Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Chatka Puchatka

  1. #11

    Domyślnie Noo

    Oczywiście stonka jest wszedzie. W ramach odwetu za lata obserwowania jej z budynku obecnego schroniska przeprowadziła ona desant na "boguduchawinnych" turystów.

    Dziękuję za ciepłe słowa, byle tylko nikt z moich profesorów się nie dowiedział o moich "humanistycznych" ciągotach (bądź też zboczeniach). Bo fizykiem jestem niestety bardzo początkującym.

    W ramach dygresji powiem, że w Karkonoszach spotkałem w tym roku fizyka i chemika. Zabrakło tylko matematyka do brydża...
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  2. #12
    Kowal
    Guest

    Domyślnie

    Także ja dorzucę swoje trzy grosze

    Chatka Puchatka to świetne miejsce, tak się składa że nocowałem tam kilkakrotnie, także w zimie. Lutek to już starszy człowiek i niewątpliwie chodząca legenda Bieszczad. Podziwiam jego cierpliwość. Te przewijające się tabuny niedzielnych turystów w sezonie mogły by wyprowadić z równowagi każdego. On jednak stara się być ponad to jak ma jakieś uwagi raczej spokojnie je przedstawia. Zresztą dla kogoś kto był już w paru schroniskach te jego zastrzeżenia są oczywiste.

    kiedyś wpadłem tam w lutym po zmroku, szedłem z kumplem od Jaworca trochę nasz przewiało, gdy poprosiliśmy o wrzątek Lutek nie pytał się o kasę....

    Z czystym sumieniem polecam to miejsce.

    pozdrawiam

  3. #13
    brodek
    Guest

    Domyślnie Drogo

    Chatka puchatka jest tylko miejscem do zatrzymania sie na trasie... wrzatek 4zł w wlasnmym kubkiem pani ci szklanki nie pozyczy... no kosmos... ja wiem ze za wywiezienie zarcia trzeba zaplacic i to nie malo... ale wratek to by sobie darowali... a ogolnie wejsc zrobic zdjecia i zejsc... podono zima jest lepiej, ale nie bylem....

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    brodek - a kiedy Ty tam byłeś że wrzątek kosztował 4 PLN ???
    Jeszcze w sierpniu kosztował bodaj 1 lub 2 PLN (ale na pewno nie 4). No chyba że chciałeś wiadro wrzątku.
    Niestety musisz się z tym pogodzić że "Chatka..." nie ma własnego ujęcia wody, i wode tę trzeba wnieść/dowieść ze źródła oddalonego nieco od "Chatki..."
    Co do szklanki, to tez to rozumiem, bo zważ, że gdyby kazdy chciał szklankę, to ktoś potem musi tę szklanke umyć, a żeby ją umyć potrzeba wody, a gdzie, jak gdzie, ale w "Chatce..." woda jest naprawdę na wagę złota.
    Jak dla mnie opłata jest jak najbardziej uzasadniona, a jeśli nie chce płacić, to biorę ze sobą palnik i kartusz, i gotuję sobie wode (przyniesioną na własnym grzbiecie) na miejscu.
    Podsumowując - dobrze napisałeś: "Chatka puchatka jest tylko miejscem do zatrzymania sie na trasie" - to jest schronisko (i jako takie spełnia swą funkcję), a nie restauracja na Gubałówce.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    I za toalete nie trzeba placic
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek
    I za toalete nie trzeba placic
    O własnie. Zapomniałem :)

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Kamila777
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    obecnie Drawsko Pom :(
    Postów
    41

    Domyślnie Re: Chatka Puchatka

    [quote="Baldhead"]Słyszałem dosyć niepochlebne opinie o Chatce Puchatka-złe warunki sanitarne, niemiła obsługa, że ciężko tam nawet wrzątek dostać.

    No... zaryzykuje podpadziochę u Lutka... Ryzyko tym mniejsze, że prawdopodobnie Lutek nie śledzi forum. A jak śledzi, to wierzę, że mi wybaczy.
    Niestety chatka na Wetlińskiej - z racji atrakcyjnego położenia i jednocześnie relatywnie łatwego dostępu - stała sie obiektem ataków dość specyficznej klienteli, tej, co zostawia samochody na parkingu strzeżonym na przełęczy i wchodzi na górę, żeby potem powiedzieć: Byłem w Bieszczadach - schodziłem najwyższe szczyty. Jak Lutek to wytrzymuje - nie mam pojęcia. Wystarczy, że ma nadal tyle fantazji zeby spacerowac po graniach tak jak go Bóg stworzył, a że nie wysila sie przy okazji każdego turysty na uśmiechy - to chyba oczywiste.
    Faktycznie - klimat sie zmienia jesienia i zimą. Jest mniej pozerów, więcej tych, co kochają góry a nie "kafelki w łazienkach". Pozdrawiam Lutka i Dorotkę ciepło (żeby nie powiedzieć wrząco)

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Chatka Puchatka

    Cytat Zamieszczone przez Kamila777
    ... klienteli, tej, co zostawia samochody na parkingu strzeżonym na przełęczy i ...
    Masz jakieś inne propozycje co do zostawiania samochodów?


    Cytat Zamieszczone przez Kamila777
    Jak Lutek to wytrzymuje - nie mam pojęcia.
    No i kto nam teraz wytłumaczy, jak Lutek to wytrzymuje? Może dostał taką pokutę? Nie, już wiem - jego tam zesłali. Oni.


    Cytat Zamieszczone przez Kamila777
    Wystarczy, że ma nadal tyle fantazji zeby spacerowac po graniach ...
    No to fajnie ma ten Lutek! Ja, to już nie byłem w Tatrach kopę lat. A w górach skalistych, to nawet wcale.


  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Kamila777
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    obecnie Drawsko Pom :(
    Postów
    41

    Domyślnie Re: Chatka Puchatka

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    Masz jakieś inne propozycje co do zostawiania samochodów?
    Wiesz T.B. o co mi chodzi. Co to ma być? Prowokacja? A może Ty też ograniczasz się do podjeżdżania na przełęcz i spacerek w szpilkach na Wetlińską (po wrzątek) - Twoje Logo jest bądź co bądź dwuznaczne.

    No to fajnie ma ten Lutek! Ja, to już nie byłem w Tatrach kopę lat. A w górach skalistych, to nawet wcale.
    No to mi dopiekłeś... dopiekłeś do żywego.
    Grań (cutuję za słownikiem języka Polskiego, PWN): wąski grzbiet górski, stromo opadający na obie strony. T.B. jak zejdziesz raz ze ścieżki na Wetlińską, to zobaczysz, że takie granie (no w porównaniu do gór Skalistych to mini granie) istnieją też w Bieszczadach... No, jeżeli termin: grań ma jakieś obwarowania co do parametrów, to przepraszam, i mam nadzieję, że nikogo nie obraziłam.
    Pozdrawiam serdecznie :)

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Kantujesz.

    Popularny Słownik Języka Polskiego, Wilga:

    grań
    rz. ż IVa, lm M. granie 1. ‘odkryty, skalisty i wąski grzbiet górski o stromo opadających zboczach’ 2. ‘zewnętrzna ostra krawędź na styku dwu powierzchni; wyraźne załamanie, kant’


    Nowy Leksykon PWN:
    (zapewne zgodny ze słownikim języka polskiego PWN)

    grań
    ostra, zwykle poszarpana krawędź skalistego grzbietu górskiego.


    Zjadło Ci jedno słówko?
    Oj, kłamczuszka, kłamczuszka z tej Kamilki. :(

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka - aktualności
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:47
  2. karkonosze, chatka AKT, 13-14.02.
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 09:38
  3. Chatka puchatka
    Przez buba w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 00:12
  4. Chatka Puchatka
    Przez farban w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 23:26
  5. Lama w Chatce Puchatka ?
    Przez malo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 23:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •