Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Pseudoturyści

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie Chamstwu nie, wódeczce tak...

    No więc ja to widzę dość prosto - chamstwu nie, dewastacji środowiska nie,a jezeli chodzi o gorzałeczkę....kazdemu według potrzeb... hihi.
    Co do parasolki w górach... eeee... to chyba jakiś sen....
    Pozdrawiam Kriss40 - Kriss czterdzieści, któremu się parasolka w plecak nie mieści...

  2. #12
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie

    kiedyś ( parę lat temu ) zginął turysta na Połoninie. Zaczeło padać, otworzył parasol i pierdut, piorun go zabił. Na śmierć.
    Podobno czystość na szlaku jest wprost proporcjonalna do ilości sprzątających szlak. Ludzie idą srać w krzaki bo do kibelka na polu nie da się wejść bez maski i zestawu przeciwchemicznego. W sezonie większość pojemników, kontenerów na polach jest notorycznie przepełniona i śmierdząca. Nie lubię policji, straży leśnej i parkowej, bo się czepiają głupot, ale nie słyszałem by wlepili mandat za syf na polu. Mandat dla leśnictwa, parku, gminy za brak wywozu śmieci, za brak czystości w kibelku itd.
    W końcu na co biorą pieniądze za nocleg na polu.
    W Duszatynie zlikwidowano pole, bo ogrodzenie rozpadło się ze starości, śmieci wywożone były do starych piwnic pozostałych po domostwach. Wejście w krzaki to nie tylko wpadka na "minę" zostawioną przez turystę, to piwnica 3x4m wypełniona z górą gnijącymi śmieciami. Można oczywiście wszystko zamknąć, turystów i miejscowych przegonić i zrobić rezerwat najściślejszy. Można wszystko uładzić, wytyczyć, zagospodarować i wybetonować. Będzie jak w Alpach. Jak ma być w Bieszczadach????

    Długi

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Pewnego majowego dnia część TWA, TWA bis i kilka osób bezpartyjnych postanowiło iść w góry. Wybór padł na 2go maja, zajechaliśmy do Strzebowisk na słynną już działkę Lu.
    Pogoda była piękna, więc wybór padł na Jasło, tym bardziej że Lupino zapewniał, że w majowy weekend nie ma tam „stonki” :). Niestety było nas aż 9 osób i żeby nie wyglądać jak małe żyjątko rozdzieliliśmy się. Jedni poszli stokówką w kierunku Smreka by przez Ferecztą wejść na Jasło, drudzy ścieżką z Przygłupia. By się spotkać na Jaśle musieliśmy spowalniać nasz marsz, więc na drogę zabraliśmy flaszkę Gorzkiej Żołądkowej na 6 osób.
    Było pięknie, spokojnie i cicho, polanka, po kielonku i dalej. Ale powoli nasze szczęście prysnęło, z Jasła co chwilę ktoś schodził choć to nie był szlak. Ja jako stary zgrywus postanowiłem trochę pożartować i zagadnąłem schodzącą parkę czy dobrze idziemy na Tarnicę (przebieg rozmowy opisała już Angela )Wiem nie powinienem robić sobie głupich żartów z ludzi ale myślałem, że pytanie jest tak bezsensowne, że pytający nie potraktują go aż tak poważnie
    Doszliśmy na Jasło ale z tej flaszki to już ledwo po pół kieliszka zostało, poszliśmy w te krzaki i leżeliśmy czekając na grupę idącą od Fereczatej. Butla była pusta więc Lupino przyniósł w niej wodę ze swojego tajnego źródełka
    Angelo czy widziałaś kiedyś białą gorzką żołądkową i czy leżenie z nią jest aż tak straszne? I do cholery co było złego w tym że leżało z nami kilka dziewczyn :).
    Zachwalasz ludzi z workami zbierających śmieci i mówisz że to dobry przykład ale zachwalaniem nie posprzątamy gór.
    W końcu dotarła druga część naszej ekipy i już jak stonka całą zgrają ruszyliśmy w dół do Przygłupia, rzecz jasna na pstrąga. Schodziliśmy tą samą ścieżką którą podchodziliśmy i którą schodziłaś Angelo, na końcu za nami dreptał Lupino z reklamówka i zbierał wszystkie śmieci których ty niestety nie dostrzegłaś lub miałaś ręce zajęte parasolką .

    Do posta dołączam kilka zdjęć, to skandal żeby tacy ludzie chodzili po górach

    Adminie jestem w szoku, nie spodziewałem się że tyle osób czyta forum :) jaki ten świat mały :)

    Przepraszam też Angele i jej chłopaka za może głupi żart na szlaku i pozdrawiam od nieodpowiedzialnych turystów
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Do TB zmieściliśmy się w normie kielonek był jeden i myśliwski :)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Heh fujj

    Widzę, że co niektórzy mają coraz mniej Bieszczadów a coraz więcej głupty i zadufania w plecakach.
    Iras - lecz się.
    Reszta z wieczora (T.B. - pilnie śledzę Twoje pojękiwania - zobaczymy co pyry mają do powiedzenia!)

    Do wieczora

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar GERONIMO
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Elbląg
    Postów
    37

    Domyślnie

    do michała (h...)
    Czy honor coś dla ciebie znaczy?
    Geronimo

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Długi napisał
    W sezonie większość pojemników, kontenerów na polach jest notorycznie przepełniona i śmierdząca
    Już tydzień temu w poscie zamieszczonym na forum radziłem wszystkim udającym sie w góry aby nauczyli się zjadać własne śmieci, bo przy zejściu ze szlaków nie ma koszy czy kontenerów a te co są - są przepełnione.
    Są przepełnione teraz , a co dopiero w sezonie.

    P.S. dzisiaj rozmawiałem ze znajomym który spędził dlugi weekend w Czarnohorze.

    Opowiadał że na kempingu nie było żadnych koszy czy kontenerów a wszystkie śmiecie trafiały do rzeki.
    Odpowiedziałem, że w naszych Bieszczadach są kontenery tylko nikt nie wywozi śmieci
    ale ponoć istnieją na świecie takie kraje gdzie nie tylko się stawia kosze ale się je również opróżnia

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GERONIMO
    do michała (h...)
    Czy honor coś dla ciebie znaczy?
    Geronimo
    Szanowny Indiańcu!

    Tam, gdzie ważą się losy honoru innych - Twój honor mało znaczy.
    Ale aby to zrozumieć, nie wystarczy poczytać książek.

    Howk!

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Mam świetny pomysł na naprawdę dobry interes - stragan z parasolkami na Wetlińskiej.... :D
    Pozdrawiam
    Kriss40

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    A najlepiej do parasolek dorzucić jeszcze pióropusze.... hihi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •