Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69

Wątek: Bieszczadzkie...

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    No i po co to Bieszczadom?

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lech Rybienik
    Owszem, ale w październiku.
    Nie mam swojego egzemplarza w Przemyślu, natomiast jak zwiniemy bazę zabiorę
    ten zeszyt do domu, zeskanuję albo sxeruję. Tylko się przypomniij na priv.

    super na bank w październiku się przypomnę

    i już przepraszam, więcej nie rozmywam

  3. #43
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    61

    Domyślnie

    Smutne to co napisał Lech o BA. Zdaje się, że to nie tak miało być. Wydaje mi się, że gdzieś po drodze zagubił się sens Festiwalu, za bardzo został rozpropagowany w nieodpowiednich kręgach. Zgadzam się z T.B., że koncerty z taką publicznością na pewno nie są potrzebne Bieszczadom. Szkoda tylko, że cierpią na tym prawdziwi miłośnicy Biesów i piosenki z krainy łagodności. A mogłoby być tak pięknie.
    Pozdrawiam
    Ewa
    "Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia"

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    No i po co to Bieszczadom?
    Bieszczadom pewnie na Nic, ale ludziom dudki pewnie sie przydadzą
    pozdroowka
    marekm

  5. #45
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    No i po co to Bieszczadom?
    sorki, że tak na raty, ale zastanawiam się nad tym czy to już jest komercja czy jeszcze nie??
    pozdroowka
    marekm

  6. #46

    Domyślnie

    Niestety,Marku-wiele wskazuje na komercjalizację :(
    Na pocieszenie "zdradzę",że został jeszcz nieskomrecjalizowany "Gorcstok"....
    Imprezy masowego rażenia widać już muszą tak kończyć....a szkoda.,bo pomoć BA były fajną imprezą....:(
    "Ile pytań we mnie,a ile pustych miejsc przy słowie odpowiedź...

    http://chomikuj.pl/bukowy

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam

    Chyba nie ma się co przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu.
    Taki jest znak czasu i już, a nasze marzenia o tymjak powinny wyglądać Bieszczady
    są marzeniami, i jako takie warto je w sobie pielęgnować. Albowiem miło je mieć :)

    Koncert jest jaki jest - nie komentuję czy dobrze czy źle, każdy robi co lubi.
    Ja wiem, że więcej tam nie pojadę.

    Ktoś już tu chyba napisał, że teraźniejszy bieszczadzki pseudo - folklor to sztuczna łatka, nie zaś prawdziwa kultura tego regionu. Ale aby ją poznać trzeba trochę czasu, wysiłku i przede wszystkim chęci. Pytanie tylko PO CO? I komu to jest potrzebne?

    Lech

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    No to niech mi ktos poda przykład masowej imprezy, która nie jest komercyjna. Niekomercyjny dzis jest moze odpust parafialny, ale i to nie, bo parafia tez ma potrzeby, a to dach gdzies przecieka, a to na cos innego pieniążków brak i za tym ida loteryjki, gry, itp. Trudno więc się domagac aby impreza promujaca Bieszczady była niekomercyjna i kameralna. Pojawiają sie sponsorzy, piwo leje sie strumieniami, składa sie podziękowania itd. itp. Promuje sie tez tak ukochany przez wszystkich zespól. I nie ma chyba w tym nic złego ani dziwnego. Nie ma dzis innych imprez. Byłam na Cyplu 2004 (shanty). Było identycznie. Zapraszam do skansenu w Sanoku. (Eurofolk na pograniczach - juz nie w tym roku, niestety). Komercja jest wszechobecna. A trudno Bieszczady trzymac tylko dla siebie i wracac do klimatu sprzed lat. Wydaje mi sie że wszystkie bieszczadzkie strony www, a i to forum także promuja Bieszczady. A jak promują to po co? Czy po to żeby wiara sobie foty poogladała? raczej chyba nie. Po to zeby tu przyjechało więcej ludzi, wiecej dostrzegało piekno tego zakątka, atrakcyjność aktywnego spedzania wolnego czasu. Czy po to organizuje się różne folkowe jarmarki, stoiska żeby sobie prace twórców tam poleżały? Otóż nie - twórca swoje dzieło chce sprzedać bo musi z czegos żyć. W ogóle ludzie w Biesach musza z czegos żyć, przyjmijcie to do wiadomości. Jak tu jest z pracą to ja wiem najlepiej. Więc chcialoby sie żyć z turystyki, dlatego region trzeba promować. Nie chciałabym, aby ktos mnie uznał za obrońce komercji bo tez jestem przeciw, ale staram sie wytłumaczyć, ze inaczej sie raczej nie da. Co do koncertu sobotniego, to uważam, że naprawde był super. Stare Dobre Małżeństwo dało z siebie maxa i nie ma co narzekac. Usłyszelismy utwory z nowej płyty, zabawa była przednia, o co więc chodzi? A tak od siebie dodam, ze bardzo mało turystów odwiedza worek bieszcadzki, mało ich jest na szlaku granicznym, polecam Masyw Chryszczatej i Wołosania i niższe partie. Moze tam odnajdziecie troszeczke tego klimatu. Pozdrawiam
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie

    I ja tam bylam, nie powiem co pilam....
    Ufff... Jak dla mnie - bomba. Caly czas jestem pod wrazeniem... Co za atmosfera! Cudowna!
    Z pewnością parę osób impreza rozczarowala, ale większość przybylych bawila się doskonale.
    Ludzie! Czego wy oczekiwaliście? Tam poszlo 11 tys biletów! To oczywiste, ze przy tej liczbie uczestnikow to nie jest juz impreza polegająca na kontemplacji cichego bieszczadzkiego klimatu, ale komercja. No i co z tego? Nie wszyscy oglądali występy, rzeczywście, mnostwo osób potraktowalo BA jako okazję do wypicia piwa z przyjaciólmi, z milą uchu myzuką w tle.
    Ale nikt nikomu nie przeszkadzal, wszyscy robili to, na co mieli ochotę - obylo się jednak bez jakichkolwiek burd czy awantur, pelna kultura.
    Wiadomo, że im bardziej reklamuje się taką imprezę, tym więcej ludzi z roku na rok będzie na nią przybywać. Tym więcej trzeba sponsorów, którzy zapewnią ustawienie odpowiedniej liczby ubikacji, zapewnią ochronę i opiekę medyczną. I sfinansują uprzątniecie ton śmieci. To jest już samonapędzająca się machina... "Niestety" - powiedzą milośnicy ciszy i spokoju. "Świetnie" - ucieszą się mieszkańcy. "No i co z tego" - powiedzą milośnicy dobrej zabawy. I tak to wlaśnie wygląda....
    Ja wlaśnie siedzę i wybieram fotki do fotoreportażu. :)
    A, i tym co nie byli i nie slyszeli - przekazuję pozdrowienia od prowadzącego koncert Darka "Łosia" Podbereskiego - pozdrowienia dla wszystkich bieszczadnikow internautów!!! :D
    Szaszka
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #50
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,505

    Domyślnie

    Bardzo mi się te dwa posty, tj. Zosi Samosi (Martyny ?) i Szaszki spodobały.
    Masowa impreza niekomercyjna to faktycznie w normalnych warunkach utopia. A w warunkach nienormalnych - proszę bardzo: urodziny Kim Dzong Ila, rocznica "rewolucji" Fidela Castro ... (coraz mniej przykładów).
    Przy okazji może trochę stonki wzięło dobry przykład i się ucywilizowało (w znaczeniu: zaniechało dewastacji i śmiecenia).

    Ps. Nawet nasze dyżury w Dwerniku (nie wspominając o KIMB) też posiadają aspekt komercyjny, którym jest większa sprzedaż piwa i pierogów oraz reklama "Piekiełka" (nieskromnie proponuję zmianę nazwy na "Gospoda Stałego Bywalca").
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Piosenki bieszczadzkie
    Przez Marcin w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 17-02-2018, 04:06
  2. Bieszczadzkie powroty
    Przez Marcowy w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 15:50
  3. Bieszczadzkie prezentacje
    Przez coshoo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 14:08
  4. Bieszczadzkie Opowiadania
    Przez irek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 13:56
  5. Czasopisma bieszczadzkie
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2005, 18:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •