Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 110

Wątek: Ziemia, działki - post chyba do mieszkańców Bieszczad

  1. #91
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naive
    (...) Feliks ma rację, że opinie SB są obrażliwe dla mieszkańców / tak samo jak rzekome "cytaty" Feliksa w innym temacie/ (...).
    Moje opinie odnoszą się tylko do meneli i nierobów. A że jest ich w Bieszczadach proporcjonalnie więcej niż w rozwiniętych gospodarczo częściach kraju - na to nic nie poradzę, taka jest widać prawidłowość socjologiczno - ekonomiczna. Czy te opinie są obraźliwe ? Jeśli nazwać lenia - leniem, pijaka - pijakiem, to może i tak.

    A zresztą na tym m.in. polega urok Bieszczad ! Bez tego byłyby inne.
    Swego czasu "czarem" Dzikiego Zachodu w USA byli ... kowboje. Do dziś lubię oglądać dobre westerny (pozostało mi to z dzieciństwa), a przecież potafię sobie wyobrazić realia takiego życia i nie chciałbym w nim uczestniczyć. :)
    Z zainteresowaniem przeczytałem w tym roku książkę Andrzeja Potockiego o "zakapiorach bieszczadzkich". Oni i im podobni (jeszcze nie opisani) stanowią m.in. społeczny koloryt Bieszczad. Takiemu "zakapiorowi" chętnie postawiłbyś na pewno tanie wino w "Piekiełku", z autentycznym zainteresowaniem wysłuchałbyś jego opowieści bieszczadzkich, postawiłbyś mu następnie drugie i trzecie wino, itd. Ale przypuszczam, że nie chciałbyś, aby kręcił Ci się w obejściu, pracował przy budowie Twojego domu, czy nawet był Twoim stałym sąsiadem. Mylę się ?

    Zauważ, że ja nie odstręczałem BastkaM od osiedlenia się w Bieszczadach, lecz tylko zalecałem Mu daleko idącą ostrożność w kontaktach "budowlanych" z sąsiadami (podobne poglądy wyrazili Admin i Gośka) i całkowitą niezależność finansową.

    Bieszczady są bowiem piękne. :D Sam bym się tam przeniósł - nie na stałe oczywiście, lecz na jakieś 3 - 4 m-ce w roku. I pewnie kiedyś to uczynię.

    A do "cytatów Feliksa" to już nie chciałbym powracać.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #92
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie

    Tu można znaleźć ciekawe działki:
    http://www.oleniacz.pl/

  3. #93
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin
    Tu można znaleźć ciekawe działki:
    http://www.oleniacz.pl/
    Dzięki. :)
    Dwa dni temu staliśmy się właścicielami działki w Wetlinie... Teraz tylko trzeba zebrać kasę na budowę...
    Pozdrawiam
    Bastek

  4. #94
    al2222
    Guest

    Domyślnie

    witam!

    jestem nowy a trafiłem tu szukajac działki w Bieszczadach ...........BastekM jeśli możesz napisz jak znalazleś swoją działkę - może masz jakieś namiary, info na coi?/kogo? uważać, co jest ważne - jednym słowem co zrobić żeby kupić działkę w Bieszczadach

    z góry dzięki za info
    pzdr\
    A

  5. #95
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez al2222
    witam!

    jestem nowy a trafiłem tu szukajac działki w Bieszczadach ...........BastekM jeśli możesz napisz jak znalazleś swoją działkę - może masz jakieś namiary, info na coi?/kogo? uważać, co jest ważne - jednym słowem co zrobić żeby kupić działkę w Bieszczadach
    Trudno to tak napisać "jednym słowem" :D

    Ja działki szukałem trzema kanałami:
    - serwisy internetowe typu www.trader.pl, www.gratka.pl
    - to forum dyskusyjne (a konkretnie wątek w którym właśnie jesteśmy :) )
    - wyjazdy w Bieszczady, a tam szukanie tablic informujących o sprzedaży działki, pytanie ludzi...

    Namiary na działki znajdziesz w tym wątku - przewinęło ich się trochę. Zaraz zresztą przejrzęcały wątek jeszcze raz i jeśli mam namiary których tu nie ma to dopiszę.

    Niestety nie wiem na kogo uważać przy kupowaniu działki. Nie słyszałem o naciągaczach ale zawsze ktoś taki może się trafić.
    A na co uważać podczas kupna? Chyba na to samo co w przypadku kupna działki w innym rejonie Polski.
    Przede wszystkim musisz określić czego szukasz: działki pod budowe domu, pensjonatu, domku letniskowego, działki którą chcesz traktować jako inwestycję kapitału, a może działki rolnej odpowiednio dużej na której da się postawić siedlisko?
    Jak już to ustalisz to chyba najważniesze rzeczy do sprawdzenia: w gminie czy da się postawić na tej działce to o czym myślisz oraz w sądzie w Lesku czy działka nie jest obciążona...

    To tak na szybko przychodzi mi do głowy... :)
    Pozdrawiam
    Bastek

  6. #96
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie

    Przejrzałem wątek i okazuje się że nie ma tu zbyt dużo kontaktów...

    To co udało mi się zebrać (nie wiem na ile aktualne):
    - 1000 m2, 25zł/m2, Smerek, 400m od basenu i stadniny, tel:0692349252
    - pośrednik: Pan Stefaniak w Stefkowej (za Leskiem) 13/ 461 75 05 (podobno ma sporo ofert - niestety niewiele w Wysokich Bieszczadach).
    - właściciele Oberży "Biesiska" z Przysłupia sprzedają w Przysłupiu działkę 3,7ha. Działka jest ponoć widokowa, dojazd obecnie trudny, prąd u sąsiada, położenie obok trasy przyszłego wyciągu narciarskiego (Przysłup-Jasło). Kontakt na stronie: http://www.bieszczady.pl/biesisko/
    - działki w Dwerniku, 15 km od Lutowisk. Informacje pod numerem telefonu: (22) 7729097
    - Baza Nowa (+48 ) 601-172-150; tel/fax: (+48 22) 626-97-12, 848-53-80
    - osoba sprzedajaca dzialki w Krzywym: 0503483401
    Pozdrawiam
    Bastek

  7. #97
    al2222
    Guest

    Domyślnie

    Witam!

    dzięki BasteM za info. ...........podzwonię,
    ...........................ja jak do tej pory trafiłem na jednš interesujšcš ofertę - ok. 2,5 ha nad Sanem pod Otrytem, podobno warto ..........jak zrobię wypad w Bieszczady i obejrzę to napiszę
    pzdr

  8. #98
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Jest do wzięcia w Kiełczawie k/Baligrodu hektar na pół ze mną bo na cały mnie nie stać...prąd i telefon na działce. Działka prawie na samej przełęczy więc widoki super. Może kto zainteresowany?

  9. #99
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie

    Mogę dorzucić jeszcze jeden namiar - Janusz Grzech 506873869, 501708464. Handluje ziemią w Wysokich Bieszczadach. Poznałam, go - bardzo sympatyczny i interesujący człowiek. Prowadzą również z żoną noclegi w domu "Pod Berdem" w Wetlinie.

  10. #100
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Dam Wam jedną praktyczną radę, którą potraktujcie poważnie.

    Korzystacie z usług zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami, być może też rzeczoznawców majątkowych. Sprawdźcie, czy taka osoba jest faktycznie tym, za kogo się podaje, tzn. czy nie jakimś oszustem.

    A sprawdzić możecie bez wstawania od biurka, tu:
    http://rejestr.mi.gov.pl/index.html

    Do wykonywania ww. zawodów niezbędne jest posiadanie licencji (otrzymywanej po przejściu postępowania kwalifikacyjnego). "Kłusownictwo" zagrożone jest nawet karą aresztu - vide art. 198 ustawy o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz.U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603).

    Ps. Osoba wymieniona przez Gośkę nie figuruje w rejestrze pośredników w obrocie nieruchomościami. Może więc legalnie handlować co najwyżej własną ziemią, np. skupować ją i później sprzedawać. Nie wątpię, że tak właśnie jest.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plan zająców
    Przez Piskal w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 06:10
  2. Zdjecia OT ale ladne chyba
    Przez JKW w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2005, 08:28
  3. Kontrowersyjny chyba: kolorowy zawrót głowy
    Przez wojciech dudkiewicz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 13:32
  4. Prosze o pomoc Biesomieszkańców
    Przez pyton w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2004, 08:17
  5. Mieszkańcy Bieszczad w powstaniu 1863 r.
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-11-2003, 18:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •