Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 116

Wątek: Bieszczadzka Kolejka Lesna

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar Gery
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Chrzanów
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: kolejka lesna

    Nie mogę się mianować starym bieszczadnikiem, choć pamiętam czasy o ktrych pisze pyton. Konduktorzy podczas jazdy mieli prostą zasadę, kto wysiadł w czasie jazdy ten już nie wsiadał z powrotem. Wyskoczyć można było po gałąź orzechów laskowych, zrobić zdjęcie ślicznego mostku ...
    Podczas jazdy do Łukowa mieliśmy awarię lokomotywy, konduktor ręcznym hamował a my=pasażerowie spychaliśmy wagony w dól do stacji, konie luzem na łące, świerszcze ...
    Chcesz jechać szybko kolejką jedź do Paryża albo Tokio!
    Pozdrawiam

  2. #72
    Bieszczadnik Awatar Wizmo
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: kolejka lesna

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Ja tę, ja też tak chcę! Na przełamanie lodów kiedyś panowie pozwolili mi jechać na lokomotywce. Świetne widoczki.
    A skąd te lody się wzięły? Zapytuję bo parę lat wstecz byłem świadkiem jak jakaś przewodniczka na stacji Przysłup straszyła biednych kolejarzy obsmarowaniem ich w jakiejś gazetce po tym gdy się okazało, że dla jej grupy zabrakło miejsca w wagonikach mimo rezerwacji.

  3. #73

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    niegdy nie brakuje miejsc z rezerwacji , ale jeśli grupa przyjeżdza na 3 min przed odjazdem to może się okazać ze wolne miejsca nie sa w jednym wagonie i przy oknach.... , miejscówek numerowanych na bkl nie ma

  4. #74
    Bieszczadnik Awatar Wizmo
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    Cytat Zamieszczone przez Polo Zobacz posta
    niegdy nie brakuje miejsc z rezerwacji , ale jeśli grupa przyjeżdza na 3 min przed odjazdem to może się okazać ze wolne miejsca nie sa w jednym wagonie i przy oknach.... , miejscówek numerowanych na bkl nie ma
    No wtedy akurat zabrakło, sierpień 2003 jeśli mnie pamięć nie myli. Ale faktycznie autobus wypchany dzieciakami przyjechał w ostatniej chwili, a przewodniczka straszną aferę robiła, powoływała się na znajomości Bóg wie gdzie. W rezultacie dzieciaki i tak zostały na stacji (wagoniki były już upchane do granic możliwości), a sam odjazd opóźnił się o dobry kwadrans... nie to żeby mi się wtedy spieszyło. :)

  5. #75
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    Cytat Zamieszczone przez Wizmo Zobacz posta
    No wtedy akurat zabrakło, sierpień 2003 jeśli mnie pamięć nie myli. Ale faktycznie autobus wypchany dzieciakami przyjechał w ostatniej chwili, a przewodniczka straszną aferę robiła, powoływała się na znajomości Bóg wie gdzie. W rezultacie dzieciaki i tak zostały na stacji (wagoniki były już upchane do granic możliwości), a sam odjazd opóźnił się o dobry kwadrans... nie to żeby mi się wtedy spieszyło. :)
    Tak to byłam ja. To była moja decyzja, przestałam korzystać z usług kolejki. Tak jak powiedziałam kosztowało ich to kilka tysięcy klientów. Bardzo łatwo w sezonie w sobotę i niedzielę zapełnić kolejkę. Poza sezonem gorzej i utrata kilku grup odbija się boleśnie na kieszeni nawet fundacji.
    W chwili obecnej jest zawieszenie broni. Jesienią kolejka czekała cztery godziny na przyjazd mojej grupy.

  6. #76
    Bieszczadnik Awatar Wizmo
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    Świat jest jednak bardzo mały.

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    @ Lucyno

    Miałaś rezerwację, a oni ją olali, sprzedając bilety "na pniu" przybyłym turystom?

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Tak to byłam ja... Jesienią kolejka czekała cztery godziny na przyjazd mojej grupy.
    Sory, ale w moim przekonaniu nie ma się czym chwalić...
    pozdrówka :-)

  9. #79
    Bieszczadnik Awatar Wizmo
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    Jakoże byłem naocznym świadkiem...
    To był kurs Majdan-Przysłup-Majdan
    Kolejka przyjechała maksymalnie załadowana już z Majdanu.
    Na Przysłopie wsiadło tylko kilka pojedynczych osób (więcej po prostu się nie zmieściło).

  10. #80
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: Kolejka lesna

    to było 4 lata temu..... chyba sie nieco zmienioło od tego czasu (jak mój znajomy został kierownikiem składu )

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie
    Przez andrzej627 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 18:27
  2. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 22:38
  3. Nowa bieszczadzka kolejka
    Przez Jaro w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2004, 12:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •