Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: kolczatki - przełęcz Wyżna

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie kolczatki - przełęcz Wyżna

    Witam

    Kto wie czemu mają służyć kolczatki na parkingu na Wyżnej Przełęczy?
    Toż to twierdza będzie niedługo.

    Pozdrawiam - Lech

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    He he ostatnio jak sie tam zatrzymalem (zaraz za wjazdem na parking) by wysadzic autostopowiczow, pani parkingowa biegiem do mnie ruszyla z okrzykiem ze wyjazd z parkingu zastawiam i ze tu nie mozna stac itp. Mysle ze jak by mogli to by szlaban na przeleczy postawili i oplaty za przejazd pobierali.
    Zima na parkingu przy budynku przywiazali psa - tak wyl ze go bylo slychac na wetlinskiej z Lutkiem Pinczukiem chodzilismy go karmic bo sadzac po sladach nie byl zaczesto odwiedzany nawet go wilki oszczedzily taki chudy byl
    Więc uwaga parking na wyznej nawet zima jest pilnowany
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Może i pilnowany ale w zimie wcale nie odsnieżony: jak ludzie zobaczyli mój wóz terenowy to zaczeli krzyczeć z radości bo po 2 godzinach sniezycy równo i dokładnie dosypało żeby nie mogli wyjechać. Więc sie zaczeło wyciaganie samochodów z zasp, w sumie 5 sztuk. Jak już zaparkowałem to pani skwapliwie do mnie podeszła z tekstem: ooooo dobrze że pan przyjechał bo już miałam dzwonić do zięcia żeby przyjachał im pomóc;2,50 za godzine (cena o ile dobrze opamiętam)...
    no i trzeba było bulić :(
    pozdr.
    PYTON

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: kolczatki - przełęcz Wyżna

    Cytat Zamieszczone przez Lech Rybienik
    Kto wie czemu mają służyć kolczatki na parkingu na Wyżnej Przełęczy?
    A móglbyś cos więcej napisać na temat? Z ciekawości pytam - jakie kolczatki, gdzie dokladnie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Pewnie przy wjezdzie/wyjezdzie na parking co by nikt sie nie zwial nie placac
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    To jest działanie bezprawne. Miała być interwencja w tej sprawie i może niedługo to się zmieni, ale z tego co widze to trzeba o takich rzeczach informować Nadleśnictwa i Dyrekcje Parku bo tam nie mają o tym zielonego pojęcia, a ponoć bardzo się zdenerwowali gdy usłyszeli o tym fakcie.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek
    Pewnie przy wjezdzie/wyjezdzie na parking co by nikt sie nie zwial nie placac
    Właśnie o to mi chodzi w sumie, no i czy to "normalne" kolczatki czy jakies samoróby: gwoździe powbijane w deske
    A tak poważnie: wydaje mi się, ale nie jestem pewny - więc niech mnie ktoś poprawi - że żaden cywil nie prawa uzyc kolczatki, tym bardziej w tak smiesznej sytuacji jak niezaplacenie za parking bo raczej drogo by go to kosztowało. Jak sie boją niech postawią szlaban na czujke. Zwróci sie - nie ma obawy :) W końcu to tylko dzierzawcy ,podobnie nie mają (chyba) prawa zwracać uwagi komuś kto stanie na drodze (byle nie tarsaował wjazdu na parking) - droga jest publiczna i interweniować mogą jedynie odpowiednie organy
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Masz rację. Żaden cywil nie ma takiego prawa. Nie dotyczy to tylko kolczatki. Żaden cywil nie ma prawa dokonywać jakiejkolwiek samowolnej ingerencji na drogach publicznych.
    Bardzo dobrze, że ta sprawa "ujrzała światło dzienne". Takie działanie - powtarzam raz jeszcze - jest bezprawne i oburzające.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Przepraszam, że nie odpowiadam natychmiast, ale krążę po terenie i co jakiś czas zaglądam tylko do sieci :)))
    Z wizji lokalnej przeprowadzonej z okna samochodu jadącego niespiesznie zaobserwowałem prace budowlane przy budce strażnika, oraz dwie kolczatki
    na wjazd i na wyjazd (prawdopodobnie) przy parkingu. Narazie da się wjechać na parking omijając tą przeszkodę terenową, ale jak prace budowlane zostaną ukończone to kto wie. Generalnie ustrojstwa są takie jak na parkingach strzeżonych w większych miastach :))) Jutro rano znów jadę w teren więc może będę miał jakieś świerzsze info.
    Ale wracam za tydzień.

    PS. Jeśli ktoś chce mnie odwiedzić, zapraszam do bazy w Łopience.
    Lech

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Parking na przełęczy Wyżna !
    Przez batmanek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:17
  2. Żernica Wyżna-prośba
    Przez reckom w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 13:31
  3. Przeł. nad Roztokami - Runina - Przeł. pod Dziurkowcem - Przeł. nad Roztokami
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 19:12
  4. Przełęcz Goprowska
    Przez Recon w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 18:48
  5. Poszukuje wszelkich wiadomości na temat wsi Żernica Wyżna.
    Przez domar1 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2008, 21:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •