Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Zwolnieni przed zimą

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie Zwolnieni przed zimą

    Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego zwolnił z pracy jedynych żywicieli rodzin w Tarnawie. Sześcioro pracowników gospodarstwa pomocniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego otrzymało wypowiedzenia z pracy. Już niebawem nie będą mieli za co żyć.
    Super posunięcie!!! Przed zimą!!! Brawo Panie Dyrektorze!!! Spojrzy Pan tym ludziom w oczy? A może odwiedzi ich Pan w czasie Świąt Bożego Narodzenia, które bez zarobków będą na pewno "wesołe"?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Zwolnieni przed zimą

    Cytat Zamieszczone przez pyton
    Super posunięcie!!! Przed zimą!!! Brawo Panie Dyrektorze!!! Spojrzy Pan tym ludziom w oczy? A może odwiedzi ich Pan w czasie Świąt Bożego Narodzenia, które bez zarobków będą na pewno "wesołe"?
    Polityka panie, polityka. Nie od dziś wiadomo, że Tarnawa jest oczkiem w głowie BdPN. Żeby zrobić tam sobie "folwark" z prawdziwego zdarzenia, trzeba sie pozbyc ludzi. Ciekawe jest, że - jak pisza ci co pisać powinni - Pan Dyrektor rozważa mozliwosć oddania sprawy do prokuratury, jeśliby okazło się, iż przypuszczenia o tym, iż częsć osób nielegalnie pomieszkiwała w hoteliku "Nad Roztoką" są prawdziwe. Musi mu bardzo zależeć...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3

    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    łańcut
    Postów
    8

    Domyślnie

    prawda jest taka że ci cholerni biurokraci dbaja tylko o własne tyłki i stołki na których siedzą. a wiemy że pan komornicki stosunkowo niedługo jest dyrektorem BdPN a juz podejmuje takie rażące decyzje. uważam że kilka lat temu było o wiele gorzej a dyrektor Wojciechowski jakos sobie z tym radził i dawał zatrudnienie. obecnie rodziny podzielą los józka polańskiego z ta różnicą że on dokonał tego z własnego wyboru a oni zaś niestety nie. wcale się nie zdziwię jeśli kosztem tych rodzin zostanie zatrudniona kolejna sekretarka do "posługiwania w dyrekcji BdPN". pozdrawiam wszystkich ciepło w te niezbyt ciepłe dni.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    75

    Domyślnie

    ech...tak sie nasuwa samo" Woju wróc"!!!

    Pozdrowka

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Mam propozycję do tych którzy swoje opinie wyrażają nie znając sedna sprawy, sprawdzcie najpierw dlaczego tak się stało a nie opierajcie się na mediach bo one często przekłamują sprawy, chodzi mi o opinie na temat Tarnawy i zwolnień pracowników z gospodarstwa Pomocniczego BPN. Ja rozumiem waszą bezinteresowną chęć pomocy tym ludziom to może zróbcie coś pożytecznego. Myślałem że forum to miejsce na wymianę poglądów o bieszczadach, miejsce informacji, a nie krytykowanie działalności dyrekcji BPN. Jak wam tak zależy na losie tych ludzi to im pomóżcie, powołajcie jakąś fundację internautów i to będzie pozytywne działanie. Najwięcej wkurza mnie to że na forum wymądrzją się ludzie którzy bieszczady znają z literatuty lub byli tam raz.
    pozdrowieniazbyszekj

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    Mam propozycję do tych którzy swoje opinie wyrażają nie znając sedna spraw...].
    Dzień dobry :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    dla Piotra. Jeżeli chcesz podyskutować o zwolnieniu pracowników z Tarnawy to możemy natomiast uważam że na forum lepiej podyskutować jest o górach, my tego nie zmienimy, są to niestety oszczędności związane z coraz to mniejszymi pieniędzmi które dostają parki, i niestety bije to w najbiedniejszych
    pozdrowieniazbyszekj

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    dla Piotra. Jeżeli chcesz podyskutować o zwolnieniu pracowników z Tarnawy to możemy natomiast uważam że na forum lepiej podyskutować jest o górach, my tego nie zmienimy, są to niestety oszczędności
    Moim skromnym zdaniem,forum bieszczadzkie, to całokształt spraw związanych z tym regionem i o wszystkich warto podyskutować i pogdbybać, o ile tylko znajdą się chętni do takiego gdybania. O gorach owszem, ale ileż mozna piać na temat samych gór. Oszczędności oszczędnościami, ja to rozumiem, tylko to takie szukanie oszczędności po najmniejszej linii oporu - gdyby to była do końca prawda. Gdyby ktoś z parku chciał sie odezwać i wyprostować te lakoniczne stwierdzenia, to zrobilby to. Pozyjemy -zobaczymy: zobaczymy co będzie nastepne w kolejce, ale zobaczymy tez ile kasy pójdzie w Tarnawę. W ramach oszczędności ma się rozumieć...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Do ZBYSZEKJ: widzisz brachu ja juz pare takich akcji pomocy ludziom z biesów zrobiłem. Nie wierzysz - zapytaj X.Proboszcza z Cisnej. Ja się tym nie chwalę się bo najwieksza wartość ma ten dar który jest dany w cichości, a poza tym miałem tez swoja w tym intencję. To że napisałem tego posta to moja pierwsza reakcja na wg mnie niegodziwy czyn dyrekcji. Niegodziwość nie w samym zwolnieniu tylko w tym że nie zapowiedziano im wcześniej tego zwolnienia i stało sie to przed zimą. Masz pracę? Ciesz się , ale jakby Ci przyszło żyć w Tarnawie z marnej pensji, nagle bys dostał wypowiedzenie, a tu zima za pasem, dzieciaki wołaja jeśc i chciały by czekolade pod choinke to ciekawe co byś zrobił? Ja nie miałem pracy pół roku, dzięki Bogu było to od maja do listopada (zarabiałem na sezonówkach w sadach) i jeszcze nie miałem rodziny i mimo pomocy rodziców i narzeczonej było mi ciężko, choćby z samego faktu braku pracy...
    Co do oszczędności w Parku - wszystko zależy od zarządu, jak to się stało że wczesniej była kasa (po te 800zł na głowę) a teraz zniknęła? Amba? Powiesz: wszędzie cięcia i brak kasy! OK, zgadzam się , ale to nie znaczy żeby człowiek człowiekowi wilkiem był! Jesli już tak finansowo Park przypiliło to by zachowac twarz wystarczyło by wyjść z propozycją: albo zwolnienie albo zatrudnienie do końca zimy ale np za połowę stawki, by choć trochę kasy mieli! Niech sami wybierają.
    Fakt, nie znamy całości sprawy, ale z wypowiedzi zwolonionych ludzi nie wygląda to różowo...
    Wracając do niemarudzenia ale działania - własnie zbieram kasę u znajomych i współpracowników by tym ludziom przed świętami zawieźć trochę żywności i jak trzeba bedzie wspomóc groszem na edukację dzieci. I nie mów że się wypowiadają ludzie co biesy znaja z opowieści lub byli tylko raz! Bo mnie w tym momencie obrażasz.
    KONIEC KWESTII!
    PS. Zobaczymy co Ty zrobisz by tym ludziom było lepiej. A może jak na nas pokrzyczysz i nabijesz postów to zapomnisz, jak to wielu czyni... Oby nie.
    Pozdrawiam
    PYTON

  10. #10

    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    łańcut
    Postów
    8

    Domyślnie

    jeszcze raz ja.
    nie wiem czy zbyszekj pije do mnie i zbytnio nie mam zamiaru tego komentować. nie wiem na jakiej podstawie ty to robisz że po krótkim liście jestes w stanie wywnioskowac czy ktos bieszczady zna z literatury czy z zwiedzania. w każdym razie garulacje. chce wtrącic że góry to nie tylko miejsca o wyższej wysokości wzglednej i wiekszym nachyleniu stoków pokryte roślinnością i z wszelkim zwierzem ale to tez przeciez ludzie którzy tam żyja, mieszkają i jak maja gdzie to pracują i nie zgodze sie z tym że ta strona temu nie słuzy.mysle ze może sie własnie przyczynic dla pomocy innym. a uwierz że na temat działalności BdPN wiem cos wicej niż mogłoby sie wydawać.

    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady przed sądem
    Przez Viwaldi68 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 22:19
  2. Przed nami.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 22:24
  3. Kapliczki przed domami
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 16:55
  4. Przed postem....
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 20:05
  5. Nocą_próba przed 1 listopada
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2002, 21:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •