Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Chata Socjologa

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie Chata Socjologa

    Mam przyjemność poinformować kochanych Biesołazów, że udało mi się "zwerbować" do naszego gronka nowego forumowicza, pasjonata Biesów. Już się tu zarejestrował i na pewno na rejestracji samej nie poprzestanie...
    Ale dlaczego to piszę?
    Otóż Julek pochłoniety jest odbudową Chatki Socjologa i pewnie będzie potrzebna nasza pomoc.
    I pewnie sam o tę pomoc się do nas zwróci. Ja tylko sygnalizuję, że jest taki temat.
    Pozdrawiam
    Kriss40

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    planuje poczatkiem lipca wybrac sie pomoc, zobacze jeszcze jak mi sie plany wakacyjne uloza.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie Odbudowa Chaty Socjologa

    Julo niestety zajęty bardzo poszukiwaniem sponsorów na Odbudowę Chaty Socjologa przegapił maila aktywujacego jego konto. Upoważnił zatem mnie do poinformowania Szanownych Forumowiczów o obozie budowlanym.

    Obóz odbędzie się w dniach 19.VI - 4.VII.2004. W dwa tygodnie chcemy postawić drewnianą konstrukcję Chaty. Julo przekonał nas, że możemy to zrobić własnymi siłami, a on nam powie jak. Także jeśli chcecie pomóc grupie rasowych mieszczuchów w stawianiu drewnianej Chaty na szczycie góry - to serdecznie zapraszamy. Może być wesoło :) A na pewno będzie co wspominać. Dodam jeszcze, że specjalnie na Odbudowę przylatuje z USA młody człowiek, który przyleciał do Polski za namową swojego kolegi studenta i tak się zakochał w Otrycie, że stwierdził że nie może przepuścić takiej rzeczy jak odbudowa Chaty Socjologa. :)

    Szczegóły na stronie http://www.otryt.bieszczady.pl. Wkrótce zamieścimy tam szczegółowy plan obozu oraz opracowany przez Jula słowniczek terminologii budowlanej.

    Pozdrawiam serdecznie!

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie Chata na Otrycie

    Dzięki Krzysztof za wprowadzenie do szacownego grona
    i za dobre słowo o odbudowie chaty na Otrycie.

    Członkowie Klubu Otryckiego działają ostro, żeby załatwić agregat, zgromadzić niezbędne materiały (najchętniej od sponsorów - markowych firm produkujących materiały budowlane, no i jakąś kasę oczywiście.
    Niedługo (27-go) mamy Walne "budowlane".
    Zbieramy "siły i środki", a czasu zostało niewiele:
    TURNUS BUDOWLANY na OTRYCIE jest: 19 VI do 04 VII 04.
    Przez 13 dni mamy POSTAWIĆ KONSTRUKCJĘ CHATY.
    Chata jest "namiotowcem" - ma przekrój trójkąta równobocznego, połacie dachu schodzą do ziemi, będzie miała w sumie ok. 300 m.kw.powierzchni podłóg na 3 poziomach.
    Zabawa polega (oprócz braku prądu) na tym, że ów trójkąt ma boki o dł. 11m.,
    a na górę da się wtargać belki 8-mio metrowe,
    więc trzeba je będzie łączyć na długości.
    Wszystkie belki będziemy łączyć na styk ZŁĄCZAMI do DREWNA SIMPSON STRONG-TIE.

    Wszystkich ciekawych zapraszamy,
    tylko prośba:
    zanim wejdziecie na Otryt,
    weźcie coś z dołu,
    żeby wnieść na górę.
    Dzwońcie:
    Julo (602) 346 780
    Igor (504) 018 205
    Klub Otrycki

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    A gdzie zapowiadany słownik terminologii ciesielskiej? Hihihi...
    Bo tu rąbać każdy potrafi, ale wiedzy teoretycznej trochę liznąć przydałoby się...
    Pozdrawiam
    Kriss40

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    A Siostrzyczka załatwia wełnę mineralną. Tylko coś bardzo dużo tej wełny według Twoich obliczeń wyszło...Ale szuka sponsora, szuka intensywnie, bo nie ma innego wyjścia (siedzę Jej cały czas na karku...).
    Nie udało mi sie wyjechać na KIMB, żałuję, ale cóż - taki widać był układ gwiazd...
    Natomiast bardzo chętnie na kilka dni wybiorę się w Biesy w celu odbudowy Chatki.
    A po odbudowie - i to w trybie natychmiastowym - parapetówa !!!!
    Pozdrawiam
    Kriss40

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie

    Krzysztof,

    Dzięki za wspomaganie motywacyjne siostry, choć ona wygląda mi na osobę solidną i jeśli coć obiecuje, to stara się dotrzymać słowa (rzadka dziś cecha).

    Chata ma 300 metrów kwadr. powierzchni podłogi + 350 m.kw. dachu, dlatego tyle wełny.

    A może byś wpadł na Walne budowlane: klub "U Boryny" Bracka 1 godz 19.00 czwartek 27-go? Zobaczyłbyś ludzi (ostatnio bardziej "biesopije", niż "biesołazy", ale fajni).

    Rozumiem, że masz nowe mieszkanie albo dom?

    Julo
    Klub Otrycki

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Ten termin nawet mi odpowiada, a biuro mam jakieś 200m od miejsca spotkania... hihi..
    No, a ze to powoli bardziej Biesopije niz Biesołazy... też ogólnie rzecz biorąc jest przeze mnie akceptowalne... Postaram sie być, to sobie pogadamy. Martwi mnie tylko słaby odzew Bieszczadnikówn a Twój apel o pomoc przy odbudowie. No, ale jest jeszcze trochę czasu i myślę, że przynajmniej parę osób podchwyci temat.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że to jest tak, jak u nas w Klubie - wiem o kilku osobach, że przyjadą, a nie wpisały się na listę.
    Cóż -polska specyfika, musimy pouczyć się takich rzeczy od Niemców albo Dunów.

    Julo
    Klub Otrycki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Lutowiska-Chata Socjologa-Chmiel
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 16:02
  2. Chata Socjologa na Górnym Otrycie - oferta
    Przez Julo w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2005, 16:46
  3. Chata Socjologa okradziona
    Przez Jaro w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-05-2005, 18:41
  4. Chata Socjologa
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2003, 09:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •