Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Tworylne- jeziorko?

  1. #1

    Domyślnie Tworylne- jeziorko?

    Ostatnio patrzylem na mape i zauważyłem w Tworylnym jeziorko(staw-nie wiem?) na malutkim potoku...Według mapy znajduje się obok nieistniejącej cerkwi. Widział ktoś te jeziorko?, ma ktoś na ten informacje? I pytanie, czy ono wogóle istnieje.....?

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Jest tam takie malutkie oczko wodne - takie większe bagienko.
    Wędrując z Tworylnego w kierunku Krywego trzeba sobie właśnie tam (chociaż nie tylko tam) poskakać przez wodę, przejść po ułożonych palikach, popodpierać się trochę, itp. Dla przeciętnie sprawnego człeka jest jakieś 75 % szans przejścia suchą nogą, bez konieczności zdejmowania butów.
    Zresztą bywa różnie, w zależności od ilości ostatnich opadów i zapobiegliwości ostatnich przechodzących tamtędy turystów (niektórzy bawią się w inżynierów mostowych i poprawiają przejście).
    Ja przechodziłem tamtędy już chyba kilkanaście razy, zawsze suchą nogą. Chociaż w ubiegłym roku o mało co mi się nie "omskła".
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Miałem taka cichą nadzieje, że będzie to miniatura j. duszatyńskich-taka zapomniana. Masz może zdjęcia tego miejsca?. Pozdrawiam

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Uj ......... drogi SB jesli masz na mysli to bajorko przed ruinami filarow stajni idac z Krywego ........ to bedac tam 23 maja br przejscie sucha noga bylo zupelnie niemozliwe .
    Bobry wybudowaly tam tame na wysokosc ponad metra no i teren nizej jest bardzo podmokly , nie do przejscia . My zawrocilismy w obawie o nasze suche buciki i w zwiazku z niewielkim deszczykiem ktory zaczal kropic . Nastepnie deszczyk zmienil sie w ulewe takze po powrocie wode z bucikow i takwylac musielismy .

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Iza:
    Uj ......... drogi SB jesli masz na mysli to bajorko przed ruinami filarow stajni idac z Krywego
    A Ty chyba napisałaś o tej pierwszej "przeszkodzie wodnej" - takim strumyczku, koło którego są pozostałości dworu w Krywem (wg oznaczenia mapy Compassu) ? Czyli tuż zaraz po wyjściu z Krywego w kierunku Tworylnego ? W zasadzie to tam są nawet 2 strumyczki wpadające do Sanu, nie wiem, na którym tak zadomowiły się bobry. W zeszłym roku we wrześniu tamtędy przeszedłem bez większych problemów.

    Bo ja miałem na myśli bajora w samym Tworylnem, koło ruin cerkwi. Wydaje mi się tylko, że na mapie Compassu są błędnie zaznaczone. Faktycznie to one są chyba już za ruinami tej cerkwi, a nie przed nimi (idąc z Tworylnego do Krywego).

    A czemu to Piotr, znawca tych okolic, nam nic nie podpowie ?
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Drogi SB mam na mysli mokradla pomiedzy cerkwia a filarami stajni , zabudowania bobrow istnialy tam juz w zeszlym roku w lipcu i rowniez bylo mokro, z tym ze dalo sie przejsc tzn wszyscy przeszli a mi sie udalo wpasc .
    W tym roku nie przeszedl nikt choc chetni byli .
    Przechodzac przez " strumyk" ktory byl w tym okresie potokiem zdejmowalismy buciory bo inaczej ni jak sie nie dalo .

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    potwierdzam słowa izy. Przechodziliśmy z Terki do Krywego w zeszłą sobotę (10.07) i strumyk nie jest już nawet potokiem, to regularny mały stawek,boberki tam nieźle napsociły hihihi kłody rzucone przez "strumyk" giną gdzieś w odchłani, nawet po zdjęciu butów przejście jest ryzykowne bo wody min po kolana a dno grząskie i niepewne. My wróciliśmy do alei i poszliśmy w kierunku sanu jakieś 300-400m potem w prawo przez trawska, osty itp, przeskoczyliśmy przez dwa strumyczki ściekające z tego nowego jeziorka i na wprost ku samotnemu drzewu i potem w górę ku przełęczy, tak, że drogę złapaliśmy tuż przed nią. Efektem ubocznym była godzina opóźnienia i opuchnięte, podrapane i poparzone przez pokrzywy nogi - byłem w krótkich spodenkach. Trzeba najwyraźniej wydeptać nowy wariant drogi, bo jak znam te miłe stworzonka to stawek będzie coraz głębszy!
    a tak poza tym to jest tam cudownie załączę jutro jakąś fotkę.
    Jeśli chodzi o to jeziorko przy ruinach to nic specjalnego, takie tam bagniska.
    pozdrawiam
    Damian

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tworylne
    Przez Olo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-09-2017, 04:58
  2. Krywe Tworylne
    Przez falcon w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 22:57
  3. Tworylne z Terki.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 16:39
  4. Krywe, Tworylne
    Przez falcon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:40
  5. TWORYLNE
    Przez damian w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 15:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •