Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Łopienka - nowa ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Łopienka - nowa ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna

    Witam

    W tym roku we wrześniu obóz naukowy studentów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu z SGGW wytyczył w dolinie Łopienki nową ściezynkę.
    Oznakowana jest białym kwadratem przekreślonym ukośnie na niebiesko.

    Trasa wiedzie mniej - więcej tak:
    Od cerkwii jakieś 100 metrół drogą w górę, potem w lewo przez potok (fajny wodospadzik),
    dalej drugą stroną potoku ze 200 metrów i w górę miedzą na dawne tarasy uprawne.
    Dochodzimy pod las, i świerzymi schodkami przez potok wychodzimy w okolicy bazy studenckiej. Dalej wracamy do drogi, przekraczamy ją i łagodnym łukiem przez łąki schodzimy do cerkwii.

    Ufff - jak tylko skończą opracowywać mapkę to wrzucę ją tutaj, razem z folderkiem.

    Moje wrażenia:
    - ścieżka jest jeszcze nie do końca wyznakowana, trzeba uważać.
    - brakuje tablic informacyjnych zwłaszcza pod cerkwią i w charakterystycznych miejscach na trasie.
    - na tarasach łątwo wpaść do podziemnego strumienia, którego koryto biegnie jakieś 10 metrów od scieżki ( swoją drogą jest to ciekawostka przeoczona przez autorów).

    Ogólnie - pomysł jest bardzo dobry, to i owo trzeba jeszcze poprawić i naprawdę będzie super. Obsługa Bazy Studenckiej i Akademicki Klub Turystyczny dołożą wszelkich starań, aby autorzy ścieżki dokończyli zaczęte dzieło :)

    Lech Rybienik

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    No i fajnie że pojawiła się jakieś oznaczenie od cerkwi do bazy, ja troszkę ponarzekam jednak a co strszne jest oznakowane zejście z Łopiennika do bazy w szczególności od takiej jakby pętli żwirowej dla pojazdów od zwózki drewna, pogubiłem się tam prawie w lato


    ps. Pamiętasz może o skanie historii Łopienki dla mnie, będe bardzo wdzięczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam

    Pamiętam...
    Te kartki co wisiały pod wiatą to jest xero ze "Słownika krajoznawczo - historycznego"
    , cześć poswięcona gminie Cisna.
    Jeśli Wam bardzo potrzeba, sxeruję i podeślę, przepuszczenie skanu przez modem odpada.

    A co do zejścia z Łopiennika - poprawimy w czerwcuu, to jedna z pilniejszych prac do wykonania.

    Lech

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Lechu drogi... Ja z Łopiennika do bazy schodziłem już chyba z 10 razy, i w zasadzie zawsze inaczej:) Raz wylądowaliśmy w jakimś strumieniu i doleźliśmy nim aż do drogi na dnie doliny (tej co 'leci' na durną) Znaki rzeczywiście zawsze były tam dość marne. Rok temu po raz pierwszy trafiłem bez pudła na przełęcz.Ale jeśli ktoś nie wie jak dalej to rzeczywiście jest problem bo drogowskaz jest niewidoczny z góry.
    A czy już się chodzi tą nową drogą czy wciąż puszczacie turystów tymi cudownymi chaszczami od strony umywalni?:) Ja wolę tamtędy:)
    Pozdrawiam Bazowiczów
    DP

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam

    W tych chaszczach sš nowe zadrzewienia, sprawa jest do przedyskutowania z leœniczym. Poza tym sš planowane jakoweœ zrywki w okolicach Jam, jeszcze nie zostałš zamknięta zrywka na zboczu Łopiennika. Prawdopodobnie œcieżka oznakowana pozostanie po straemu, ale ta sprawa wyjaœni się wiosnš.
    Czekam też na porzšdne tabliczki drodowskazowe z uczelni.
    Wiem, że ta sprawa jest palšca, i pozostaje otwarty problem charakteru bazy. Sporo osób uważa, że dojœcie powinno nie być wogóle oznakowane - kto ma trafić ten trafi,
    ale jeszcze mnie nie przegłosowano. Hihi, jeœli tylko mi wystarczy pary i sił, to na 1 maja
    lub wczeœniej oznakujemy ten szlak porzšdnie.

    Lech

  6. #6
    Theurge
    Guest

    Domyślnie

    hejj
    no to ja dodam conieco do postu Lechwalda ;]

    przebieg od cerkwi do bazy mniejwiecej sie zgadza, natomiast o co chodzi z tym przekroczeniem drogi i lagodnym lukiem przez pola to sie troche pogubilem (mimo ze sam te cholerne paliki wkopywalem, hehe :) )
    Wg projektu druga czesc sciezynki biegnie od cerkwi pod gore w strone Hyrczej na punkt widokowy,robi mala petelke i wraca w okolice cerkwii.

    co do wywierzysk to sam malo nie zaliczylem jednego lazac po polu i faktycznie w maju bedziemy je grodzic czy cus...

    poki co to tyle, folderek i mapka sie robia.... :)
    pozdr!
    Bartek

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian
    Lechu drogi... Ja z Łopiennika do bazy schodziłem już chyba z 10 razy, i w zasadzie zawsze inaczej:) Raz wylądowaliśmy w jakimś strumieniu i doleźliśmy nim aż do drogi na dnie doliny (tej co 'leci' na durną) Znaki rzeczywiście zawsze były tam dość marne. Rok temu po raz pierwszy trafiłem bez pudła na przełęcz.Ale jeśli ktoś nie wie jak dalej to rzeczywiście jest problem bo drogowskaz jest niewidoczny z góry.
    A czy już się chodzi tą nową drogą czy wciąż puszczacie turystów tymi cudownymi chaszczami od strony umywalni?:) Ja wolę tamtędy:)
    Pozdrawiam Bazowiczów
    DP
    Sam szedłem tymi chaszczami od przełęczy, pomimo że znak był w prawo nową drogą zrywkową, baliśmy się nią iść skoro znaki szły prosto. Dlatego jeśli jest ścieżka nową drogą to trzeba ją koniecznie oznakować.


    ps. dla mnie nieoznakowanie ścieżki do bazy to bzdura z tego powodu iż baza jest na mapach i skoro jest to ma służyć turystom a nie wąskiej grupi ludzi

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Jak obiecywałem -mapka

    Witajcie

    Jak obiecywałem - oto mapka, którą dostraczyli mi autorzy ścieżki.
    Celowo daję małą wersję, jakby ktoś chciał cały folderek, zapraszam na priv-a.
    Ta pentelka to właśnie omawiany szlak.
    Aha - ktoś miał mi się przypomnieć po opis doliny....mam karteczki sxerowane, tylko nie wiem komu wysłać.
    Lech
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Łopienka
    Przez Marcin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 17:14
  2. Ścieżka wokół UG
    Przez machoney w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 09:53
  3. Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza
    Przez Aleksandra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 00:04
  4. Powstanie ścieżka przyrodniczo - historyczna
    Przez leszczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-07-2005, 16:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •