Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pogoda,pogoda,pogoda...

  1. #1
    aneta włodarczyk
    Guest

    Domyślnie Pogoda,pogoda,pogoda...

    Mam takie małe pytanko.Wybieram się w Bieszczady po 15 sierpnia i czy zapowiada sie do tego czasu jakaś bardzo pozytywna zmiana pogody?Mama na myśli zawieszenie możliwość chodzenia po szlakach,a nie spływania nimi Wiadomo że po takich deszczach i tak będzie pełno błotka i wody (na tą możliwość jestem przygotowana psychicznie,a błotko podobno dobrze robi na cerę ),ale czy będzie sie dało przejść?
    aneta

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Patrzyłem na dym z komina...bedzie kiepsko....
    Pająki chodza w dół ściany...może bedzie 2 dni pogody....
    Kwiatek meteo zakiwtnie lada dzień...pogoda będzie jaka bedzie a wiatry będą wiały jak będą chciały...
    Przepraszam że się nabijam ale faktem jest że przepowiadanie pogody to jak wróżkarstwo. Można zaprognozować pogodę z wyprzedzeniem max 3 dniowym ze skutecznością przekraczającą 75% ale na 2 tygodnie...kto by Ci tak zaprognozował nigdy nie wierz...chyba że ma jakieś chody w pogodzie...tym bardziej dla obszarów górskich gdzie wszystkie prawidła meteo idą w łeb.
    Druga sprawa: Lipiec i sierpień nie są miesiącami pewnymi co do pogody. Czerwiec często cały leje albo pali słońcem. We wrzesniu zaczyna przeważać cyrkulacja kontynentalna i pogoda jest OK (chyba że sie zasnuje ale to już wtedy amen...).
    Trzecia sprawa: Pogoda w górach jest jak kobieta (bez urazy): tak samo zmienna. Było pięknie przez 2 dni, zapowiadało się na dalszą super pogode i...tydzień zlewki.
    Po prostu: jest ryzyko jest zabawa.
    Czwarta sprawa: jankesi wyprognozowali (chyba z dobrych fusów :D ) że u nas w Polsce od połowy lipca do poczatku sierpnia będzie troche przyprażało - jak było dotąd kazdy widział.
    Piata sprawa: jedź, zawsze sie zdarzy przynajmniej 2 dni na tydzień że po na szlak mozna bedzie wyjść, choć proponuje zabrac wysokie nieprzemakalne buty z dobra podeszwa na błotko :)
    Pozdrawiam
    PYTON
    PS. Pająki zaczęły iść do góry ściany... chyba tam mają sieć :D

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    PS. proponuje strone www.icm.edu.pl a tam prognoze pogody. Nawet dobrze wróżą :D
    PYTON

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Viki
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Opoczno
    Postów
    138

    Domyślnie pogoda

    Pyton miał racje mimo, że mówił to zartem. Ale w górach tak jest. Mnie bardzo często zdarza się,że wchodząc na tarnicę po drodze spotykam wszystkie cztery pory roku.
    Musisz więc wiedzieć, że jak będziesz łaskawa dla tych najpiękniejszych gór na świecie , to one naprawdą umieją się odwdzięczyć.Tak więc nie patrz na pogodę tylko uśmich i serce w plecak i w drogę.
    Biesołazy wszystkich krajów! Łączcie się!
    Pozdrawiam. Viki
    http://www.odkryjbieszczady.pl/

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Przysłowia są mądrością narodów! A więc takie bardzo mądre:

    Gdy na świętego Prota
    Jest pogoda albo słota
    To na świętego Hieronima
    Deszcz pada albo go ni ma.

    Sprawdzi się na 100%.he he he. Pozdrawiam Martyna
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie

    Pogoda zmienną jest.
    Martyna zmienną jest
    Raz jako bieszczadnik, raz jako Zosia Samosia
    Lekko poważniej. We wrześniu mniej pada niż w lipcu.
    Naukowiec od prognoz długoterminowych z IMGW wyjeżdża w Biesy na urlop w październiku. ( wywiad z POLITYKI ).
    Potwierdza to moje nienaukowe obserwacje z wielolecia.
    Długi
    PS
    Martynko! zdecyduj się na coś.
    Już się przyzwyczaiłem i Zosia Samosia mnie peszy.
    D.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Doktor
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    26

    Domyślnie

    Mnie bardzo często zdarza się,że wchodząc na tarnicę po drodze spotykam wszystkie cztery pory roku
    I tego typu warunki to najbardziej prawdopodobna prognoza pogody dla Bieszczadów w ostatnim okresie.
    Ostatnio miałem przyjemność to przeżyć w niedziele podczas wypadu na Halicz.
    Mżawka, deszcz, wiatr, MGŁA - i kiedy nie byo już nadziei na polepszenie... po blisko godzinie rytualnych modłów na szczycie Halicza stał sie cud! Mgły sie rozpierzchły i zaczał sie wyłaniać nakpiękniejszy "haliczowski" widok jaki kiedy kolwiek widziałem!!

    Dlatego nie należy sie zrażać zła pogodą, bo koniec konców może nas czekać wspaniała nagroda.

    A propos samego podejścia to z Wołosatego na Przełęcz Bukowską to nawet po największym deszczu idzie sie bez przeszkód, a wyżej też nie było tragedii - dobre buty w całości pozwalały na bezpieczne przejście.

    A i jeszcze jedno - takie warunki mają jeden przeogromny plus czyli, jak to podają w komunikatach "ruch turystyczny - znikomy", co pozwala w środku sezonu cieszyć sie ciszą i spokojem na jednej z najbardziej odwiedzanych bieszczadzkich górek.

    Poniżej kilka z ponad 200 (niezwykle amatorskich i morderczo skompresowanych zdjęć) z Niedzieli.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doktor
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    26

    Domyślnie

    Zdjęcia miały byc dołączone do powyższego posta ale przez nieuwagę sie nie dołączyły...
    Dałączają sie dopiero tu :D
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Doktor
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    26

    Domyślnie

    I jeszcze dwa
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Doktor
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    26

    Domyślnie

    Somebody stop me!!!!!!!
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pogoda
    Przez nastazyjka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 16:06
  2. Pogoda
    Przez z lasu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-09-2006, 17:33
  3. Pogoda, pogoda i jeszcze raz pogoda:( + szlaki
    Przez aneta włodarczyk w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2005, 08:46
  4. POGODA
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2001, 11:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •