Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: RSS

  1. #11
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie rss jeszcze

    W kwestii RSS dodałem jeszcze taki ficzer :)

    www.forum.bieszczady.info.pl/topics_anywhere.php

    gdzie w zasadzie można sobie wybrać wersję kanału a dodatkowo definiować co ma się w nim pojawiać.

    Druga możliwość tego skryptu to że za pomocą javascriptu można na dowolny serwis wkleić ostatnie temety w dyskusjach - zaleta tego to ZERO skomplikowania.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  2. #12
    Yogo
    Guest

    Domyślnie

    W kwesti "ficzera" - fakt że działa ale nie o to do końca mi chodziło :(. Myslałem jednak o czymś takim jak ma "BBC News - http://news.bbc.co.uk/2/hi/default.stm" na swojej stronie. No ale nie można mieć wszystkiego ale za to coś sie dzieje :)
    Pozdrawiam - yogo

  3. #13
    Yogo
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze w temacie RSS i przegladarki w związku z kłopotami kolegi Boba z "miskiem" czyli produktem firmy "mały mietki".

    Polecam Firefox'a jako przeglądarke internetową w wersji 1.0 RC1 do pobrania ze strony www.firefox.pl i skończa sie problemy. Poza tym to jest tylko przegladarka wiec klienta poczty trzeba też chyba pobrac, czyli Thunderbird'a ze stronki www.thunderbird.pl. Wszelkie "themy" i inne bajery znajdziecie na www.mozdev.org lub innych. Za dużo pisac.
    Do RSS' jest oczywiscie sage o którym juz wspominałem i jest do zainstalowania jako rozszerzenie, automatycznie. Problemy moga być na poczatku z czatem i czytaniem flash'a bo trzeba zainstalowac je wcześniej pobierając ze stron. Ale najlepiej zacząć od www.mozillapl.org i tam jest "jre5.0" (to aby czatować) czyli najnowszy i pewnie opis jak go zainstalować też jest.

    Więc na poczatku jest trochę kłopotu ale zapewniam że warto !!! Sami zobaczycie jego szybość, wygode i bezpieczeństwo oraz stabilność.

    Yogo

    PS
    Stachu, Stachu zamontuj tyż sobie !!!

  4. #14
    Kaleń
    Guest

    Domyślnie

    Cześć!
    Nigdy nie korzystałem z "wynalazku" o nazwie RSS. Poczytałem sobie już co nieco z wstępnych wiadomości. Ogólnie wiem o co chodzi i ponieważ dużo buszuję po internecie w poszukiwaniu przenajróżniejszych informacji, bardzo mi się to techniczne rozwiązanie podoba. Zainstalowałem sobie FeedDemon ale nie umiem wprowadzić wybranego serwisu (a konkretnie naszego forum) do tego programu. Automat mówi mi, że "wątku RSS w tym serwisie nie ma albo jest zablokowany". Proszę, co bardziej doświadczonych w tym względzie Kolegów o podpowiedź, jak to można "na piechotę" zrobić.
    Pozdrawiam.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleń
    Zainstalowałem sobie FeedDemon ale nie umiem wprowadzić wybranego serwisu
    Od ręki możesz to zrobic tak: na górze, pod zakładką "narzędzia" masz taki "dinks" co sie nazywa dodaj nowy serwis - uruchom,wpisz adres forum i wszystko. Można tez w pasku adresu wspisac adres forum, wtedy w prawym dolnym rogu pojaiw Ci sie inny "dinks" i jak go klikniesz to bedziesz mógł dodać ten serwis do "kategorii". No to wytłumaczyłem, hehe :) Ale myusle ze sobie poradzisz.
    Zajrzyj też: http://www.idg.pl/rss
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #16
    Kaleń
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Piotrek, udało się :D - zaczynam się wgryzać powoli w to urządzenie.
    Pozdrawiam!

  7. #17
    Kaleń
    Guest

    Domyślnie

    Chyba jednak nie do końc udało mi się :(
    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    ...w prawym dolnym rogu pojawi Ci sie inny "dinks" i jak go klikniesz to bedziesz mógł dodać ten serwis do "kategorii"...
    ...to wszystko jasne, serwis został dodany do kategorii ale kiedy klikam na niego nie wyświetlają mi się żadne wiadomości, podczas gdy "na piechtę" przeglądam forum nowe posty są. Gdzie jest błąd? Czy jako adres serwisu mam podać adres całego forum czy może tylko link do wybranego wątku?
    Piotrze proszę o dalsze nauki.
    A czy "Echo Bieszczadów" ma kanal RSS?
    Pozdrawiam.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleń
    Czy jako adres serwisu mam podać adres całego forum czy może tylko link do wybranego wątku?.
    Adres forum, czyli http://www.bieszczady.info.pl
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #19
    Kaleń
    Guest

    Domyślnie

    ... hmm ... tak zrobiłem ale niestety w dalszym ciągu nie działa. Inny interesujący mnie serwis, owszem tak, a nasze forum nie. Może ma to jakiś związek z faktem, że póki co FeedDemon mam w wersji demo?

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia że masz demo. Ale niestety nie umiem pomóc - u mnie dziala bez zarzutu po wpisaniu j/w.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •