Strona 1 z 12 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: Udostępnienie odcinka granicz. p.Bukowska -Kińczyk-Opołonek

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Udostępnienie odcinka granicz. p.Bukowska -Kińczyk-Opołonek

    Prawdziwi Bieszczadnicy pewno byli na tym szlaku. Jest on przepiękny. Czy nie warto było by spróbować żeby dyrekcja parku otworzyła ten szlak dla turystów np. pod opieką pracownika parku lub przewodnika co o tym myślicie. Szlak p.Bukowska-Kińczyk-Opołonek-Sianki jest szlakiem wymagającym. Czas przejścia to około10 godzin jak śpi się w Negrylowie.
    pozdrowieniazbyszekj

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Mysle ze udostepnienie nawet zwykle bez pracownika parku nie wywola tam duzego ruchu turystycznego ze wzgledu jak napisales bardzo duze odleglosci i stopien trudnosci. Pewnie byl by tam ruch jak na odcinku Rabia Skala - Rawki. Choc sporo ludzi pewnie szlo by na Kinczyk z przel Bukowskiej i sie wracalo. Mysle ze warto udostepniac jak najwiecej miejsc odciazy to troche zadeptywane "kultowe miejsca"
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    >>>>dyrekcja parku otworzyła ten szlak dla turystów np. pod opieką pracownika parku lub przewodnika co o tym myślicie<<<<
    jak znam życie tylko za dodatkową słoną opłatą...oczywiście zamawiane pół roku wcześniej podaniem ze 150 znaczkami skarbowymi, opłata za rozpatrzenie wniosku, za wysłanie negatywnej odpowiedzi....
    marnie to widzę. albo na dziko albo dobre układy w BdPNie i jeszcze zezwolenie od Straży Granicznej...

  4. #4

    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    łańcut
    Postów
    8

    Domyślnie

    pomysł całkiem niezły ale wiadomo nieralny. wiemy ze te rejony to jedne z najdzikszych miejsc nie tylko BdPN ale i Polski. Druga sprawa to bliskość granicy państwa i UE, a wiemy "że poruszanie sie w obrębie pasa granicznego bez zezwolenia i zgody SG surowo zabronione". Można się tez zastanowić jak to wpłynie na przyrode. podejrzewam jednak że ruch byłby napewno wiekszy niz Rabia - Rawki z bardzo prostego wzgledu - widoki i zgdazam sie ztym ze wiekszość wskakiwała by na kinczyk i z powrotem.
    pomysł jak najbardziej jednak mi sie podoba.
    pozdrawiam.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rob
    Druga sprawa to bliskość granicy państwa i UE, a wiemy "że poruszanie sie w obrębie pasa granicznego bez zezwolenia i zgody SG surowo zabronione".
    EEE to chyba nie z tej epoki haslo, poza parkiem mozna sobie chodzic przy granicy UA do woli tylko trzeba miec ze soba dokumenty w razie kontroli. Chyba ze sie myle ale juz nie raz maszerowalem granica i nie mialem z tego powodu zadnych nieprzyjemnosci.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Udostępnieni odcinku granicznego p.Bukowska-Kińczyk-Opoł

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    Prawdziwi Bieszczadnicy pewno byli na tym szlaku. Jest on przepiękny. Czy nie warto było by spróbować żeby dyrekcja parku otworzyła ten szlak dla turystów np. pod opieką pracownika parku lub przewodnika co o tym myślicie
    A ile trzeba zapłacić, żeby zostać prawdziwym (o, pardon: Prawdziwym) Bieszczadnikiem? Nie mogłem się powstrzymać.
    Każdy pomysł jest dobry, jesli Park szuka pieniędzy. Tylko nie wiem czy ten post to agitacja czy pytanie. Jeśli Park planuje coś takiego zrobić, to zrobi to - i jak zwykle nikogo nie będzie się pytał o zdanie, chyba, że dla stwarzania pozorow. I odwrotnie - jeśliby turyści chcieli cos wywalczyć, co nie jest w smak Parkowi, to szans żadnych nie mają. Więc po co to pytanie. Albo raczej w czyim imieniu pytasz? BdpN, przewodników? Z ciekawości???
    Na mój chłopski rozum, to przedmówcy mają racje - znakomita wiekszość wracałaby się z Kińczyka. Nie chce mi sie wierzyć, że niedzielni turyści szli by do schronu n/Negrylowym (i jeszcze tam spali - chyba, że w ramach lokalnej atrakcji). Natomiast ci.-jak to zwiesz - prawdziwi turyści, raczej by z tego nie korzystali. Bo i na co im przewodnik? Do czego? Jest wiele innych długich szlaków w Bieszczadach i turyści sobie z nimi radzą, na tym by tez nie zginęli. Jeśli Park chce coś takiego wprowadzić,to moze ma to sens pod katem wycieczek,chociaż prowadzić tam "autobusy" to profanacja Pojedynczy turysta z przewodnikiem nie pójdzie, bo raz że go nie będzie stać, dwa że przewodnikowi sie nie opłaci. A opłaty pewnie byłyby słone. No i przewodnik licencjonowany przez BdPN, a jakże. Pomysł nie jest zły,ale odnoszę sie do niego sceptycznie - jest to oferta raczej dla większych, zorganizowanych grup. Wtedy ma to sens. Jeśli przysporzy do BdPN dodatkowych pieniędzy, to niech jest - trzeba szukać dochodów gdzie się da. Na marginsie dodam tylko, że o ile dobrze pamietam, to było już kilka akcji, aby udostepnić (wyznakować) inny szlak: Z Halicza do Bukowca (tym bardziej że tam "droga" jest). Nie długi, nie męczący, nie po granicy, nie wymagał przewodnika. I jak była odpowiedź? No, to chyba jasne jaka.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Udostępnieni odcinku granicznego p.Bukowska-Kińczyk-Opoł

    Jeszcze o jednym zapomniałem: o ile dobrze odczytuję przepisy, to na tym terenie grupy może prowadzić wyłacznie przewodnik I klasy, a to z tej przyczyny, że tam nie ma szlaków, a do prowadzenia grup poza szlakiem nie są uprawnieni przewodnicy klasy II i III. A ilu jest przewodników kl.I na tym terenie, to pewnie wiesz.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    wasze wypowiedzi przebija sceptycyzm, ja rzuciłem problem do dyskusji, bo warto, nie wiem kto z was przeszedł ten odcinek, ja tam byłem i wiem że warto, a co do dyrekcji, to wiadomo że trudno się z nią negocjuje jakiekolwiek ingerencje w park a tam rzeczywiście można poczuć się jak prawdziwy wyrypiarz, a widoki są przepiękne, a poza tym ukraińcy mają wyznakowany szlak z przełęczy Użockiej na Kińczyk Bukowski i im jakoś to nie przeszkadza, ja myślałem o turystach indywidualnych a nie o masówkach. Zresztą w tamten rejon niewielu ludzi się zapuści chyba że tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o chodzeniu po górach, i wydaje się im że mogą wszystko, rejon górnego Sanu jest przepiękny i warto go chronić, ale mądrze tak żeby ci którzy chcą zobaczyć dzikie Bieszczady mogli to zrobić. Na przejście obecnie nie jest potrzebne zezwolenie Straży Granicznej, wystarczy zezwolenie BPN a Straż Graniczną się powiadamia o przejściu, na dzień dzisiejszy nie potrzeba zezwolenia SG.
    pozdrowieniazbyszekj

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    jako, ze zapewne wiekszosc na Opolonku nie byla, zapraszam do zapoznania sie z relacja Zbyszka z wyprawy do najdalej wysunietego na poludnie skrawka Polski http://bieszczady.prv.pl
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Ja tam jestem za udostępnieniem tego odcinka. Bardzo chętnie przeszedłbym sobie tamtędy bez obawy, że mnie ktoś bedzie ścigał, legitymował itp.
    Ciekaw jestem czy się kiedyś doczekam.
    A tak na marginesie, zapytam, czy ktoś, kto tamtędy szedł spotkał na stokach zbieraczy runa ? Pod Tarnicą i na stokach Szerokiego spotkaliśmy ostatnio kilkunastu zbieraczy :/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A jednak nowy szlak... [Kińczyk Bukowski i Opołonek]
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 20:42
  2. Opołonek
    Przez 3 x w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 12:23
  3. Pozwolenie od BdPN na przejścieSianki - Opołonek P. Bukowska
    Przez Maciej Z. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 10:57
  4. Opołonek - jak otrzymać zgodę?
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-03-2005, 21:11
  5. Opołonek ???
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2001, 23:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •