Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dziwny szlak

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie Dziwny szlak

    Planowałem właśnie sobie drugą w te wakacje podróż w Bieszczady i moją uwagę przykuł dziwny żółty szlak- a raczej oznaczone jako ścieżka spacerowa o żółtych znakach. Przechodzi ona dość nietypowo przez Połoninę Wetlińską z Suchych Rzek, jednak skręca ona w dół obok Hnatowego Berda i dochodzi do Górnej Wetlinki- dalej ścieżka idzie dosyć blisko szosy do Ustrzyków Górnych dalej do Wołosatego gdzie robi dziwne okręg wokół mieściny, od Ustrzyk Górnych idzie także w stronę Stuposian jednak dochodzi tylko do Widełek (wcześniej skręca w Bereżkach do Kolibyi przez Nasiczne idzie do Sękowca, Zatwarnicy i znów do Suchych Rzek- a wcześniej znów się rozgałęzia i idzie w kierunku niższych partii Bieszczadów) gdzie skręca w stronę Mucznego idzie do Tarnawy Niżnej i ścieżką przez torfoweiska znów dochodzi do Mucznego- robi również kółko w worku wokół Bukowca-

    Czy taki szlak faktycznie istnieje czy jest to tylko wymysł kartografów z wydawnictwa Compass

    ps. Mapa jest z 2004 roku

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    ten" dziwny szlak" koloru żółtego jest przerywany od czasu do czasu - na mapie- sylwetką konia z jeźdżcem. Jest to " końska " ścieżka wytyczona przez BdPN dla turystyki konnej.
    pozdroowka
    marekm

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm
    ten" dziwny szlak" koloru żółtego jest przerywany od czasu do czasu - na mapie- sylwetką konia z jeźdżcem. Jest to " końska " ścieżka wytyczona przez BdPN dla turystyki konnej.
    gdyby był oznaczony koniem to raczej bym nie pytał o ten szlak- nigdzie on oznaczony nie jest

    tak czy siak wielkie dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    mapy z 2004 niestety jeszcze nie mam, sorki, widocznie drukarze zapomnieli o konisiach , ale niefart z ich strony
    pozdroowka
    marekm

  5. #5
    Mazzi
    Guest

    Domyślnie

    To ja sie zapytam czy po szlakach konnych jest dozwolona trusytyka piesza?A tak na marginesie na mapie z compassa wyd. 5 z 2004 ten szlak jest zaznaczony jako konny;)

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazzi
    To ja sie zapytam czy po szlakach konnych jest dozwolona trusytyka piesza?A tak na marginesie na mapie z compassa wyd. 5 z 2004 ten szlak jest zaznaczony jako konny
    oznaczernie szlaku spacerowego i konnego u mnie na mapie jest takie samo- żółte kwadraciki- więc albo mam jakąś niedorobioną mapę albo sam nie wiem co.


    Właśnie czy na szlakach konnych dozwolona jest turystyka piesza?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Konar
    oznaczernie szlaku spacerowego i konnego u mnie na mapie jest takie samo- żółte kwadraciki- więc albo mam jakąś niedorobioną mapę albo sam nie wiem co.
    Jest to jak już wczsniej podano oczywiście szlak konny. Na V wydaniu Compassa można dopatrzec się róznicy między żółtym pieszym, a tym końskim. Niestety Compass tak ma - dobór kolorów nie jest ich mocną stroną (oprócz paru innych niezbyt mocnych stron ) Dodatkowo zafundowali nam oznaczenie dróg podrzędnych... żółtymi lekko przerywanymi kreskami - np. Sekowiec - Rajskie - ktoś kto nie wie na pierwszy rzut oka widzi tam szlak. I bądź tu mądry Inne błędy pomijam - sądzę że jak wreszczcie przestaną bezmyslnie przepisywać te mapy z kolejnych wydań do nowszych, tworząc co roku niby-nowe wydanie, to moze jeszcze coś z tego będzie. Bo konkurencja poszła spać chyba i panowie osiedli na laurach.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Jak wszyscy zapewne wiedzą - najlepsza mapa to ta którą sobie sami w głowie zapamiętamy podczas własnych wędrówek :D . Podstawa jest oczywiście mapa na papierze....polecam expressmap laminowaną - super sprawa-wpadła mi do strumienia:strząsnłaem krople wody i już :) ma pewne nieścisłości ale każda mapa będzie miała bo nie są one robione na podstawie aktualnych zdjęć lotniczych (KOSZTY!!!! ) tylko uaktualniane są mapy topograficzne z lat 50-60 itd. A te często bazują na mapach WIGowiskich sprzed wojny....zrobienie NOWEJ dobrej mapy obszaru Bieszczad nawet przy dzisiejszej technice zajęłoby co najmniej 2 latka...
    ale cieszmy sie z tego co mamy bo mieszckańcy Syberii nie mają wcale map :)
    PYTON

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyton
    Jak wszyscy zapewne wiedzą - najlepsza mapa to ta którą sobie sami w głowie zapamiętamy podczas własnych wędrówek :D . Podstawa jest oczywiście mapa na papierze....polecam expressmap laminowaną - super sprawa-wpadła mi do strumienia:strząsnłaem krople wody i już :) ma pewne nieścisłości ale każda mapa będzie miała bo nie są one robione na podstawie aktualnych zdjęć lotniczych (KOSZTY!!!! ) tylko uaktualniane są mapy topograficzne z lat 50-60 itd. A te często bazują na mapach WIGowiskich sprzed wojny....zrobienie NOWEJ dobrej mapy obszaru Bieszczad nawet przy dzisiejszej technice zajęłoby co najmniej 2 latka...
    ale cieszmy sie z tego co mamy bo mieszckańcy Syberii nie mają wcale map :)
    PYTON
    Natomiast ja jej nie polecam- połowy szlaków w ogóle nie ma- są straszne nieścisłości terenowe- i ogólnie jak ktoś kiedyś powiedział ona nadaje się do wędrówek tylko szlakowych i to w tej najwyższej części Bieszczadów

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Konar
    Natomiast ja jej nie polecam- połowy szlaków w ogóle nie ma- są straszne nieścisłości terenowe- i ogólnie jak ktoś kiedyś powiedział ona nadaje się do wędrówek tylko szlakowych i to w tej najwyższej części Bieszczadów
    Generalnie to trzeba wyjść z tego do kogo mapa jest adresowana. I tu żeby nie krytykować co tylko wpadnie w rekę (a w sumie da się), nalezy oddać sprawiedliwosć wydawcom map. To są mapy turystyczne i mają ułatwic poruszanie się własnie po szlakach i ściezkach,a nie na przełaj - do tego rzeczywiście się nie nadają. Na mapie Emap'a są akurat zaznaczone wszystkie szlaki (z tego co pamietam),nie ma natomiast wszystkich ściezek, no ale w momencie powstawania mapy ich po prostu nie było. Emap wydał mape w 2003r minus czas na przygotowanie, więc nie można miec specjalnych pretensji. Compass aktualizuje co roku, a nawet robi n raz po 2 mapy, bo jeszcze dochodzi BdPN (obecnie mamy juz wyd.II z b.r), która w sumie pokrywa się z tą "bieszczadzką". Generalnie odnosnie szlaków trudno miec zastrzeżenia i dla przeciętnego turysty, a do takiego mapa jest adresowana (a nie do starych wygów - bo oni mapy kupują dla sportu) mapy te są wystarczające. Oczywiście denerwują drobne błędy, typu na V wydaniu Compassa czerwoną czcionką jak byk napis przy Jabłonkach - Muzeum Przyrodniczne, ale to jedynie potwierdza fakt że mapy te są przepisywane i ktoś kto to robi niekoniecznie bywa za często w tych miejscach (konsulatnci mapy są na odwrocie). Generalnie ja tam bym sie za bardzo nie czepiał - jak juz powiedziano,cieszmy si z tego co mamy.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dziwny krzyż
    Przez kpo15 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 10:26
  2. Szlak na Matragonę
    Przez dziabka1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 12:36
  3. dziwny dom- Zimne Wody k/ Lewina Kłodzkiego
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:22
  4. Szlak na 3-4 dni
    Przez kondzo1983 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 09:18
  5. Szlak Milforda
    Przez Recon w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 10:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •