Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Aktualności budowlane

  1. #31

    Domyślnie

    Krowiaki - to slyszałam cały czas na budowie - a tu proszę takie odkrycie....

  2. #32
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    70

    Domyślnie Re: Krowiaki

    Cytat Zamieszczone przez Julo
    Krokwiaki andrzejku, nie "krowiaki", ale niech Ci będzie. Widzę, Żeś się do nich przywiązał. No, bardzo Cię przepraszam, że zapomniałem o Twoim. On przecież spina wszystko, jak oś kosmiczna. Jest, że tak powiem, "jądrem". Inne gwoździe są jak...,zapomniałem jak się nazywają - takie małe, ruchliwe i latają dookoła.
    No nie mam juz dosyc. Okazuje sie, ze gwozdz przybity przez Andrzeja (czy to moze ten gwozdz ktory Andrzejek przybyl juz w Chacie w Kominkowej??) jest najawazniejszy. To jak sie tak nie bawie, takesmy sie namachali wbijajac te gwozdzie i teraz takie rzeczy nam mowicie. Bleee nie bawie sie z Wami i juz

  3. #33
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Wy tu panie dziejku gwoździe sobie wypominacie, a ja nie mogę sie dopytać, czy potrzebna wam porządna wycieraczka. Próbowałem e-mailem, bez odpowiedzi. Więc jak: macie w co wycierać buciory, czy nie?
    Długi

  4. #34

    Domyślnie Wycieraczka

    Porządna wycieraczka przyda się BARDZO! Dzieki wielkie. :D Daj znać jak możemy wejść w jej posiadanie.
    Pozdrawiam
    Beata

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Wy tu panie dziejku gwoździe sobie wypominacie, a ja nie mogę sie dopytać, czy potrzebna wam porządna wycieraczka. Próbowałem e-mailem, bez odpowiedzi. Więc jak: macie w co wycierać buciory, czy nie?
    Długi
    Długi, przecież Ci odpowiedziałem i to dawno temu. Że metalowe, że dwie, że jakie są te Twoje? Albo już mi się wszystko p...
    Klub Otrycki

  6. #36
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    guma typu plaster miodu, www.wycieraczki.com.pl - można oglądać.
    mam kawałki o różnych wymiarach, coś mogę dobrać pod wymiar lub skleić.
    W styczniu będę w Biesach to mogę przywieźć.
    Metalowe typu krata mostostal - w tej chwili nie mam, chyba że chcecie kupić.
    Na wrazie czego podajcie wymiar kraty, może coś skołuję. Guma jest od ręki do zabrania z Sopotu, chyba że poczekacie do połowy stycznia lub będzie inna okazja.
    Długi
    PS
    Jak bym miał jakiś odzew na pierwsze zapytanie to guma byłaby na górze w chacie 11 listopada ( byłem w Krywem)
    D.

  7. #37

    Domyślnie wycieraczka

    Długi, odezwij się do mnie w sprawie wycieraczki (-ek). Julo: jglowacki@strongtie.com
    lub: (602) 346 780. Albo daj namiar na siebie. Pzdr

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie Stan na początek maja 2005

    W długi weekend majowy zrobiliśmy:
    1. barierkę na balkonie kominkowej.
    2. przełożyliśmy schody-drabinę na jaskóółkę z gościówki do korytarza. Teraz gościówkę można zamknąć (ścianki) i można w niej spać w miejscu wcześniej zajętym przez komunikacją na górę.
    3. pomalowaliśmy ropą okrąglaki "Biskupina" dla konserwacji.
    Po weekendzie ci, którzy mogli zostać na cały tydzień zrobili:
    1. barierki na piętrze i jaskółce. To ważne, bo strach pomyślec gdyby ktoś spadł z wysokości kilkunastu metrów.
    Dziś (sobota) wjeżdżają na Górę gonty. Igor przekazuje Malutkiemu i jego majstrowi nasze ustalenia i uzgadnia szczegóły techniczne zw. z kładzeniem gontów.

    STAN OBECNY:
    Chata funcjonuje i ogrzewa w zimie (był Sylwester 2004/2005 na ponad 50 osób).
    Warunki są prowizoryczne, bo:
    1. są łazienki, ale nie urządzone. Umyć można się w balii i misce, zamiast drzwi wisi koc.
    2. kuchnia działa - można gotować, nie ma blatów, szafek i lady bufetu.
    3. spanie na podłodze na karimatach. Moglibyśmy zacząć budować prycze, ale:
    primo: nie mamy materaców (sponsorzy poszukiwani), czyli nie znamy wymiarów,
    secundo: lepiej byłoby najpierw zrobić docelową podłogę (dechy), a potem prycze, żeby później nie rozbierać tych pryczy apiat'. Ale nie mamy na nie kasy (sponsorów zapraszamy).

    PLANY BLISKIE:
    POZA NAJPILNIEJSZĄ POTRZEBĄ - ODDANIA DŁUGU OTRYTCZYKOM, KTÓRZY DALI DUŻĄ KASĘ NA ODBUDOWĘ (MATERIAŁY).
    1. GONTY - koniec maja. Sponsorują i położą "starzy Otrytczycy".
    2. FAKRO - okna dachowe są obiecane. Mają być niedługo, wstawimy je po gontach.
    3. PIORUNOCHRON - są materiały (od Baltazara). Musimy zamontować po gontach.
    4. DREWNO - trzeba pomalować (zaimpregnować, zabezpieczyć) drewnianą elewację chaty i drewniane okna. Najtaniej ropą, ale od razu chata będzie ciemno-brązowa. Lub np. Altaxinem (bezbarwny), ale 120 zeta/12 litrów. Myślę, że potrzeba 5 takich baniek (sponsorzy poszukiwani). Do okien potrzebny jest dobry impregnat z filtrem UV, np. Wiliamsa. Wychodzi mało, ale jest drogi (sponsorzy).
    5. PRYCZE/MATERACE (patrz wyżej).
    6. PÓŁKI, BLATY, SZAFKI, WIESZAKI etc - zrobimy.
    7. ŚCIANY WEWN. - dokończymy w 2005. Chyba trzeba będzie dokupić desek (sponsorzy).
    8. BALUSTRADA SCHODÓW - zrobimy (z okrąglaków).
    9. SCHOWKI W WYKUSZACH - zrobimy.
    10. PÓLKI NA BUTY W WIATROŁAPIE - zaczęte, dokończymy.
    11. ZAMEK DO DRZWI WEJŚC. - kupiony na Kole (stary, piękny, działa). Wstawimy.
    12. ŁAWKI NA BALKONACH - zrobimy z "ósemek" (mamy).
    13. "ŁAWECZKI" - trzeba rozebrać, zepchnąć ziemię z góry pod chatę i postawić nowe ławeczki (z wbudowanymi elementami starych - pamiątka - ślady spalenizny).

    PLANY DALEKIE:
    1. WODA - chcemy wywiercić blisko chaty, obudować pompę ręczną mini chatką. Można zmieścić w niej schowek na "szpadle" i saunę (banię).
    2. SZAMBO - chcielibyśmy zamontować tzw. ekologiczne szambo (przydomowa oczyszczalnia ścieków).
    3. BATERIE SŁONECZNE - można je zamontować poza chatą (w krzakch). Ogrzewałyby wodę do mycia i dawałyby prąd gospodarzowi.
    4. INTERNET - technologie rozwijają się. Wyobrażam sobie dobre łącze. Możnaby (twórczo) popracować i być w chacie (naukowcy, studenci, biznesmeni, itd).
    5. DREWUTNIA - niedługo się zawali. Trzeba rozebrać i postawić nową. Może być miejscem dodatkowych (I CICHYCH) miejsc do spania, bo drewno można przechowywać pod chata, tam jest dość miejsca.
    6. OTOCZENIE - trawka, kwiatki (np. skalniaki), więcej miejsc typu "ławeczki". Wszystko w naszych rękach.

    c.d.n.
    Klub Otrycki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka - aktualności
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:47
  2. dojazdy: Rzeszów - Sanok i Sanok - Cisna (kwestia aktualności)
    Przez Krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 18:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •