Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Nowy wyciąg narciarski na Jasło?

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Viki
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Opoczno
    Postów
    138

    Domyślnie

    ="kobieta_bieszczadzka Jak to trwałość niewielka?????????? W takim razie jak mam się uczyć jeździć na zielonej desce bukowej....? Niepokojące są również, te guzy i krzywizny, zaczynam się coraz poważniej obawiać o liczebność siniaków...jaka się pojawi...w różnych miejscach mojego ciałka :)...... Pozostałe informacje z Lekcji Nr 1 i uzupełanienia....przyjęte
    Temat BHP jeszcze przed nami. Guzy i krzywizny zostaną wyeliminowane przez odpowiednie przerżnięcie i sheblowanie. Deski.
    Lekcja nr 2. Deska i człowiek.
    Człowiek od niepamiętnych czasów przywiązany jest do deski. Nawet szybki postęp cywilizacyjny nie jest w stanie tego zmienić. Deska zawsze nam towarzyszy w codziennym życiu. Ale zdażały sie przypadki zdrady deski przez człowieka. Kończyło sie to różnie.
    Ale w większości wypadków człowiek osiągął szczytowanie masochistyczne i zjeżdżając gołą pupą po nieheblowanej desce do wanny pełnej spirytusu. Mówiło sie wtedy że miał duzo szczęścia.
    Praca domowa - napisz rozprawkę na temat: Deska, ja i moje słabostki.
    Biesołazy wszystkich krajów! Łączcie się!
    Pozdrawiam. Viki
    http://www.odkryjbieszczady.pl/

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viki
    Praca domowa - napisz rozprawkę na temat: Deska, ja i moje słabostki.
    Hm..... praca domowa....się pisze:)
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  3. #23
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Opowiadal mi o tym Rysiek Denisiuk, jak byłem u niego 11 grudnia. Podobno mocno drgnęło w tym temacie. Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Zdaję sobie sprawę z tego, że to zagrożenie dla przyrody, ale wiem też, że sporo ludzi znajdzie pracę. A to też jest ważne.Może macie większe przemyślenia niż ja?
    Pozdrawiam
    bertrand236

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie

    Za dziennikiem "Super Nowości" cytowanym przez http://www.bieszczady.biz.pl oraz http://www.bieszczady.prv.pl

    Dla admina: nie współpracuje z powyższymi serwisami ani nie znam (niestety) osobiście osób je prowadzą. Podaje linki aby być fair (tam znalazłem tą informację) Bardzo sobie cenię i regularnie czytam ich bieszczadzkie news'y (...jakież to piękne polskie słowo).

    "...
    Trzy wyciągi, każdy o długości ponad 2 km, rynna dla snowboardzistów.... Już niedługo w Przysłupiu, na masywie Dużego Jasła powstanie prawdziwy raj dla narciarzy. Kompleks będzie służył turystom także latem - powstanie bowiem także kolejka wwożąca na górą pieszych i specjalny wyciąg dla rowerów górskich.
    - Jest olbrzymia szansa, że inwestycja zostanie oddana do użytku już za dwa lata - zapewnia Renata Szczepańska, wójt gminy Cisna. Obecnie prowadzone są rozmowy z inwestorami. Gmina czeka także na odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego w sprawie dofinansowania projektu oraz z Ministerstwa Gospodarki.
    - Jesteśmy już po rozmowach z właścicielami gruntów i Zarządem Lasów - mówi wójt. Projekt podoba się także dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego. - Inwestycja nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko, przywiązujemy do tego wielką wagę - mówi wójt.
    Będzie to jedno z największych i na pewno najnowocześniejsze centrum sportów zimowych w tej części Polski. Na przyjazd turystów cieszą się już mieszkańcy gminy Cisna. Tej zimy ruch turystyczny nie jest bowiem zbyt duży. - Musimy promować także zimowe Bieszczady - mówi wójt. - Nie tylko promować, ale i stworzyć dla turystów warunki do wspaniałej zabawy.
    ..."

  5. #25
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie

    Jak powstanie ta trasa to będzie kolejny kawałek terenu który kiedyś lubiłem a teraz będę omijał wielkim łukiem. Szkoda. Jak dla mnie Bieszczady zmieniają się na minus. Pozostanie Beskid Niski no i Ukraina. Pozdrawiam.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Popieram Cię cashoo! Brakuje jeszcze wyciągu lub kolejki linowej na Tarnicę i Halicz, tudzież na Rawki, Połoniny. Proponuję też asfaltową drogę do Sianek, Tworylnego, Krywego i na Stoły!!!
    Ludzie opamiętajcie się! Czy ktoś nie wpadł na pomysł, aby zamiast narciarstwa i turystyki alpejskiej, szerzyć narciarstwo klasyczne, propagować wędrówki piesze lub konne? Na tym też można zbijać kasę a zatrudnienie znajdzie więcej osób: przewodnicy, opiekunowie koni itp. Dlaczego od razu wprowadzać maszynerię?!
    Tak, pozostaje Beskid Niski i Ukraina...Szkoda...
    Pozdrawiam wszystkich kochających Bieszczady bezinteresowną miłością! Do zobaczenia w Czarnohorze.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam!

    Przedstawiam obszar na którym planowana jest budowa wyciągów. Nie mogą one wyjść poza zieloną linię. Tak więc ich lokalizacja będzie możliwa również na Krzemiennej.

    pozdrawiam

    J.Lupino
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Witam,
    Tak jak przypuszczałem i obawiałem się: to właśnie ten rejon, przez który jest najbliższa i dość fajna droga na Jasło. Szedłem nią w 2003 roku: było cichutko i spokojnie a jedynymi, których spotkałem były sarny i jelenie... Jeżeli powstaną tam wyciągi, trzeba będzie mi omijać je z daleka (o ile nie będzie opamiętania ze strony"bardzo ważnych decydentów" i zostanie tak jak było!)
    Pozdrawiam, ale ze smutną miną
    Wojtek

  9. #29
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie

    Bieszczady tracą to co mają najcenniejsze czyli dzikość. Również wielokrotnie szedłem tą drogą z Przysłupia na Jasło i jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby tam nie było lasu tylko druty wyciągu na łysym stoku :( Pozdrawiam wszystkich.

  10. #30
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Nowy wyciąg narciarski na Jasło?

    Czy ktoś wie co w tym projekcie piszczy?
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?
    Przez ortodoks w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 445
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 13:09
  2. Jasła zimową pora 2009
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 15:16
  3. XXV Ogolnopolski Rajd Narciarski
    Przez azotox w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 12:03
  4. Jasło...
    Przez bleki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 19:02
  5. XXIV Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
    Przez leszczu w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2006, 16:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •