stracisz - przyczynisz sie do uświadomienia rzeczy słusznej,a to czysta satysfakcja.
    Ale powaznie:
    cyt:
    2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
    2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
    I to wszystko na ten temat :) Interpretacja tego jest jak wszechswiat nieskończona i tamto zdjęie sie w tym mieści jak njabardziej:)
    Nie uwierze ze wszystkie portale sewisy, itp, itd, zawracają sobie tym głowe, to chyba zreszta nierealne - otwórz pierwszy lepszy portal czy gazete i czy oni mają zgode na wizerunki "zwykłych" ludzi którzy sie tam znajdują? eee
    Ale,ale - a mówią ze kasa nie leży na "ulicy". Ide pisać pozwy ;-) Ciekawe ile udałoby sie wyciągnać od tych ktorzy mają foty ze mną, a ja nie dawałem zgody? Moze to i jest pomysł ;-)
    Żeby nie było ze ja zawsze na "nie": co do publikacji zdjęć takich j/w i podobnych mam dokladnie takie samo zdanie. Są pewne granice.

  10. #10
    Indy
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Na Początku chciałbym przeprosic PANÓW i wszystkich których to zdjęcie uraziło.
    Zreszta józ skasowane.

    Co dotego czy miałem zgode tych panów na opublikowanie tego zdjecia PUBLICZNE - szczeze przyznam Nie. Aczkolwiek wiedzieli ze ich sfotografowałem bo pózniej rozmawialismy i nie mieli oto zadnych pretensiji. Zresztą panowie byli w miejscu publicznym i sami "wystawil"i sie na działanie opini publicznej - szczególnie bedac w takim stanie. I chyba nie czuli sie z tym zle

    W kwestji tego co mogli by mi zrobic osobiscie - jezeli im to sie nie spodobało- proponuje nie rozstrzgac - bo mozna by otym ksiązke napisac - niezły byłby horror

    Innym zagadnieniem jest moralna ocena rozpowszechnienia zdjec bezzgody osób fotografowanych
    Dotej pory wogóle sie nad tym nie zastanawiałem. Dopiero twoja "interwencja" drogi T.B zmusiła mnie do głebszych refleksi na ten tamat.
    Zadzam sie Z Piotrem:
    Bo ile osób wyraziło zgode (wogóle miało taką mozliwosc) nato by fotografie na których sie znajduja, zostały opublikowane w dziennikach, TV, czy stronach internetowych.

    I czy np. gdy zrobię zdjecia(za zgoda) bedąc na wakacjach - musze prosic osoby(całkiem przypadkowe) które znalazły sie na tych zdięciach o dodatkową zgode o umieszczenie "ich" np. na stronie internetowej, czy w gazecie. Było by to cieżkie do zrealizowania.
    Myslę ze osoba która zgodziła sie na fotografie - powinna liczyc sie z tym ze jej wizerunek bedzie "gdzies" wykozystany.

    Na zakończenie chciałbym ze skruchą dodac ze ja wmiarę mozliwosci postaram sie na przyszłosc nie zamieszczac zdjec (tymbardziej takich) bez zgody osoby fotografowanej.

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie będzie drogi krzyzowej na Tarnicę.
    Przez Hero w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 17:01
  2. Troche fotek z Kanady
    Przez admin w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 12:29
  3. Pokaz fotek ekipy wzajemnej adoracji
    Przez Biały 13 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 11:55
  4. Żadna tam relacja...parę fotek
    Przez vm2301 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 21:29
  5. Dolina Chochołowska dzisiaj...kilka fotek.
    Przez robines w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2006, 21:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •