Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111

Wątek: Udostępnienie odcinka granicz. p.Bukowska -Kińczyk-Opołonek

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie Re: opołonek

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    Nic prostszego tylko postarać się przejść ten odcinek, życzę powodzenia, a może od strony Ukrainy, wszystkie chwyty dozwolone.
    i liczyc na łut szczęścia albo wyciągać z kieszeni grube pieniadze na mandat i miec grube nieprzyjemnosci - oczywiscie chodzi o polska strone

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie szlak p.Bukowska-Sianki

    Są dwie możliwości: jedna to staranie się o zezwolenie w dyrekcji BPN ale to może okazać się trudne, natomiast druga możliwość to wyjście na Opołonek od strony przełęczy Użockiej . Ukraińcy poprowadzili szlak na Kińczyk Bukowski z przełęczy Użockiej, w okolicy zródeł Sanu prowadzi granicą i pokrywa się z ścieżką którą idzie się w rejonie granicy, chcąc przejść ten odcinek ze strony polskiej. Polecam wejście od strony ukraińskiej, nie jest wtedy potrzebne zezwolenie BPN a przy okazji można zwiedzić Sianki po stronie Ukraińskiej. A planując dłuższy pobyt przy okazji można wejść na Pikuj.
    pozdrowieniazbyszekj

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Od strony ukrainskiej tez moze byc problem bo ukrainska straz granicznie nie puszcza na ten szlak polakow (chyba ze sie cos zmienilo od mojego pobytu tam). W BdPN ciezko o zezwolenie, ale jak bedziecie tu tak klepac o takiej mozliwosci i cala polska zacznie wydzwaniac i slac maile do BdPN w sprawie zezwolen to juz napewno bedzie trudno je uzyskac.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek
    Od strony ukrainskiej tez moze byc problem bo ukrainska straz granicznie nie puszcza na ten szlak polakow (chyba ze sie cos zmienilo od mojego pobytu tam). W BdPN ciezko o zezwolenie, ale jak bedziecie tu tak klepac o takiej mozliwosci i cala polska zacznie wydzwaniac i slac maile do BdPN w sprawie zezwolen to juz napewno bedzie trudno je uzyskac.
    Stanowisko BdPN jest jasne i znane od dawna, wynika z obowiazujacego prawa.
    http://www.oie.bdpn.pl/tur_poza_szlakiem.html
    Pozdrawiam
    naive

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    drogi doczu mieniąc się bieszczadnikiem powinieneś wiedzieć że bukowina to nie piosenka chociaż taka istnieje ani też region górski ale po prostu nasiona buka nazywane potocznie a zbiera się je dla zarobku
    Drogi zbyszkuj - bieszczadnikiem nie jam się mianował, a skrypcik tego forum, i doskonale zdaje sobie sprawę, że daaaaleko mi jeszcze do tego abym mógł się tak "tytułować"
    Co zaś do nasion buka aka "bukowiny" nie miałem zielonego pojęcia, że ktoś to sprzedaje
    Sam lubie je zbierać, i zjadam, ale żeby to ktoś sprzedawał, to nie słyszałem, stąd moje pytanie.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie szlak sianki

    drogi doczu nie miałem zamiaru Cię pouczać ani być złośliwym ani też nie chciałem zebyś poczuł się obrażony, natomiast w Bieszczadach zbiera się różne rzeczy jak jagody , grzyby ,szyszki ,świerkowe, buczynę, na sprzedasz albo na własne potrzeby
    a tak na marginesie to ostatnio w Bieszczadach spotkałem mnóstwo podgrzybków i kurek pozdrowienia
    pozdrowieniazbyszekj

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie szlak sianki

    drogi doczu nie miałem zamiaru Cię pouczać ani być złośliwym ani też nie chciałem zebyś poczuł się obrażony, natomiast w Bieszczadach zbiera się różne rzeczy jak jagody , grzyby ,szyszki ,świerkowe, buczynę, na sprzedasz albo na własne potrzeby
    a tak na marginesie to ostatnio w Bieszczadach spotkałem mnóstwo podgrzybków i kurek pozdrowienia
    pozdrowieniazbyszekj

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Ależ ja nie mam nic przeciwko pouczaniu. Chętnie się dowiem na jakie potrzeby zbierają szyszki świerkowe, oraz buczynę, choć to drugie, to pewnie do spozycia, bo smaczne, ale te szyszki ? Co z szyszek moga zrobić , poza watpliwej jakości pamiatkami ?

  9. #29
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,355

    Domyślnie

    Na nasiona.
    Część żołędzi podobno brały zoologiczne ogrody dla dzików, dla urozmaicenia diety.
    Lasy się sieje, sadzi, się pieli, opryskuje, i się rżnie, takie gospodarstwo rolne, tylko żniwa rozciągnięte w czasie
    Długi

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Na nasiona.
    Część żołędzi podobno brały zoologiczne ogrody dla dzików, dla urozmaicenia diety.
    Lasy się sieje, sadzi, się pieli, opryskuje, i się rżnie, takie gospodarstwo rolne, tylko żniwa rozciągnięte w czasie
    Łeeee - myślałem że jakies przetwory się z tego robi, lub spozywa bezpośrednio.
    Ja tam lubie nasiona buka. Smakują jak orzechy.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A jednak nowy szlak... [Kińczyk Bukowski i Opołonek]
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 19:42
  2. Opołonek
    Przez 3 x w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 11:23
  3. Pozwolenie od BdPN na przejścieSianki - Opołonek P. Bukowska
    Przez Maciej Z. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 09:57
  4. Opołonek - jak otrzymać zgodę?
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-03-2005, 20:11
  5. Opołonek ???
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2001, 22:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •