Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jesienny wypad

  1. #1
    parzunho
    Guest

    Domyślnie Jesienny wypad

    Witam,
    nie jestem bieszczadzkim wyjadaczem ale główne szlaki już przeszedłem ( fakt że zimą, jesień to zupełnie inna bajka)i poszukuję nowych wrażeń.Co byście poradzili przejśc?Biorę kumpla i namiot.Mamy 3,4 dni.Był już tu wątek dotyczący Opołonka, chodzi mi o takie pomysły i podobne.Poradzcie coś, może zahaczyc o Ukrainę(ten Pikuj to daleko od granicy?).Są jakieś przejścia graniczne w górach czy walić przez zieloną jak to sie robi w tatrach na słowację?Pewnie trochę przegiołem ale po prostu nie mam pojęcia jak to jest w Bieszczadach. Dzieki

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie jesienny wypad

    No cóż do Pikuja nie jest tak daleko tylko bez szlaków musisz mieć dobre mapy, najbliższy przejście to Krościenko przez zieloną nie radzę Ukraińcy biją pieczątki w paszport jak jesteś bez to jestes zatrzymany do wyjasnienia, najlepiej w polskie bieszczady, polecam pasmo Otrytu okolo 19 kilometrów , masyw Chryszczatej jest ciekawy, można poszukać pozostałosci po banderowskich bunkrach, no i oczywiście dolina Górnego Sanu. Możesz także zawadzić o masyw Łopienika i Durnej. trasy do wyboru zależy w ktory koniec Bieszczadów zlądujesz. Jak bedziesz w rejonie Otrytu to odwiedz malutką miejscowość Serednie Małe, stadnina koni huculskich mili ludzie, pogadasz z nimi o wszystkim.
    pozdrawiam
    pozdrowieniazbyszekj

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    62

    Domyślnie

    O tej porze pod namiot
    Ja rozumiem że jest akurat teraz prawie lato, sam byłe, w ostatni weekend w Gorcach i w schronisku całą noc były okna zamknięte ale to się raczej szybko skończy i będzie dosyć zimno więc raczej proponuje schroniska

    a trasa hmm, zależy kto co lubi

    widoki: Połoniny, Rawki, Tarnica
    ciekawe krajoznawczo i historycznie: masyw Chryszczatej, Łopiennik, Dolina Sanu

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Może tak?
    Zacznij od Baligrodu - dalej Łopieninka, Łopiennik - baza w Łopience, Jamy - Jaworzec - Sine Wiry, Szczycisko, Studenne, Tworylne, Tworylczyk, uwaga na bobry, - Krywe, Stoły, granicą Parku, Suche Rzeki,- Schronisko Harcerskie, Dwernik Kamień i dalej do Caryńskiego, koniec w Stuposianach, jeżeli dacie radę w 4 dni, w co wątpię, bo poco tak się spieszyć. Możliwe modyfikacje - przejść San w Krywem i do Serednego, do Witka i tam zakończyć. Widoki jesienne gwarantowane, choć nie tak rozległe jak z połonin. O tej porze roku będzie już dobrze chłodno, ale nie tragicznie, a namiot daje większą swobodę. Tylko po drodze mało sklepów. Lub po prostu osiąść w Krywem lub Serednem i robić wycieczki po okolicy. Dolina Sanu i Otryt na pewno dostarczą moc wrażeń. Te zdjęcia żubrów przeprawiających się przez San ( reportaż na www.bieszczady.pl ) to właśnie rejon Krywego.
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Teatr jesienny.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 09:36
  2. Letnio-jesienny wyjazd w Bieszczady
    Przez chwastek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 15:50
  3. Jesienny wypad na Ukrainę
    Przez krawc w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 22:49
  4. Wypad w Bieszczady :)
    Przez wujek_mp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 18:10
  5. Jesienny dłuuugi week-end ... w praktyce
    Przez Alex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2005, 16:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •