Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

  1. #41

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Poczytałem racje jednej i drugiej strony.
    I moim skromnym zdaniem to Organizator zawalił sprawę. Rozumiem cykliczność, przywiązanie do trasy (takie zamierzenia - czerwony szlak), ale z roku na rok to coraz większa impreza. To fakt.
    Nie podając do wiadomości w kwietniu (bo końcem kwietnia było wiadomo, że Park się nie zgodził) informacji o możliwych zmianach/problemach liczył na skuteczne odwołanie decyzji przez Ministra. Szczerze mówiąc zdziwiłbym się, gdyby tak się stało, po przeczytaniu stanowiska Rady Naukowej...
    Niemniej, chodzi o to, co dalej zrobi Organizator. Z trasy Ultra wybrnął omijając Park (zrezygnowało prawie 60 z zapisanych, startowało 135 zawodników, do chwili, gdy piszę te słowa BrzU140 - Ultra140 zakończyło 36).
    Ale Rzeźniczek (poza Parkiem), Rzeźnik na Raty (częściowo w Parku i z częściową zgodą), Ultra, to tak naprawdę dodatki do legendy Rzeźnika.. a on.. hm, no cóż. Na pewno nie będzie na swojej pierwotnej trasie.
    Miejmy nadzieję, że nowa trasa będzie równie ciekawa dla biegaczy (ale nie łudzę się - połonin NIC nie zastąpi). Tym samym startujący w Rzeźniku 2015 byli ostatnimi(?) w historii biegnącymi oryginalną trasą.

    Uff, trochę przydługie, ale ciekawi mnie ten temat, bo rozwijając go - już w przyszłym roku można będzie zapytać - dlaczego Park zezwala na MASOWĄ (skoro 2400 osób jest imprezą masową) "turystykę sakralną" związaną z drogą krzyżową? Bardzo mnie ciekawi ewentualna odpowiedź Parku... Niewspółmiernie krótszy odcinek i kilka razy więcej ludzi... I niesprzyjające warunki (mokro itepe)...

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Chyba za szybko porachowałeś Bartku, więc chciałabym poprawić. Należy zauważyć, że nie wszystkie biegi planowane były przez teren Parku Narodowego. Mi wyszło 1350 osób:

    Limity:

    Bieg Rzeźnika - 700
    Rzeźnik Ultra - 500
    Bieg Rzeźnika na raty - 150

    ==1350
    W 2015 w Rzeźniku biegło 700 ale zespołów dwuosobowych (-> 1400 osób). Nie doczytałem się w regulaminie ścisłej liczby na ten rok.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 22-05-2016 o 22:09

  2. #42
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Bieg Rzeźnika - 700
    700 dwuosobowych zespołów, i to wyłącznie w wersji minimum. W pełnej wersji 750 zespołów czyli sam Bieg Rzeźnika to do 1500 osób, cała zaś impreza na terenie parku to jednak 2400 osób (taki wniosek został złożony, podaję za uzasadnieniem dostępnym pod podanym wcześniej linkiem).

    Czy to jest impreza masowa? Nie będę wnikał w definicje (bo ich nie znam), ale tak okiem laika można popatrzeć na pierwszy w kolejności film na YouTube (wystarczy obejrzeć kilka pierwszych minut).



    Absolutnie nie jestem wrogiem ani biegania ani biegaczy, ale krzyk organizatora jest w tym przypadku lekko nieuzasadniony.

  3. #43
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    A ja powiem co myślę : wszelkie masowe imprezy nie powinny się odbywać na terenie Parku Narodowego (bez względu czy są to religijne, czy wyczynowe, czy też innej prowencji)
    Niech nikt nie próbuje mi wciskać ciemnoty że 100 lub 1000 osób przybywa tam aby cieszyć oko pięknem przyrody bieszczadzkiej.
    Zostawmy tereny Parku dla indywidualnych wędrowców.

  4. #44
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    jezu, 700 osób czyli 350 zespołów dwuosobowych. Skąd wy bierzecie te dane i robicie zamęt :/

    "cała zaś impreza na terenie parku to jednak 2400 osób"

    -A skąd takie info? W podanym oświadczeniu BdPn wyraźnie jest napisane, że cała impreza składa się z 2400 osób. Po co do danych tych dodajecie Rzeźniczka którego limit to 900 osób jeżeli był on planowany poza terenem Parku Narodowego i jakieś małe Rzeźniczątko którego dystans to od 70 metrów do 1,6 km ;/ (nawet nie chciało mi się sprawdzać czy to Rzeźniczątko dla dzieciaków było ogóle planowane w BdPN czy poza).

    Cytat BdPn:

    "Masowa impreza sportowa w której według wniosku miałoby uczestniczyć ok 2400 zawodników".

    Czytanie ze zrozumieniem. Bieg Rzeźnika to cykl imprez czyli impreza masowa trwająca tydzień lub ponad. Podczas całej imprezy biegnie 2400 osób. Przez teren BdPN ok 1350.


    Generalnie żeby nie było -nie wypowiadam tutaj żadnej swojej opinii na temat tych biegów. Chodzi mi tylko i wyłącznie o liczby i nie naginanie faktów.

    Organizator zawalił i to jest oczywiste.

    Dopisane: dobra już wiem o co chodzi, ja dane brałam ze strony Rzeźnika a wy od Parku Narodowego i teraz widzę że to są inne liczby ;/ Hehe Ultra na stronie Rzeźnika wyraźnie pisze max 500 a Park pisze że Ultra 650-700. Więc nie rozumiem już nic i chyba nawet nie chcę.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 22-05-2016 o 23:05
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #45
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Przeczytaj o co organizatorzy Biegu Rzeźnika (całego cyklu imprez) zwrócili się do Parku. Pierwsza strona tego pisma.

    I nie zarzucaj mi proszę naginania faktów.

    EDIT: Lista dwuosobowych zespołów zakwalifikowanych do głównego biegu (właściwy Bieg Rzeźnika) liczy - wg strony organizatora - 779 dwuosobowych zespołów. Mam wkleić te 1558 nazwisk?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 22-05-2016 o 23:01 Powód: Dopisek

  6. #46
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Don Enrico już tradycyjnie wyraża moje zdanie co do biegu.
    Ze wszystkiego można zrobić politykę więc lepiej zdać się na autorytety.
    ps:
    Co do drogi krzyżowej to jeśli już, to powinna być na Brenzberg.

  7. #47

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Czy to jest impreza masowa? Nie będę wnikał w definicje (bo ich nie znam).
    Dz.U. 2009 Nr 62 poz. 504 z 20 marca 2009
    Art.3 Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) imprezie masowej - należy przez to rozumieć imprezę masową artystyczno-rozrywkową, masową sportową, w tym mecz piłki nożnej, o których mowa w pkt 2-4, z wyjątkiem imprez
    (...)
    3) masowej imprezie sportowej - należy przez to rozumieć imprezę masową mającą na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowanej na:
    a) (...)
    b) terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000;

    itp itd

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    jezu, 700 osób czyli 350 zespołów dwuosobowych. Skąd wy bierzecie te dane i robicie zamęt :/
    No właśnie nie wiem skąd Ty bierzesz te dane..
    Przeczytaj dokładnie regulamin (http://www.biegrzeznika.pl/bieg-rzez...znika-hardcore), Dział VI Uczestnictwo, pkt 5 i 6. Miejsc dla "nowych" uczestników jest nie mniej niż 350 (zespołów). Plus ci z punktu 5.
    Czytanie ze zrozumieniem
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 23-05-2016 o 07:59

  8. #48
    diabel-1410
    Guest

    Angry Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Zanim zaczniemy przerzucać się epitetami proponuję przeczytać oficjalne stanowisko BdPN i odnaleźć tam informację, że zgoda na Bieg Rzeźnika została wydana, ale z ograniczeniem do 500 uczestników. Na to zgodzić się nie chcieli organizatorzy (bo w tym czasie sprzedali już znacznie więcej pakietów startowych) i odwoływali się aż do ministra.

    Ja szybko sobie porachowałem (ale słaby w tym jestem, jak się pomyliłem proszę mnie poprawić), że w różnych imprezach związanych z Biegiem Rzeźnika przez teren parku miało przebiec do 2400 osób (a dodać do tego należy całe zaplecze techniczne i osoby towarzyszące).

    To nie jest tak jednostronnie czysta sprawa jak przedstawiają ją organizatorzy biegu.
    Być może reakcja moja była zbyt ostra i jednoznaczna.Kierowało mną uczulenie jakie mam na osobę P.Winnickiego który mym skromnym zdaniem traktuje BdPN jak swój prywatny folwark.
    Uprzedzę tu pytanie o konkrety i przytoczę sposób w jaki dokonano rozbiórki budynku stanicy w Suchych Rzekach.
    Barak kryty eternitem i zawierający w swojej konstrukcji środki chemiczne szkodliwe dla ludzi i środowiska naturalnego przeznaczono do rozbiórki.Rozbiórka budynku miała zapewnić usunięcie z terenu parku i utylizację materiałów niebezpiecznych.
    W Suchych Rzekach zjawiłem się około miesiąc po wyburzeniu budynku.
    Zastałem tam nasyp wysokości ok.1 metra.Pozwoliłem sobie sprawdzić wnętrze i za pomocą noża wykopałem dołek 30 centymetrowy.Już na tej głębokości znalazłem resztki popalonych płyt eternitu i konstrukcji budynku.
    Wszak o przyrodę trzeba dbać i taki mogilnik wpływu na przyrodę nie ma.

  9. #49

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Na stronie pojawiła się alternatywna trasa Biegu.

    http://www.biegrzeznika.pl/bez-kateg...trasa-rzeznika

    Meta w Balnicy.

  10. #50

    Domyślnie Odp: Bieg Klubu OTK Rzeźnik

    Pierwsi już dobiegli z czasem 8:45:24.

    Wyniki online -> http://wyniki.b4sport.pl/timerReport...ion_nr/-1.html

    Zastanawiam się jak dostarczyli internet do Balnicy (gdzie jest meta). We wiaderku kolejką, czy jak...
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 27-05-2016 o 12:09

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tegoroczny Bieg Rzeźnika.
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 19:08
  2. bieg karczmarzyka
    Przez diabel-1410 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 20:07
  3. IV Bieg od Niedźwiedzia aż do Kija Wetlina-Wola Michowa-foto
    Przez Wasylek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 11:37
  4. Bieg Rzeźnika 2007
    Przez WUKA w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 12:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •