Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ryszard Szociński

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie Ryszard Szociński

    Witam,

    szukam możliwości nabycia wysyłkowego poezji i prozy Ryszarda Szocińskiego (kim ten Pan jest to chyba na tym forum tłumaczyć nie trzeba...).
    W Dalmafonie nie ma. W Merlinie nie ma.

    Może któraś księgarnia w Rzeszowie ma te pozycje w swojej ofercie (niestety nie mam czasu poszukać)?

    Pozdrawiam,
    Ebik

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Ryszard Szociński

    Cytat Zamieszczone przez ebik
    szukam możliwości nabycia wysyłkowego poezji i prozy Ryszarda
    Jeśli chodzi o proze, czyli "Bieszczadzkie przypadki" - tylko w Cisnej (chyba zeby sie coś w ostatniej chwili zmieniło. Co do poezji (który tomik?) powiem Ci jutro jak to dokladnie wygląda.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie

    Dzięki za info.

    Jeśli chodzi o poezję - interesują mnie wszystkie tomiki (znam tylko niektóre wiersze
    pojawiające się w sieci lub innych książkach - właśnie skończyłem czytać "Zakapiorskie Bieszczady").

    BTW: Nie wiem jak w Bieszczadach ale w moich stronach "zakapior" ma jednoznasznie negatywny wydźwięk - myślę że dla części postaci ze wspomnianej książki Pana Potockiego taka "etykieta" może być krzywdząca...ale może chodziło o "ten" klimat z pionierskich czasów a nie o etykietowanie postaci tymże mianem.

    Pozdrawiam,
    Ebik

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ebik
    Jeśli chodzi o poezję - interesują mnie wszystkie tomiki
    Rozmawialem własnie z wydawcą ostanich pozycji, wygląda to tak:
    Pierwszy tomik wierszy "Wędrowanie" - nie jest dostepny nigdzie, nawet u autora.
    Drugi tomik: "Idąc przez Bieszczad" - j/w, byc może będzie wznowienie.
    Trzeci tomik: "Jako ptaki Bieszczadu" jest jeszcze chyba w Cisnej u autora.
    Czwarty tomik: "Wiatrem z polonin" jest dostepny w Cisnej, w galerii "Barak" w Czarnej, oraz wysyłkowo (od reki) pod adresem: spolka@kwinto.com
    "Bieszczadzkie przypadki" - tylko w Cisnej, po połowie sierpnia powinny byc równiez pod w/w adresem, zamówienie można juz skladać.
    Cytat Zamieszczone przez ebik
    BTW: Nie wiem jak w Bieszczadach ale w moich stronach "zakapior" ma jednoznasznie negatywny wydźwięk - myślę że dla części postaci ze wspomnianej książki Pana Potockiego taka "etykieta" może być krzywdząca
    Może być, ale nam to trudno ocenić - nie wiemy jakie intencje przyświecały autorowi. Zakapior w znaczeniu potocznym jest okresleniem rzeczywiście negatywnym.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    najlepiej przyjedź na Bieszczadzkie Anioły do Górnej Wetlinki 14 sierpnia. Może coś znajdziesz dla siebie. Z pewnościa znajdziesz Rysia.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Tato! Aż tak źle ludziom życzyć.... ehhh Człowiek się tylko zmęczy w tym tłoku. Jeszcze się wystraszy, może zrazi do SDMu. Po co? Chyba że na swoiste targi bieszczadzkich rękodzieł wszelkiego typu. A to już wiadomo że BA 2005 będą 14 sierpnia???
    Lepiej chyba na spokojnie przy piwie z autorem.

    A Bury już wydał swój tomik??? Rad bym przeczytał...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie

    Ryśka poznałem już osobiście latem. Poezja ciekawa (są prawdziwe perełki). Bardzo podobały mi się "Bieszczadzkie przypadki" (zbiór opowiadań) - najbardziej "Ballada ukraińska" (zacytuję końcówkę aby Was zachęcić):

    "...
    O, Hospody! O, Hospody! Czas już na mnie! Czas!
    Uśmiechnął się stary Pan Bóg z niebiańskiej połoniny. Uśmiechnął się do Mykoły. Czarnemu krukowi zlecił głoszenie śmierci, a skowronkowi polecił dzwonić na nowennę.

    -Chodź do mnie Mykoła! Chodź do mnie na niebiańskie połoniny!.

    Wytłumaczę ci miłość.
    ..."

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ebik
    BTW: Nie wiem jak w Bieszczadach ale w moich stronach "zakapior" ma jednoznasznie negatywny wydźwięk
    Znam dobrze Ryśka z racji wykonywanego zawodu. W Siekirezadzie ma swoje spotkania autorskie. Nie lubie prywatnie określenia zakapior. Masz rację. Kojarzy się negatywnie. Wolę okreslenie legenda Bieszczadu. Sądzę, że lepiej oddaje charakter osobowości i to co ći ludzie robią.
    Dobra wiadomość. W piątek Rysiek mi powiedział, że jedno z opowiadac posłuzy jako kanwa scenariusza filmowego

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trzydniowiański Wierch
    Przez MORF w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 15:52
  2. Janusz Szlifiński VINCENZ - KOCIUBYŃSKI. LITERACKIE SPOJRZENIA NA HUCULSZCZYZNĘ.
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 22:52
  3. Nowy tom wieszy Ryszarda Szocińskiego
    Przez mKwinto w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 21:16
  4. Beksiński
    Przez długi w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2006, 13:54
  5. Nowy tomik Szocińskiego
    Przez bertrand236 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 10:30

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •