Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Problem techniczny z forum.

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Usunięcie cookies pomaga tylko na jedno logowanie.
    Przed następnym znów muszę je usuwać, jeśli chcę zalogowac się za pierwszym razem.
    Ja to myślę tak:
    jeśli jest to problem tylko z tym forum (wśród innych forów, ale także innych miejsc gdzie trzeba się logować), to może jednak przyczyna leży po stronie oprogramowania tego forum?

  2. #12
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    to może jednak przyczyna leży po stronie oprogramowania tego forum?
    A jak masz skonfigurowanego kompa?
    Jaki system, przeglądarka?

    No bo idąc Twoim tropem możnaby wysunąć tezę, iż podobne problemy do Twoich powinni doświadczać inni czytacze forum.
    Generalnie dostaję takie sygnały (o problemach z logowaniem) średnio raz może dwa razy w miesiącu - więc raczej możnaby sądzić, iż jednak problem leży po stronie Twojego kompa.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam
    I doświadczają. Od pewnego czasu spotykam się z tym samym problemem co T. B., a że wchodzę ostatnio na Forum dość rzadko, więc nie zgłaszałam tego. Dokładnie dwa razy muszę się logować.
    Pozdrawiam
    Ewa
    "Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia"

  4. #14
    Yogo
    Guest

    Domyślnie

    Myślę że cały problem jest jednak po stronie oprogramowania jakiego używaja użytkownicy forum. Niestety wiekszkość używa "MSIE" czyli miska firmy mały mientki a to jest niestety badziew straszny i jeszcze każą za to płacić takie pieniądze :(. Namawiam raz jeszcze wszystkich na Mozille lub Firefox'a i nie bedzie kłopotów. Faktem jest że wymaga to troche pracy by odpowiednio skonfigurowac, poszukac w sieci plugin'ów itd itp ale potem jest naprawde spokój i wszystko pieknie chodzi. Z kłopotami zawsze można zwrócić sie na forum i tam pomoga na bank.

    Pozdrawiam i życze wszystkim by sie jednak przekonali do oprogramowania na licencji GNU PL. Pozdrawiam
    yogo

  5. #15
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yogo
    Myślę że cały problem jest jednak po stronie oprogramowania jakiego używaja użytkownicy forum.
    Jeśli powiem że zgadzam się z Yogo to wielu z Was może powiedzieć że jestem ignorantem i nie chce mi się rozwiązywać Waszego problemu.

    Żaden z userów zgłaszających problem nie używa browsera innego niz IE! - czyżby to o czymś świadczyło?
    Wiem że 98% przeglądarek w sieci to IE ale na Boga - skoro ta posiada błędy (a posiada - www.hacking.pl) to należy pisać oprogramowanie akceptujące te błędy? Coś mi tu nie gra!

    System logowania w forum opiera się na cookies www.pl.wikipedia.org/wiki/Cookie

    Po podaniu hasła i loginu forum zapisuje na kompie logującego się internauty (pod warunkiem że podał poprawne dane) informację - zalogowany = 1 (czyli przypisuje wartość dodatnią do zmiennej która zostanie sprawdzona na następnych podstropnach)

    Internauta po przejściu na kolejną podstronę - np. do czytania jakiegoś postu - jest odpytywany czy jest on zalogowany. Jak to się odbywa? Otóż po wejściu na podstronę
    skrypt forum sprawdza czy:
    zalogowany = 1 (czyli zalogowany) czy też zalogowany = (brak jakiejkolwiek informacji)

    Jeśli po porównaniu danych przechowywanych na kompie okaże się że user jest zalogowany to wtedy forum wyświetla podstronę do której chce przejść internauta w innym przypadku przenoszony jest do strony z logowaniem aby ponownie się zalogował.

    Tak więc - jeśli na Waszym komputerze - jest cookie poprawnie zapisane to NIE MA MOŻLIWOŚCI, iż system logowania nie dopuszcza do kolejnych podstron - jeśli natomiast
    wystąpiły problemy z zapisem cookie to wtedy nie ma możliwości sprawdzenia czy internauta został zalogowany i jak pisałem wyżej jest on kierowany do logowania.

    Taka jest moja hipoteza genezy problemów o których tu dyskutujemy.

    1) www.mozillapl.org - zassać i problemy znikną (jestem pewny że tak będzie)
    2) http://www.forum.bieszczady.info.pl/...pic.php?t=1288
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yogo
    Niestety wiekszkość używa "MSIE" czyli miska firmy
    Nie zgadzam się z tym. Nie w przeglądarce tkwi przyczyna i jeśli nikt z tych którzy korzystają z innych przeglądarek nie zgłaszał do tej pory błędu, to tylko dlatego, że mu sie nie chciało lub jest tych uzytkowników bardzo mało. W takim razie mogę być pierwszy: pod Mozillą zarówno 1.5 jak i 1.6 wystepują okresowo te same błędy. Wniosek z tego jest prosty: przyczyna tkwi w systemie, a nie w samej przeglądarce. Niestety apelowanie do ludzi aby przesiedli sie na pingwina jest całkowicie pozbawione sensu, bo linux nie jest "oesem" dla każdego.
    Pytanie dodatkowe: dlaczego pod win + ie problemy zdarzają się w konkretnym czasie na jednym konkretnym forum opartym na phpbb - a nie wystepują (w tym samym momencie) na 5-ciu innych takich samych (dokładnie takich samych, wykorzystujących te same mechanizmy) forach?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #17
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    pod Mozillą zarówno 1.5 jak i 1.6 wystepują okresowo te same błędy.
    Na 3 kompach z których normalnie używam sieci - mam mozillę 1.7.2 i na żadnym z nich nie doświadczyłem problemów z logowaniem / wylogowywaniem.

    Na dwóch z nich które dziś sprawdziłem na IE wystąpił problem z wylogowaniem!!!!
    Trzeba ręcznie usunąć cookies z kompa i zrestartować przeglądarkę aby skutecznie się wylogować.

    Na 2 z nich także zainstalowana jest Opera w wersji 7.50 (3733) - również problemów nie doświadczyłem.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Pytanie dodatkowe: dlaczego pod win + ie problemy zdarzają się w konkretnym czasie na jednym konkretnym forum opartym na phpbb - a nie wystepują (w tym samym momencie) na 5-ciu innych takich samych (dokładnie takich samych, wykorzystujących te same mechanizmy) forach?
    I to jest dobre pytanie!
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #18
    Yogo
    Guest

    Domyślnie

    Owszem Piotr ja nie używam tego badziewia pt. "Wingroza" i nie mam z Waszym forum kłopotów. Musze powiedziec ze wszystko chodzi bardzo ładnie i nie ma problemów z logowaniem, RSS tez sprawuje sie niezgorzej. Ale co do przeglądarki to bym się nie zgodził , i dobrze by było aby użytkownicy alternatywnych przeglądarek dali jakieś sygnały. Co do Mozillki to jest raczej już chyba 1.7.3 więc pewnie lepsza. A co do pingwina, no coż jak tak będziesz pisał to bedzie dalej monopol tego badziewia. Czy Ci płaci facet z Redmont za to? Napisz by zobaczyli Auroxa, Mandrake czy Fedore w akcji, nie zaraz Slack czy Debian. Bo Mandrake to system z którym dziecko sobie poradzi i wszytsko za darmo i działa :D. I dotego ludzie sie uczą a to ważne.
    Pozdrawiam liczac że użytkownicy innych przegladarek na Wingrozie dadzą jakies sygnały jak to u nich jest.

    yogo

  9. #19
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Jeszcze jedno!

    Mam prośbę o wklejenie do posta w obecnym wątku urla przeglądarki w którym się logujecie gdy występuje problem!

    Forum dostępne jest pod dwoma lokalizacjami:

    http://forum.bieszczady.info.pl - wpisane w konfiguracji forum (i tak normalnie dostępne)
    http://www.bieszczady.info.pl/forum - link ten występuje w 1 miejscu w moim serwisie!!

    Jeśli problemy występują przy drugim adresie to już chyba wiem w czym może być problem :D
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yogo
    Czy Ci płaci facet z Redmont za to?
    Sądzę, że dobrze wiesz, że całokształt (kompatybilność z najczęściej uzywanymi aplikacjami i grami - tak, tak - grami, wiesz jaki procent osób kupuje komputer który służy głównie do zabawy? i po co oni mają męczyś sie z linuxem pod którym nie bedzie to działało - marketing, sprzedaż systemów wraz z komputerami) jest to tak skonstruowane, że nie możliwości aby udział procentowy zmienił sie dość istotnie w najbliższych latach. Windows jest wygodniejszy, przystepniejszy i łatwiejszy w obłudze dla przeciętnego uzytkownika - dopóki tak będzie, będzie królował, mimo tych wszystkich błędów które zawiera, a które jednocześnie dla przeciętnego usera są mało istotne.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 10:13
  2. Problem z dwiema szynami
    Przez Lithandra w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 14:36
  3. Problem z noclegiem!
    Przez wrocek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 17:55
  4. Problem z wyslaniem załącznika
    Przez bertrand236 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2004, 10:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •