Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 19 września. Hulskie, Krywe

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie 19 września. Hulskie, Krywe

    Słońce bawi się w chowanego z chmurami, ale nie pada.
    Sękowiec - Hulskie (ścieżką nad Sanem, a potem nad potokiem Hulski, odwiedzenie też ruin młyna) - Krywe (ruiny cerkwi) - Ryli (obejście łukiem gospodarstwa Tosi) - Zatwarnica (stokówką, zejście z niej koło kościoła) - Sękowiec.

    W Hulskiem Ryśka chciał zaatakować kozioł. Rycho bowiem popatrzył z sympatią na kózkę, nawet coś do niej pieszczotliwie powiedział. Zostało to jednak opacznie zrozumiane.
    Wchodząc na Ryli (w drodze powrotnej z Krywego) ze zdziwieniem zauważyliśmy, że droga jest przegrodzona drutem. Przeszkoda łatwa do pokonania, ale po co w ogóle ją tam uczyniono ?
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Tosia była z kozimi serami na Polagrze, dlatego jak przechodziłeś obok to Cię nie okrzyczała.
    Drut jest pod napięciem - to pastuch elektryczny by zwierzyna nie rozłaziła się.
    Gospodarstwo Tosi jak zawsze gościnne.
    Gorzej w Hulskiem, Piotrek wyraźnie nie chce odwiedzin turystów i daje temu głośny wyraz. Pogłoski, że kogoś poszczuł psami chyba przesadzone, bo on nie ma psów.
    Długi

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    , że kogoś poszczuł psami chyba przesadzone, bo on nie ma psówi
    Też mi sie wydaje że przesada, ale co do pieska: widziałem, a jakże. Bydle na łańcuchu przypięte do budy :) Ale to nie było w tym sezonie, tylko w poprzednim. Może obecnie nie ma.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie gdzie jest Tworylne ?

    Wynika z Twoich relacji że wybraliście za bazę Sękowiec.
    Ciekawe - wydawało mi się że jest to miejsce niespecjalne , ale teraz widzę że myliłem się.

    Powiedz czy idąc na Hulskie i Krywe nie korciło Was zahaczyć o TWORYLNE
    Dawno tam już nie byłem , a nie iem dlaczego dla mnie jest to miejsce magiczne ?

    A może ktos z forumków miał okazję zajrzeć tam w tym roku ?.
    Niech opowie jak tam jest .



    Heyu Heyu !! Nie masz kleju

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Heniek:
    Wynika z Twoich relacji że wybraliście za bazę Sękowiec.
    Ciekawe - wydawało mi się że jest to miejsce niespecjalne , ale teraz widzę że myliłem się.
    Popatrz na mapę. Z Sękowca (bez żadnego podjeżdżania samochodem) jednego dnia dojdziesz (i wrócisz) do wielu ciekawych miejsc.

    Heniek:

    Powiedz czy idąc na Hulskie i Krywe nie korciło Was zahaczyć o TWORYLNE
    Owszem, korciło. Byłem już tam nie raz i nie dwa. Trochę pogoda pokrzyżowała szyki.
    Może w przyszłym roku.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    32

    Domyślnie

    Tego roku tylko wcześniej niż SB przebyłem tę samą trasę (w tym miejscu dziękuję SB za "zarażenie" Sękowcem i okolicami). W Hulskiem ogrodzenie do samego potoku, gdy się idzie w górę mając potok po prawej, i piękny napis PRIVATE (oczywiście po polsku) przelazłem więc na drugi brzeg potoku Hulskiego i podreptałem w górę do ruin cerkwi i cmentarza w Hulskiem. Psów nijakich nie widziałem ani nie słyszałem. Acha na drodze, kiedy wróciłem na poprzedni brzeg potoku, również jest PRIVATE (tyłem do mojego kierunku marszu). Dzieki SB za relacje bo Twoje marszruty pokrywają się w 80 % z moimi tego lata więc przyjemnie się wspomina.
    kryspin

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    32

    Domyślnie

    Tego roku tylko wcześniej niż SB przebyłem tę samą trasę (w tym miejscu dziękuję SB za "zarażenie" Sękowcem i okolicami). W Hulskiem ogrodzenie do samego potoku, gdy się idzie w górę mając potok po prawej, i piękny napis PRIVATE (oczywiście po polsku) przelazłem więc na drugi brzeg potoku Hulskiego i podreptałem w górę do ruin cerkwi i cmentarza w Hulskiem. Psów nijakich nie widziałem ani nie słyszałem. Acha na drodze, kiedy wróciłem na poprzedni brzeg potoku, również jest PRIVATE (tyłem do mojego kierunku marszu). Dzieki SB za relacje bo Twoje marszruty pokrywają się w 80 % z moimi tego lata więc przyjemnie się wspomina.
    kryspin

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Byłam w Hulskim (nie pierwszy raz w tym roku) Krywem i Tworylnem. Moge podzielic sie wrażeniami, ale na prv. Dysponuje tez mnóstwem fotek, moge wysłać (ładne bo i pogoda dziś była super). Dlatego jakby ktos chciał....
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    Byłam w Hulskim (nie pierwszy raz w tym roku) Krywem i Tworylnem. Moge podzielic sie wrażeniami, ale na prv. Dysponuje tez mnóstwem fotek, moge wysłać (ładne bo i pogoda dziś była super). Dlatego jakby ktos chciał....
    ja sie chyba nie musze dodatkowo upominac
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Anka
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    95

    Domyślnie

    Proszę i z góry dziękuję.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Krywe i Hulskie - dojazd, dojście
    Przez monikap w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 21:09
  2. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  3. Sianki, 22 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 13:32
  4. Maraton przez Studenne, Tworylne i Krywe - 20 września.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2005, 21:47
  5. Hulskie i Krywe, 25 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •