Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Materiały do artykułu

  1. #1

    Domyślnie Materiały do artykułu

    „Echo” nam zlikwidowali, ale życie nie znosi pustki. Zbieram materiały do nowego - nazwijmy to na razie - przedsięwzięcia.
    Mam nadzieję, że jako „oko” z zewnątrz przyczynicie się do obiektywnego spojrzenia na koniec sezonu wakacyjnego w Bieszczadach.

    Tytuł wymyśliłam taki:

    CO TURYSTOM WPADŁO W OKO, A CO WYSZŁO BOKIEM?

    Czekam na opinie. Wpisanie się w ten temat będą automatycznie traktowała jako zgodę na opublikowania tego materiału – oczywiście z podaniem źródła.

    asiczka
    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie


    Pomysł, żeby wykorzystać niektóre posty przy redagowaniu pisma, bardzo mi się podoba. Jednak takie posty powinny być zamieszczane w odrębnym wątku, tak, aby piszący wiedzieli na co się "narażają", a Wy, żebyście mieli pewność , że macie taką domniemaną zgodę.
    Natomiast zamiar stworzenia nowego tytułu prasowego bardzo jest ambitny i trudny. Więc życzę powodzenia i trzymam kciuki.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Viki
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Opoczno
    Postów
    138

    Domyślnie

    Witaj Asiczko. Bardzo mi przykro, że niema już echa, ale myslę że twój upór i nasza wydatna pomoc przyczynią się do realizacji proponowanych przez ciebie zamierzeń. Ja chętnie zgadzam się na twoją propozycję a jako dziennikarz oferuję swoje usługi. Nawet mam temat na materiał dotyczący mojego ostatniego pobytu w Biesach, ale z uwagi, że dopiero wczoraj wróciłem i nie mogę się jeszcze przestawić na opoczyński wymiar będzie on trochę z poślizgiem.
    Biesołazy wszystkich krajów! Łączcie się!
    Pozdrawiam. Viki
    http://www.odkryjbieszczady.pl/

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie

    Co mi wpadlo w oko? Wydaje mi się, że powoli Bieszczady zaczynają się "cywilizować" i rozszerzają swoją ofertę pod kątem turystów innych niż "studenci-plecakowcy".
    Chodzi mi konkretnie o nowo powstające knajpki. W tym roku mialam przyjemność odwiedzić m.in. herbaciarnię "Biesy i Czady" w Lesku, a także "Chatę Wędrowca" i "Stare Siolo" w Wetlinie. Wnętrza urządzone z pomyslem, "bieszczadzkim klimatem", rodzinna atmosfera - szczególnie w herbaciarni i "Siole". Ciekawe menu, domowe ciasta... Potrafią skusić czymś więcej niż tylko tanim piwem i nieśmiertelnym "plackiem po bieszczadzku". Niestety, minusem jest to, że ceny również się "cywilizują"...

    Co wyszlo mi bokiem? Pogoda. :( Ale zdaje się, że ta wyszla bokiem nie tylko turystom, ale przede wszystkim miejscowym. Kiepski sezon... No ale na to nikt nie ma wplywu.

  5. #5

    Domyślnie to już coś

    na dobry początek.

    Kriss, to ten i tylko ten wątek będzie ewentualnym materiałem - więc nie widzę problemu.

    Viki - dziękuję - pls. kontakt na mejla echo-lesko@bieszczady.info.pl

    Szaszka - całusy moja Ty niezawodna;-*
    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Materiały do artykułu

    Cytat Zamieszczone przez asiczka
    Zbieram materiały do nowego - nazwijmy to na razie - przedsięwzięcia.
    Właśnie wróciłem. Nie puściłabyś w żadnym przedsięwzięciu tego co mi wyszło bokiem w Bieszczadach. Wierz mi...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie Re: Materiały do artykułu

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Cytat Zamieszczone przez asiczka
    Zbieram materiały do nowego - nazwijmy to na razie - przedsięwzięcia.
    Właśnie wróciłem. Nie puściłabyś w żadnym przedsięwzięciu tego co mi wyszło bokiem w Bieszczadach. Wierz mi...
    WItaj Piotrze.
    Dobrze, że już jesteś!
    Zanęciłeś, zaintrygowałeś, narobiłeś apetytu i ... milczysz.
    Podziel się wreszcie z nami tym traumatycznym przeżyciem. Być może gdzie indziej nie przeszłyby takie rewelacje, ale nasze Forum potrafi - jak sam wiesz doskonale - niejedno wytrzymać
    Pozdrawiam

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Materiały do artykułu

    Cytat Zamieszczone przez Kriss40
    Być może gdzie indziej nie przeszłyby takie rewelacje, ale nasze Forum potrafi - jak sam wiesz doskonale - niejedno wytrzymać
    To nie rewalacje, raczej szara rzeczywistość. Szkoda pisać bo całe mnóstwo nawarstwionych problemów, a i obrazić kogoś nietrudno. Zaglądaj czasem na twojebieszczady - w newsach również pojawi się pare gorzkich słów - aczkolwiek przyznaję, że nie w stylu i językiem jakim chiałoby się napisać,a więc jest to obraz nieco skrzywiony z przyczyn obiektywnych. Inne - pomińmy. I tak nic nie zrobimy - wiec i na narzekanie czasu szkoda. Na szczęscie doznania pozytywne są również. Inaczej w końcu nie ciagnęłoby mnie tam ciągle.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Anka
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    95

    Domyślnie

    Nikt więcej, to ja się dopiszę.

    Wpadło mi w oko, a raczej ogrzało serce - autentyczna życzliwość spotkanych miejscowych ludzi. Z dawnych czsów zapadła mi w pamięć wręcz niechęć do tych 'co z tym worem się tu pchajom'.

    A wyszło bokiem, a raczej prawie górnym odcinkiem przewodu pokarmowego - jazda po drogach innych niż obwodnice na dodatek autobusem PKS. Nie dość, że droga (np. przez Buk do Górnych) dziurawa niemal jak z Górnych do Wołosatego to jeszcze autobus przeładowany, bo tylko jeden do południa na trasie Solina- Ustrzyki Górne.
    A czasu do narzekania było dość dużo, bo na tej trasie autobus jedzie całe 2 godziny. I podobno taki tłok codziennie. Z zasłyszanych skarg :absotutna niekompetencja pani w ośrodku Informacji Turystycznej w miejscowości X, (ponieważ zaszłyszane to nie będę pisać gdzie), ale bez odpowiedzi zostało pytanie o rozkład jazdy autobusów i miejsce wejścia na szlak w danej X.
    Ale kierowcy PKS (z jednym wyjątkiem) bardzo mili.

    Pomimo, że pogoda nam nie dopisała i mokliśmy w namiotach w czasie najgorszej ulewy w tym sezonie, a w końcu namoknąwszy do syta wyjechaliśmy wcześniej by powrócić za tydzień i cieszyć się pięknym słońcem i nachodzić się do upadłego, wrażenia jak zwykle pozytywne. Żal że tak szybko minął urlop i plany jak zwykle gdzie zajrzeć za rok.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia .

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Viki
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Opoczno
    Postów
    138

    Domyślnie

    Przepraszam , że to może nie na temat ale po przeczytaniu "Czy to Fair Play"? na

    http://bieszczady.info.pl/0,574,0,53,echo.html musiałem się odezwać.

    W dzisiejszej szarej rzeczywistości samorządowej mamy do czynienia z lokalnymi politykami i działaczami. Polityk to taki który został wybrany powiedzmy na burmistrza - na kadencje czy dwie, bierze za to jakieś tam pieniądze i uważa że ma wielki autorytet. Działacz to ten który swą postawą kształtuje wizerunek swojej małej ojczyzny ale w przeciwieństwie do polityka jego celem nie są pieniądze tylko dobro lokalnej społeczności. Politykiem się zostaje działaczem jest się od urodzenia. Najgorsze w tym wszystkim jest to że politycy budują swój publiczny autorytet na plecach działaczy, właśnie tak jak to miało miejsce w Lesku. Grupa zapaleńców wykorzystując swoje pomysły i możliwości postanowiła stworzyć gazetę która w założeniu miała popularyzowanie i promocję regionu, regionu w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych zakątków Europy nasze polskie Bieszczady . I co z tego wyszło. A no wyszło szydło z worka. Gazetą stworzyli a jakże. „Echo Bieszczadów” A nawet jakiś czas dobrze się mieli, coraz więcej ludzi było skłonnych ją czytać. Ba dzięki internetowi o gazecie już głośno było nawet w kraju. Być może za głośno, bo oto znów wystąpił syndrom „pana i władcy”. Jeszcze raz się okazało, że w małych ojczyznach samorządowych nie liczy się aspekt głęboko rozumianej celowości społecznej podporządkowanej dobru ogólnemu tylko autorytet władzy „prawie absolutnej” która to przywiązana do stołków stwarza pozory gospodarności a w rzeczywistości przyczynia się do degradacji lokalnych inicjatyw służących środowisku i ludzi tu żyjących. Na pocieszenie pozostaje mi jednak fakt, że politycy sprawujący władze, wcześniej czy później muszą odejść. Działacze pozostaną.

    Redakcji leskiej gazety „Echo Bieszczadów” składam wielkie dzięki za to co już zrobiła i życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości i uporu we wszelkich poczynaniach mających przynieść pełnie szczęścia zarówno sobie jak i ludziom dla których to robią. Głowa do góry. Nie jesteście sami.

    pozdrawiam
    Biesołazy wszystkich krajów! Łączcie się!
    Pozdrawiam. Viki
    http://www.odkryjbieszczady.pl/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 13:34
  2. Artykuł z NG
    Przez zakapior w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2005, 15:18
  3. Zubeńsko, potrzebne materiały
    Przez janusz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2004, 08:34
  4. Akcja Wisła - poszukuję materiałów
    Przez Goska w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2004, 13:19
  5. materiały o Lutku
    Przez woal w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2003, 22:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •