Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

  1. #31

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Ze względu na decyzję Parku i Ministerstwa zmieni się tegoroczna trasa biegu. Szkoda, że tak w ostatnim momencie.

    "
    Rzeźnicy i Rzeźniczki, miłośnicy Biegu Rzeźnika, przyjaciele
    Z przykrością informuję, że po latach partnerskich układów z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym w tym roku nie otrzymaliśmy zgody na organizację Biegu Rzeźnika w takim kształcie jak dotychczas. Dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację, że minister Andrzej Szweda-Lewandowski podtrzymał decyzję wice-dyrektora BdPN, pana Tomasza Winnickiego. Wygrały argumenty, że "turyści, którzy w tych dniach wyruszą na wędrówki górskie, oczekując spokoju i kontaktu z dziką przyrodą, będą zmuszeni wymijać się na wąskich ścieżkach z przebiegającymi lub przechodzącymi co chwilę zawodnikami co jest dla wielu nie do zaakceptowania. Poza tym (…) biegacze generalnie mniejszą uwagę zwracają na nawierzchnię szlaku i jego otoczenie (…) a opłata za bilety nie jest w stanie zrekompensować zniszczeń, jakich dokonują biegacze [w Parku]". Zamiast biegać, Park zachęca turystów "do spokojnych wędrówek po wyznaczonych ścieżkach, zwiedzania poznawczego i edukacyjnego służącego obserwacji przyrody i kontemplacji naturalnych krajobrazów".
    Na szczęście Bieszczady to coś więcej niż Bieszczadzki Park Narodowy. Jutro opublikujemy zmienione trasy tegorocznych biegów (Rzeźnika Ultra, Rzeźnika na Raty i Rzeźnika/Rzeźnika HC. Rzeźniczek pozostaje bez zmian). Na pewno będą one równie atrakcyjne jak te, do których się przyzwyczailiśmy. Zadbamy także o to, żeby charakteryzował je podobny stopień trudności. Tyle. Myślałem, żeby nagrać ten komunikat w formie filmu, ale za bardzo mi się głos łamie, gdy o tym mówię.
    Dziękujemy za pomoc wszystkim tym, którzy wstawili się za nami w Parku i u Ministra Środowiska. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żebyście wyjechali z Bieszczad zmęczeni ale i zadowoleni z biegów, w których weźmiecie udział.
    Z poważaniem
    Mirosław Bieniecki"



    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1014309841940215&id=396504997 054039
    http://www.biegrzeznika.pl/bez-kategorii/zmiany-tras/


  2. #32
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Rzeźnik Ultra (ten najdłuższy) jest jutro. Podali tę informację 2 dni przed biegiem, do którego ludzie trenują od dawna. Cena tych biegów jest wysoka -tym bardziej "trochę" wtopa. W necie są już protesty że nowa trasa zostanie wyznaczona a grom ludzi i i tak pobiegnie starą (poza konkursem rzecz jasna) -w imię zasad ;p
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Rzeźnik Ultra (ten najdłuższy) jest jutro. Podali tę informację 2 dni przed biegiem, do którego ludzie trenują od dawna. Cena tych biegów jest wysoka -tym bardziej "trochę" wtopa. W necie są już protesty że nowa trasa zostanie wyznaczona a grom ludzi i i tak pobiegnie starą (poza konkursem rzecz jasna) -w imię zasad ;p
    Jasne, nikt im nie zabroni, ale to pewna dyskwalifikacja.

  4. #34
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Powinni iść za ciosem i zakazać pielgrzymek na Tarnicę.

  5. #35
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Skur .......

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    prepraszam...czi moze ktos tutaj napisac czasy na punktoch... + - godzina..kedy tam bedzie ktos..dolzyca ..kolonice-jablonki..duzatyn..zubensko..solinka..ja by chcel isc zobaczic na rowerze..
    dzieki.

  7. #37
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    "Jasne, nikt im nie zabroni, ale to pewna dyskwalifikacja."

    -Hehe nie nazwałabym tego "pewną dyskwalifikacją" ponieważ nie byłby to w ogóle bieg konkursowy :)

    "Powinni iść za ciosem i zakazać pielgrzymek na Tarnicę."

    -Otóż to!!! Na Tarnicę wychodzi około 6 tysięcy osób przy porze roku gdy jest odwilż i straty są nieporównywalnie większe do Rzeźnikowych.

    Laborec - a o który bieg pytasz - w jaki dzień?? Na jutro jeszcze chyba nie ma podanych nawet miejsc gdzie będą punkty
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    ten co jutre ...ultra...przesz zubensko..nemam daleko :)
    no nic..poczekam...jak nepojade na wegry rowerem.

    --- kolejny post ---

    od galerie ikon do smereka po droge lesznej...zacalo kropic i potom deszc..v lesze ja spotkal samochod ten robil znaky ..dla mne duzo malo i slabo..
    http://pokec.azet.sk/wetlina/fotoalb...rncekove-jadro
    http://pokec.azet.sk/wetlina/fotoalb...-krokovy-volic
    http://pokec.azet.sk/wetlina/fotoalb...ve-cislo-6-kto

    --- kolejny post ---

    wola michowa zebrak chryszczata duzatynske j. brody i pod lupkow..zlapal ja biegacow ..
    http://pokec.azet.sk/zawoja73/fotoal...urant-sikatrop
    http://pokec.azet.sk/zawoja73/fotoal...rator-kmitocet
    http://pokec.azet.sk/zawoja73/fotoal...bojka-ziarivka
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 22-05-2016 o 19:25 Powód: Połączyłem posty

  9. #39
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Skur .......
    Zanim zaczniemy przerzucać się epitetami proponuję przeczytać oficjalne stanowisko BdPN i odnaleźć tam informację, że zgoda na Bieg Rzeźnika została wydana, ale z ograniczeniem do 500 uczestników. Na to zgodzić się nie chcieli organizatorzy (bo w tym czasie sprzedali już znacznie więcej pakietów startowych) i odwoływali się aż do ministra.

    Ja szybko sobie porachowałem (ale słaby w tym jestem, jak się pomyliłem proszę mnie poprawić), że w różnych imprezach związanych z Biegiem Rzeźnika przez teren parku miało przebiec do 2400 osób (a dodać do tego należy całe zaplecze techniczne i osoby towarzyszące).

    To nie jest tak jednostronnie czysta sprawa jak przedstawiają ją organizatorzy biegu.

  10. #40
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Chyba za szybko porachowałeś Bartku, więc chciałabym poprawić. Należy zauważyć, że nie wszystkie biegi planowane były przez teren Parku Narodowego. Mi wyszło 1350 osób:

    Limity:

    Bieg Rzeźnika - 700
    Rzeźnik Ultra - 500
    Bieg Rzeźnika na raty - 150

    ==1350
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tegoroczny Bieg Rzeźnika.
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 19:08
  2. bieg karczmarzyka
    Przez diabel-1410 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 20:07
  3. IV Bieg od Niedźwiedzia aż do Kija Wetlina-Wola Michowa-foto
    Przez Wasylek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 11:37
  4. Bieg Rzeźnika 2007
    Przez WUKA w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 12:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •