Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Mapy

  1. #1

    Domyślnie Mapy

    Gdzie mozna nabyc mapy w skali 1:25000 ??? Wiem ze cos takiego istnieje i ze jest nawet jakas nowa seria bo rok temu spotkalem kolesia z taka nowiutka mapa na Chryszczatej i on mi mowil ze gdzies w Komanczy kupil . ???

  2. #2

    Domyślnie Re: Mapy

    Dokładnie nie wiem, ale wiem napewno, że w Zagórzu obok dworca PKP jest bardzo dobry sklep z różnego rodzaju mapami, przewodnikami, itp. Spróbuj tam...

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    96

    Domyślnie Re: Mapy

    Mapa o której piszesz to prawdopodobnie mapa "okolice Komańczy" - czyli jej zasięg kończy się tuż za Chrysztatą. Też szukałem (wprawdzie krótko, ale...) dokładnych map Bieszczadów (min. 1:25 000), ale niestety nie udało mi się takich znaleźć (nielicząc map wojskowych). Najdokładniejszą mapę Bieszczadów jaką mam to 1:50 000 (i oczywiście tą standardową, czyli 1:75 000). Ciekawa jest też mapa "Bieszczady Zachodnie" oparta na podkładzie topograficznym 1:75 000 (z zaznaczoną "historią", czyli przebiegiem dawnych dróg, rzek, położenie wiosek, itp.)

  4. #4
    Grzesiek
    Guest

    Domyślnie Re: Mapy

    Mapy topograficzne, wydane przez Głownego Geodetę Kraju, w skali zarówno 1:50 jak i 1:25 tysięcy istnieją i można je było (jest) kupić, choć w niewielu punktach. W Warszawie, jest to gmach Ministerstwa Budownictwa, na ulicy Wspólnej, na parterze; kiedyś rzeczone mapy były też w warszawskiej księgarni ATLAS na ulicy JP II, oraz w sklepie Podróżnika na ulicy Grójeckiej. Nie wiem czy są teraz. Ale przestrzegałbym przed zbytnim zawierzaniem im, a to z dwóch powdów: po pierwsze aktualizacja jest na lata 70e i 80e, a po drugie ich treść nie zawsze odpowiada prawdzie-ciąży nad nimi piętno czasów, w których powstawały. Ja posługujęsiękompletem 50tek oraz kilkoma 25ami (Min. okolic Otrytu i Kińczyka Bykowskiego) ale zdecydowanie wolę mapy turystyczne.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Zbyszek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    lubelskie
    Postów
    245

    Domyślnie Re: Mapy

    Polecam mapę Bieszczad wydaną w 2001 roku przez wydawnictwo Compass z Krakowa (gwcompass@poczta.onet.pl lub tel.12-632486, skala 1:50 000. Mapa obejmuje całe Bieszczady, jest dokładna, zaznaczone są drogi, ścieżki i wypały, których często nie ma na innych mapach, nawet tych w lepszej skali. Za parę zetów można nabyć ją w Informacji Turystycznej w Ustrzykach Dolnych (w księgarni jest droższa).
    Ciekawe mapy wydaje również PiTR Kartografia z Warszawy (22-6672943), ale są to mapy tylko wybranych fragmentów, np. Ustrzyki Górne i okolice, Dukla i okolice. Skala 1:40 000. Wydawane w formacie umożliwiającym schowanie mapy do kieszeni. Do nabycia w wielu miejscach w Bieszczadach.
    Z nowych map warto też wspomnieć o mapie Okolice Ustrzyk Górjych i Wetliny wydanej przez wydawnictwo Rakart (wyd@rakart.com.pl, tel.17-2249224). Mapa w skali 1:40 000 obejmuje najczęsciej uczęszczane rejony Bieszczad, a na odwrocie można znaleźć wiele ciekawych informacji u profilach i geologii gór, piętrach roślinnych, przyrodzie i historii. Do nabycia np. w Ustrzykach Dolnych.
    W końcu pojawiło się kilka ciekawych pozycji poza niezmienną od lat mapą 1:75 000. Coraz lepsza jest również zawartość tych map i coraz lepiej odzwierciedlają one rzeczywistość.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jakie mapy?
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 17:42
  2. Stare mapy
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:26
  3. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział: Mapy turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 07:53
  4. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 22:13
  5. Mapy cd.
    Przez Lupino w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2002, 12:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •