Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Worek Bieszczadzki

  1. #1
    mmierzejewski
    Guest

    Domyślnie Worek Bieszczadzki

    Witam!
    Gdzie radzicie nocowac w Worku - planuje trase Halicz, przełęcz Bukowska, Kińczyk Bukowski, Opołonek, Sianki, Beniowa, Bukowiec. Jak tam z noclegiem namiotowym w Siankach? Pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Re: Worek Bieszczadzki

    Cytat Zamieszczone przez mmierzejewski
    Witam!
    Gdzie radzicie nocowac w Worku - planuje trase Halicz, przełęcz Bukowska, Kińczyk Bukowski, Opołonek, Sianki, Beniowa, Bukowiec. Jak tam z noclegiem namiotowym w Siankach? Pozdrawiam
    Najlepiej poczytaj sobie trochę na tym forum, znajdziesz tu odpowiedzi na Twoje pytania. Tylko na wstępie musisz pamietać że prawie cały interesujący Cię teren to obszar BdPN i tam chodzi się tylko wyznaczonymi szlakami turystycznymi albo ścieżkami przyrodniczo-historycznymi. O ile wiem to Kińczyk Bukowski i Opołonek nie jest dostępny dla turystów .
    Pozdrawiam
    naive

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Znaczna część Twojej trasy przebiega poza oznakowanymi szlakami, a więc stoi w sprzeczności z przepisami BdPN - zarówno samo przejście jak i biwakowanie. Ponadto nocowanie na tym odcinku pasma granicznego wiąże sie z kłopotami jakie możesz miec gdy trafisz na SG a odcinek ten patrolowany jest chyba częściej niz inne, oraz z pracownikam parku.
    Po ostatnich kilku postach, gdzie było nawiązanie do przepisów BdPN nie sadzę, aby ktoś odważył się przyznac do rażącego naruszenia tegoż :)
    Popytaj może na priv. Ja nie pomogę, bo nie byłem, choc bardzo bym chciał :(

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Np. tu niżej jest wątek dotyczący Beniowej i dotyczący zdjęcia grobu Hrabiny w Siankach.
    http://www.oie.bdpn.pl/sianki.html
    Poczytaj np. powyższy link.
    Pozdrawiam
    naive

  5. #5
    mmierzejewski
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Znaczna część Twojej trasy przebiega poza oznakowanymi szlakami, a więc stoi w sprzeczności z przepisami BdPN - zarówno samo przejście jak i biwakowanie. Ponadto nocowanie na tym odcinku pasma granicznego wiąże sie z kłopotami jakie możesz miec gdy trafisz na SG a odcinek ten patrolowany jest chyba częściej niz inne, oraz z pracownikam parku.
    Po ostatnich kilku postach, gdzie było nawiązanie do przepisów BdPN nie sadzę, aby ktoś odważył się przyznac do rażącego naruszenia tegoż :)
    Popytaj może na priv. Ja nie pomogę, bo nie byłem, choc bardzo bym chciał :(
    Witam!
    Osobiscie robilem ta trase 12 lat temu, pierwszy nocleg pod Tarnica (kolo GORPu), Potem polonina Bukowska, via Kinczyk i Opolonek do Sianek (nocleg) i potem przez Beniowa i Bukowiec do Stuposioan (autobusem)
    Pzdr Marcin Mierzejewski

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmierzejewski
    Witam!
    Osobiscie robilem ta trase 12 lat temu, pierwszy nocleg pod Tarnica (kolo GORPu), Potem polonina Bukowska, via Kinczyk i Opolonek do Sianek (nocleg) i potem przez Beniowa i Bukowiec do Stuposioan (autobusem)
    Na stronie na której jesteśmy znajdziesz wiele informacji i linki do innych stron, znajdziesz tam wszystko czego Ci potrzeba. Przez te 12 lat trochę się tu zmieniło, m.in. BdPN znacznie rozszerzył granice a sama granica państwowa stała się zewnętrzną granicą UE więc jest chroniona inaczej niż kiedyś.
    Pozdrawiam
    naive

  7. #7
    Awatar Herme$
    Na forum od
    08.2004
    Rodem z
    Beskid Niski
    Postów
    18

    Domyślnie

    Bez pozwolenia BdPN nie można obecnie przejść Połoniną Bukowską na Opołonek i dalej aż do wyznaczonego szlaku. Serce się kraje, ale nie można.

    PS
    Dwanaście lat temu na prawdę było to możliwe legalnie!?

  8. #8
    mmierzejewski
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Herme$
    Bez pozwolenia BdPN nie można obecnie przejść Połoniną Bukowską na Opołonek i dalej aż do wyznaczonego szlaku. Serce się kraje, ale nie można.

    PS
    Dwanaście lat temu na prawdę było to możliwe legalnie!?
    Witam!
    Odpowiem tak-nikogo nie pytalismy sie o zgode, po szybkimwstawaniu z przeleczy Bukowskiej (tak kolo 5 we wrzesniu) bez sniadania darlismy na Kinczyk po czym juz po sniadaniu spokojnie na Opolonek i dalej zejscie do Sianek na nocleg. Nastepnego dnia gron Hrabiny, forlwark, Beniowa no i autobus z wycieczka nauczycielska (??), ktory z parkingu w Bukowcu podwiozl nas do Stuposian.

    Teraz jest juz pewnie inaczej. Chyba nastepnym razem wybiore sie..na Ukrainę.
    Pzdr Marcin Mierzejewski

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Hermes - pozwolenie, pozwoleniem. Z tego co wiem wydają takie pozwolenie na przejście, ale nie na biwakowanie. O tym to można zapomnieć, aby zrobić to legalnie, bez czajenia się.
    Marcinie - jeśli planujesz to zrobić legalnie (do czego zachęcam) skontaktuj się z BdPN i poproś o takie zezwolenie. Potrzebna dość sensowna argumentacja) Gdy już takowe uzyskasz musisz swoją trasę przejścia zgłosić w SG, bo bez tego Twoje pozwolenie jest niby ważne, ale nie dla straży granicznej.
    Niestety przez te 12 lat jak już koledzy pisali wiele się zmieniło, i mandaty tez wzrosły.
    Ponadto rozmawiając z pewnym zaprzyjaźnionym strażnikiem granicznym dowiedziałem sie, że miejscami ścieżka (bo ponoc takowa tamtędy biegnie) miejscami prowadzi przez terytorium Ukrainy, a tamtejśi strażnicy czychają na takie momenty, i wycieczka taka, może się zakończyć oglądaniem tzw "Świateł Lwowa" z bliska, co podobno nie jest najmilszym przezyciem.

  10. #10

    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    łańcut
    Postów
    8

    Domyślnie

    czesc witam na forum. osobiście szedłem tą trasą w maju ubiegłego roku. miałem jednak pozwolenie wtedy jeszcze od dyrektora Wojciechowskiego (nie wiem jak jest z obecnym) w straży granicznej nie było większych problemów z dostaniem pozwolenia. wyruszyłem z wołosatego omijając halicz i rozsypaniec czyli od razu na przełecz beskid a stamtąd juz granicą. nie spotkałem żadnej kontroli. nocowałem w schronie nad Negrylowym potokiem (myśle że i teraz drwale cie przenocują). a później wiadomo ścieżką historyczną do parkingu, dalej udany stop do mucznego czyli juz wśród żywych. trasa naprawdę piekna i gorąco polecam. napewno nieźle jest tam jak pojawią sie kolory na bukach - a to juz przecież niedługo. do zobaczenia. pozdrawiam wagabundów!!!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Survival w Bieszczadach-Worek Bieszczadzki. (zbieranie poroża jelenia karpackiego)
    Przez huczek.piotr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 10:07
  2. bieszczadzki worek - nocleg w leśniczówce nad Negrylowem
    Przez wookiee w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 01:56
  3. Worek po deszczach
    Przez zakapior w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2004, 08:53
  4. Poznań-worek w nocy czy w dzień
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2004, 11:35
  5. Akcja worek:)
    Przez pintez w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 07:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •