Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Definicja forum [część wątku o psach i kotach]

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Chyba Piotr nie odważy się usunąć ich zdjęć. W końcu koty Irka są bieszczadnikami z urodzenia, a Piotr tylko z zamiłowania.
    Nie chodzi o to żeby cos komus na siłę udowadniać. Nie mam zamiaru usuwać żadnych tematów - jesli już to przeniesc we właciwe miejsce, czego jednak nie zrobie. Żałuje, że nie można tylko czesci wątku przeniesć na OT - byłoby sprawiedliwiej. Może popatrz tez na to nieco poważniej:
    1. Ludzie ktorzy szukają na forum bieszczadzkim konkretnych tematów (a wpadają tu np. sporadycznie i korzystają z wyszukiwarki), jesli trafia na np. ten wątek bo interesuje ich ten temat - bedą musieli przekopywac się przez cały stos pierdół nie mających nic wspólnego z meritum sprawy.
    2. Jak sądzisz - po co Darek załozyl temat "Opinie turystów" oraz "OffTopic"? Przecież według Twojej interpretacji każdy post z OT pasowałby jak ulał tutaj. Może zatem należaloby jednak tamten zlikwidować? Pisz petycje do Admina. Dopóki jednak tak bedzie, kulturalniej byłoby stosować sie do tych reguł, a nie naginać je do skrajności i dopóki Admin nie wywali mnie stąd na zbity pysk, będę tego w miarę mozliwości pilnował.
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    a Piotr tylko z zamiłowania
    Niezupelnie SB, niezupelnie...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Z poprzedniego postu Stałego Bywalca, który niestety uległ był skasowaniu (moja wina - admin):

    Kod:
    Poczekajmy jeszcze na obiecane zdjęcia kotków Irka - one pochodzą z Bieszczad, konkretnie: z Nasicznego. Mają więc chyba prawo wyrazić (kocią mimiką) swoje "opinie turystów". 
    Chyba Piotr nie odważy się usunąć ich zdjęć. W końcu koty Irka są bieszczadnikami z urodzenia, a Piotr tylko z zamiłowania. 
    
    A zatem, Irku, gdzie te kocie fotografie? 
    
    Wiernie cytuję ze strony głównej forum (podkreśl. moje): 
    Opinie turystów 
    Wymiana doświadczeń z Bieszczadzkich wypadów: zakwaterowanie, wyżywienie, dojazd - wszystkie inne tematy nawet luźno związane z Bieszczadami. 
    
    No, chyba kocie bieszczadzkie pochodzenie to już mieści się w powyższej kategorii.
    i dalej


    Piotrze, oczywiście że masz rację.
    Ja nawet troszkę z przekory (co nie oznacza złośliwości) włączyłem się do dyskusji o psach i kotach "w ogólności". A dlaczego ?
    Dlatego że, moim zdaniem, niewłaściwie zdefiniowaliście jedno i drugie "podforum".
    Skoro pierwsze ma dotyczyć tylko opinii turystów, to po co pisać w objaśnieniu o "wszelkich innych tematach, nawet luźno związanych z Bieszczadami" ? Przypomnij sobie definicję podaną parę m-cy temu przez T.B. Nawet dyskusja o d... Maryni zmieści się w zakresie tematycznym takiego podforum, jeśli Marynia - podobnie jak kotka Śmigiel - urodziła się w Bieszczadach.

    Wg mnie podział tematyczny Naszego Forum powinien być następujący:
    1. Opinie turystów.
    I tu faktycznie piszemy tylko o sprawach tzw. bytowych (zakwaterowanie, wyżywienie, transport), tudzież o doznanych wrażeniach duchowych i przeżyciach fizycznych, ale tylko związanych z turystyką bieszczadzką !
    2. Nasze bieszczadzkie spotkania integracyjne.
    Kongresy, sobotnie dyżury w "Piekiełku", wszelkie wspólne wyprawy i spotkania bieszczadników (gdzie by one nie miały miejsca).
    3. Wszelkie pozostałe bieszczadzkie tematy.
    Historia i geografia Bieszczadów, ochrona przyrody, klimat, sylwetki bieszczadników, itd., itp. Gdyby ktoś się uparł i chciał tu także koniecznie zamieścić post na temat np. afery Rywina, to myślę, że można by mu na to pozwolić. Wprawdzie tego rodzaju dyskusje są prowadzone gdzie indziej, ale gdyby znalazł rozmówców ...

    Ps. Domyślam się, co oznaczają te Twoje słowa "niezupełnie, SB, niezupełnie".
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    , to po co pisać w objaśnieniu o "wszelkich innych tematach, nawet luźno związanych z Bieszczadami" ?
    Dokladnie tak - ten zapis nieco mąci i trudno go odróznić od OT.
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Wg mnie podział tematyczny Naszego Forum powinien być następujący:
    [cut]
    No nie wiem jak innym, ale mnie się to podoba :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Witam

    SB napisał :
    >>>Wg mnie podział tematyczny Naszego Forum powinien być następujący: ...<<<,

    Mnie również bardzo odpowiada taki podział tematyczny Forum. Jestem ZA!!
    pozdroowka
    pozdroowka
    marekm

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    A o psach i kotach, to wtedy gdzie?
    A jeśli sprawa będzie typu "czy tu i tu można zakwaterować się z kotem"?
    A o doznaniach duchowych dostarczanych przez konie w Bieszczadach?

    Nie lubicie zwierząt, czy co?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    A o psach i kotach, to wtedy gdzie?
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    3. Wszelkie pozostałe bieszczadzkie tematy.
    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    A jeśli sprawa będzie typu "czy tu i tu można zakwaterować się z kotem"?
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    1. Opinie turystów.
    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    A o doznaniach duchowych dostarczanych przez konie w Bieszczadach?
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    3. Wszelkie pozostałe bieszczadzkie tematy.
    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    Nie lubicie zwierząt, czy co?:
    Asfalt... ;-)
    p.s - pojawi się admin, niech sie glowi :P
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie

    He he, ale namąciłem.

    Nie gniewajcie się, ale od tygodnia nic nie robię, tylko pracuję (łącznie z sobotami niedzielami - te przed nami też się takie zanoszą i nocami - troszkę). Terminy gonią. Jedyną rozrywką jest wpadnięcie na to forum i pogawędzenie z ludźmi, którzy lubią robić to co ja.

    Obiecuję wstrzymać się przez jakiś czas.

    A co do Bieszczadów, to w tym roku znowu, jak przez kilka ostatnich lat - chyba nic z tego...

  8. #8
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Definicja forum

    Witam!

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    p.s - pojawi się admin, niech sie glowi :P
    No i właśnie :)
    Kiedyś mieliśmy jedno forum i było git :) teraz mamy już 3 i zanosi się, że niedługo
    bedzie jeszcze ze cztery.

    Proszę szanowne grono o pomoc we właściwym doborze definicji forum: Opinie Turystów - tak by jednoznacznie można było określić tematykę postów.

    W kwestii tego wątka jeszcze: trochę się zamieszałem w przenoszeniu i dwa posty Michała i Wuem'a uległy skasowaniu :( - bardzo przepraszam.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    A ja uważam, że dobrze jest tak, jak jest. Trzeba tylko przestrzegać zasady, że sprawy nie zwiazane z tym wszystkim, co wiąże się z bieszczadzkim szlakiem, zamieszczamy na Oftopiku. Ludzie powoli przyzwaczajają sie do obecnego podziału i nie warto prowokować nowego zamieszania...
    Pozdrawiam
    Kriss40

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kriss40
    A ja uważam, że dobrze jest tak, jak jest. Trzeba tylko przestrzegać zasady, że sprawy nie zwiazane z tym wszystkim, co wiąże się z bieszczadzkim szlakiem, zamieszczamy na Oftopiku.
    Mam inne zdanie - ale dostosuję sie do woli większości. Jeżeli pozostanie tak jak jst, to ok - tylko nie miejcie pretensji jeżeli jakis temat nagle pofrunie na OT, gdyż nikt nie będzie mial czasu bawić się w interpretacje i przekomarzanki co jest typowo bieszczadzkie, a co nie jest. Dla mnie pierwszy temat to powinny byc informacje praktyczne - tak jak jest w opisie, bez tego "wszystkie inne..". Jest to "ukłon" w stronę osób szukających konkretnych informacji praktycznych,aby nie musieli czytac sterty postów by dotrzec do sedna sprawy - a takich osób szczególnie w okresie wiosna-jesień jest niemało.
    Drugi temat widzialbym jako "wszystkie pozostałe bieszczadzkie tematy" - i tu wszelkie wierszyki, wzdychania, zdjęcia pająków i innych zwierząt domowych, etc.
    Trzeci to typowy OT - wiadomo o co chodzi. I tak bedzie czasem problem z interpretacją, ale będzie to trochę bardziej ptrzejrzy6scie poukładane - IMHO.
    4-ty oczywiscie "Bieszczadzkie spotkania" - gdyż dotyczy wąskiej grupy osób (w sensie ogółu zarejestrowanych)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 15:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •