Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180

Wątek: Dla Zielonookiej

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Ten pościk też mi bardzo do gustu przypadł... nawet chyba nie wiesz dlaczego...
    Ale, głowa do góry - cieszę się, że zaśpiewasz to, co Ci radziłem.
    A w przygotowaniu dwa następne wierszyki (wybaczcie, że tak je nazywam... hihi..) - jeden pogodny a drugi smutny. Teraz czekam, co zdecydują gwiazdy...

    Pozdrawiam
    Kriss40

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anka
    usłyszane w ostatnim wydaniu LP3 Trójki
    KSU
    "Za mgłą"
    no, gdyby nie KSU to nigdy bym nie pojechal w Bieszczady. to moja ulubiona kapela i zdziwilem sie, ze w nowej Trojce graja jeszcze ich kawalki.
    od poczatku szkoly sredniej nasluchalem sie kawalkow typu "Ustrzyki", "Bieszczady" i "Bieszczady 2" i w koncu stwierdzilem, ze musze pojechac. no i pojechalem! od tamtej pory jezdze co roku. chcialbym czesciej, ale jednak 550km jazdy pociagiem nie daje mozliwosci wyjazdu na weekend.
    "Za mgla" to kawalek z ostatniej plyty, a pewnie i na nastepnych beda podobne, bo w koncu Siczka mieszka w Ustrzykach. :)

    pozdrawiam
    stefankmiot
    stefankmiot

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    ..
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Mam jeszcze kilka spraw do poruszenia w tym "kąciku poezji", ale nie teraz...
    Teraz krótko:
    1. Wiersz przepiękny (brawo Martynko za wybór).
    2. Twoje wyczucie piękna wprost powalające.
    3. A Ruda jest, jest z krwi i kości... i też czekam na Jej posty.... czekam, bo warto.
    Pozdrawiam
    Kriss40

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    ...

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    A mogą być o koniach?

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Martyna:
    Ojejej. To przeciez juz ostatni dzwonek, żeby reaktywować nasz spadający ze strony kącik z poezją. (...)
    Nie muszę Ci tłumaczyć, jak piękna jest polska poezja. Nie muszę, bo zauważyłem, że sama to wiesz i czujesz.

    Tak się składa, że znam mnóstwo wierszy na pamięć, absolutnie nie mając takiego hobby ani nie będąc polonistą i żadnym innym "filologiem". Może kiedyś, na którymś tam KIMB-ie, po n-tym piwie, to udowodnię.
    Skąd się to wzięło ?
    Niegdyś chodziłem do tzw. bardzo dobrego liceum o profilu humanistycznym. Języka polskiego uczył mnie niezapomniany, dawno już świętej pamięci, pan Władysław Czerski. Poziom był piekielnie wysoki, ostatecznie na maturze miałem z polskiego czwórkę (w skali wówczas od "2" do "5", czyli skali czterostopniowej). I na tę czwórkę musiałem się nieźle napracować, często przeklinając "Gada" (taki miał u nas pseudonim).

    Pan Czerski stosował system permanentnego sprawdzania znajomości pamięciowej wierszy, niegdyś zadanych do nauczenia się na pamięć. I tak np. wiersze zadane w klasie VIII (wówczas 1-szej licealnej) należało znać na pamięć w klasie XI (maturalnej). Obowiązywały specjalne dzienniczki, w których każdy uczeń miał wypisane tytuły wierszy, jakie zawsze, na wezwanie, musiał umieć wyrecytować (jak się orientujesz, niektóre utwory poetyckie były i są wybierane przez uczniów, np. dowolny sonet Mickiewicza, dowolna fraszka Kochanowskiego, itd.). I bez "zaliczenia poezji" nie można było marzyć nawet o "3" z polskiego, choćby pisało się bardzo dobrze wypracowania, dyktanda i odpowiadało z historii literatury.
    Obowiązywało to wszystkich, także i tych, którzy doszli do nas zmieniając liceum (musieli zawsze umieć na pamięć wiersze zadawane od VIII klasy, i szlus !). Przekonał się o tym jeden kolega, który dołączył do nas w XI (ostatniej) klasie. Zaparł się "jak wół i osioł" razem wzięte, że nie będzie recytował wierszy z pierwszych trzech lat liceum, bo już poprzednio, w innej szkole, je zaliczył. W rezultacie nie dopuszczono go (tylko z jęz. polskiego !) do matury, a odwołania i protesty do kuratorium psu na budę się zdały (takie były czasy).

    Efekt jest taki, w wyniku stałego powtarzania tych wierszy przez 4 lata w szkole średniej, że ja i moi ówcześni koledzy i koleżanki, teraz - ponad 30 lat po maturze - ciągle je znamy na pamięć.

    Jesteś młodziutką dziewczyną. Nie wiem, czy potrafisz docenić ów system.
    No to specjalnie dla Ciebie napiszę teraz z pamięci wierszyk, a Ty (tylko Ty, proszę nie podpowiadać) odgadniesz autora. Zagadka jest prosta.

    "Mów do mnie jeszcze.
    Ludzie nas nie słyszą,
    Słowa twe dziwnie poją i kołyszą,
    Jak kwiatem, każdym słowem twym się pieszczę.
    Mów do mnie jeszcze.

    Mów do mnie jeszcze.
    Za taką rozmową tęskniłem lata,
    Każde twoje słowo
    Słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze
    Mów do mnie jeszcze."

    I jeszcze jedno. Te umiejętności bardzo, naprawdę bardzo, mi się przydały w czasach kawalerskich (a kawalerem byłem aż do 34 lat życia). Dziewczyny miękły słuchając moich mocno amatorskich recytacji poezji.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Hmmm... Drogi SB, takie wiersze to faktycznie pamieta się latami.
    Bądź spokojny - nie podpowiem, ale jestem pewien, że Martyna sama sobie świetnie poradzi. A jeżeli masz jeszcze jakies wątpliwości, to popatrz, co Ona tu wyprawia.
    Pozdrawiam :D

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    A mogą być o koniach?
    A dlaczego nie?
    Jeżeli tylko mogą wzruszyć, to nawet i o stonkach...
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połoniny dla dorosłego i atrakcje dla 8-latki
    Przez andreo_b w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 19:51
  2. Wierszyk dla chłopakow z Bieszczad (i dla dziewczyn też...)
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2003, 13:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •