Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Stoi konstrukcja chaty

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julo
    Natomiast o co Ci chodzi z tym praniem gwoździ, to jej Bohu nie wiem. Mieliśmy to kleić?!
    Nie. Jeżeli to jest tymczasowe, to ok. Gdyby było na stale, to zrobić to do porzadku czyli przykrecić i wypoziomować. Krokwie krzywo cięte to normalka, łatwiej byłoby wypoziomować plyty, niz końcowe pokrycie. Ale ja tak, to tak :)
    Z Damiana przykładu chyba nie wezmę, ale dzieki a zaproszenie. Raczej poczekam,az połozycie asfalt, bo daleko na ten Otryt jak cholera ;-)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    70

    Domyślnie

    Powiem tak. Na pewno wszystkie uwagi forumowiczow sa cenne, ale mam wrazenie, ze po I: Julo zna sie na tym na tyle dobrze, ze mozna mu zaufac (cala nasz grupa mu zaufala). Po II: najlatwiej jest gadac jak sie tam nie bylo nie zapylalo, nie wciagalo belek krokwiowych i nie walczylo z kijowa jak na ta pore roku pogoda. Poza tym coz mozna powiedziec na podstawie zdjec? Powiem szczerze nic nie mozna powiedziec ot co.

    Tak sobie mysle. Chcecie krytykowac zapraszam na Gore i do roboty. Wtedy mozna wysluchac wszystkich uwag.

    No to do milego na Gorze

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janio
    Poza tym coz mozna powiedziec na podstawie zdjec?
    Generalnie to więcej niz myslisz, wierz mi. Zdjęcia są dobre, to i dobrze wszystko widać.
    Cytat Zamieszczone przez janio
    Tak sobie mysle. Chcecie krytykowac zapraszam na Gore i do roboty. Wtedy mozna wysluchac wszystkich uwag.
    Jeżeli cos jest na forum publicznym, to musi liczyć sie z róznymi opiniami i każdy ma prawo tak samo zachwalać, jak i krytykować - wedle uznania. Tym bardziej, że nikt ani nie ma złych intencji, ani nie chce Wam odbierać niewątpliwego sukcesu jakim było postawienie tej konstrukcji. Mam natomiast nieodparte wrażenie,że dyskusja wokół tego projektu, która nie idzie po Waszej mysli, działa na Was jak płachta na byka, żeby nie powiedzieć że przebija się cietrzew. W końcu to Wy zapodaliście ten wątek na forum, a forum to wymiana poglądów, a nie wyłacznie "ochy" i 'achy".
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    70

    Domyślnie

    Na pewno masz racje co do charakteru tego forum. Co do "plachty na byka" to mamy prawo bronic tego co robimy bo robimy to gigantycznym wysilkiem wielu wspanialych ludzi. I tyle. Ty masz prawo pisac slowa krytyczne (krytyki konstruktywnej). My mamy prawo na ta krytyke odpowiadac. I tak to sie wszystko kreci

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janio
    Na pewno masz racje co do charakteru tego forum. Co do "plachty na byka" to mamy prawo bronic tego co robimy bo robimy to gigantycznym wysilkiem wielu wspanialych ludzi. I tyle. Ty masz prawo pisac slowa krytyczne (krytyki konstruktywnej). My mamy prawo na ta krytyke odpowiadac.
    I na tym ten aspekt wątku proponuję zakończyć :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    70

    Domyślnie

    Zgadzam sie z ta propozycja w pelnej tak zwanej rozciglosci spodni.

    Zaczynajac inny aspekt tego watku powiem tylko tyle. Jak w sobote Iwan z Richiem i Ralphem (ktory siedzial pietro nizej bo sie bal wejsc wyzej:))) przybijali wieche to sie poryczalem. Tak samo jak sie poryczalem kiedy zobaczylem zgliszcza po Chacie ponad roku temu. Teraz drewniana konstrukcja juz stoi i mam nadzieje, ze sie "ubierze" Nasza Chata do zimy w jakies cieplejsze ciuchy. Oby oby. Dlatego potrzebujemy wszelkiej pomocy od materialnej po wklad pracy wlasnej. Z tego miejsca w imieniu Klubu wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do pomocy.

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    I myślę, że na taką pomoc możecie liczyć. Powiem więcej - nie zdziwcie się, jak zajedzie na Otryt niejeden z tych, którzy teraz trochę być może przez przekorę próbują różne niedociągnięcia wytykać.
    Kochani, to jest trochę inaczej niż Wam się wydaje.
    Forum ma swoją specyfikę i - wierzcie mi - różne, oj różne rzeczy tu się już działy...
    Czasami jest tak, jak w przysłowiu - kto się lubi, ten się czubi. Czasami jest i tak, że ktoś kogoś naprawdę nie lubi, a mimo wszystko - jako Forum - istniejemy i w końcu potrafimy się dogadać, albo, przynajmniej, szanować...
    Zacni Otrytczycy, w ogromnej chyba większości, jesteśmy pod wrażeniem Waszej pracy i oddania sprawie.
    Trzeba na Otryt po prostu wejść, pomóc i.... co ja będę podpowiadał - żyjemy w kraju, w którym ludzie wiedzą, co się robi, żeby się nie rozeschło.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Ponieważ najlepiej sie krytykuje jak sie nie było i się nic nie robiło, więc równiez skorzystam z tej świetnej okazji i dołaczę do skromnego chórku T.B, znaczy malkontenów, bo obejrzałem fotki i mnie jedna rzecz zaciekawiła:
    Po co to jest obijane z zewnatrz płytą OSB? [...]
    itd. itp. Poza tym, że najtrudniej jest milczeć jak sie nie ma nic do powiedzenia i najłatwiej jest krytykować gdy sie na czymś kompletnie nie zna to ja mam dwie krótkie opowieści:

    Gdy rozładowywaliśmy płytę OSB w Dwerniku jeden z obserwujących nas Panów spytał czy będziemy coś jeszcze na to kłaść? Gdy usłyszał że na płytę pójdzie papa, a od spodu będzie wełna mineralna - zapałał wielkim oburzeniem: "Przecież to jest wykończeniówka! Ztego mozna ścianki robić! A wy to pod papę chcecie dawać?! Toż to niesamowite marnotrastwo! Taki dobty materiał a oni pod papę! Wy się jeszcze zastanowcie!"

    Przyszedł też na Otryt pewien Bardzo Mądry i Doświadczony Pan (BMiDP), który krytykował każde nasze posunięcie zarówno teraz jak i wcześniej przy stawianiu wiaty. Ten BMiDP wszedł na dach by razem z nami przybijać płytę OSB, która w tym przypadku pełni również rolę konstrukcyjną i z tego powodu układana jest w "cegiełkę", co widać na zdjęciach. Niestety jakoś tak się stało, że połowa płyty, zamiast trafić na koniec dachu trafiła w środek sprawiając, że układanie w cegiełkę szlag trafił. Płytę trzeba było odbić i przybić na nowo, ale ile ja się nasłuchałem, że to nie ma żadnego znaczenia i że ważne jest by płyta była przybita do dwu krokwi, a do 3 juz nie musi.

    Wszyscy Bardzo Mądrzy Panowie: bardzo cenimy wasze głosy i uważam że są one bardzo cenne, ale pod jednym warunkiem. Muszą być choć trochę sensowne. A jeśli z krytyki wyziera na kilometr indolencja to nie dziwcie się że wzbudza to jedynie irytację.

    Howgh.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ajgor
    najłatwiej jest krytykować gdy sie na czymś kompletnie nie zna to ja mam dwie krótkie opowieści[cut]
    A jeśli z krytyki wyziera na kilometr indolencja to nie dziwcie się że wzbudza to jedynie irytację.
    Miałem się już nie odzywać, sądząc że temat jest zakończony i miałem tego nie pisac, ale mnie zmuszasz, gdyż nie lubię, jak ktoś kto mnie na oczy nie widział zarzuca mi niewiedzę i indolencję. Przypominam, że odnosnie tej nieszczesnej płyty OSB mój post był wyłacznie pytaniem - z czystej ciekawości i dostalem odpowiedź od Jula, więc nie rozumiem czego wkladasz kij w mrowisko, skoro temat dawno był zakończony.
    Nie mam w zwyczaju wypowiadać się w tematach na których sie nie znam. Na tych na ktorych się znam, mam prawo wyrazic swoją opinię. Z zawodu jestem technologiem drewna, przepracowałem w swojej branży wystarczająco duzo czasu, żeby mieć pojęcie o czym pisze. Dodatkowo posiadam m.in. uprawnienia (i w związku z tym prawo do potwierdzania zgodności z PN) do sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną (wytrzymałościową) K27-K35 (KG, KS, KW). W skrócie polega to na tym, że na "oko" można ocenić, eliminując poszczególne wady czy drewno o danym przekroju może utrzymać dana konstrukcję, czy nie i okreslić minimalny przekrój oraz stwierdzić czy w ogóle nadaje się na konstrukcje. Opracowania tej metody podjał się prof.dr.hab Witold Dzbeński z Instytutu Technologii Drewna w Warszawie u ktorego mialem okazję osobiście się z nią zapoznać. Robi się to głównie celem oszczędności materiału w związku z coraz cieńszym surowcem pozyskiwanym w lasach. Do tej pory wiele konstrukcji robiło się na "pałe". Komuś się chciało to obliczyći i wprowadzić w zycie (nie wszedzie - budownictwo szkieletowe), żeby tam gdzie wystarczy 70*140 nie pakowali 100*200 na przykład, itp. Obejrzenie bali czy belek nawet na zdjęciu może dużo powiedzieć i gdy oglądam fotki z budowy widzę na nich więcej niż ktoś kto sie tym nie zajmuje. To tyle gwoli ścisłości i EOT w końcu.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Hej, chłopaki, wyluzujta !!!
    Myślę, że przy piwku, zupełnie inaczej ta dyskusja by się toczyła....
    A tak... jedni są rozżaleni, inni czują się lekceważeni... I tak można bez końca.
    Pieniactwo forumowe się robi i tyle.
    Więc taka fraszka mi po głowie chodzi....

    Waść dziwne na Forum wyczyniasz swawole.
    Ja wrzucam luzik, przytulić się wolę!
    Bo to jest tak : kto z krzyża nie spuszcza,
    Tego myśl mroczna i dzika jak puszcza :D

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chaty w Bieszczadach?
    Przez berta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:37
  2. Chaty :)
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2006, 11:59
  3. Wyposażenie Chaty
    Przez Ajgor w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2005, 16:33
  4. Chata stoi
    Przez Julo w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2004, 18:42
  5. Nie ma juz Chaty Socjologa
    Przez Stachu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2003, 20:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •