Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Aktualności budowlane

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie Aktualności budowlane

    Proponuję za pomysłem Jula wpisywać tutaj wszelkie informacje o tym co się dzieje w kwestiach związanych z odbudową. Pozwoli to na ograniczenie szumu informacyjnego i uporządkuje może przepływ informacji. Ostrzegam, że wszelkie posty nie związane z tematem będę przesuwał na inne fora.
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Misiek
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Potrzebuję prosty opis lakieru do okien, który potrzebujemy. Z tego, co się orientowałem, to jest tego mnóstwo. Chodzi mi oczywiście o jego cechym, a nie o markę

    pozdr,
    exr

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie LAKIER

    Znam firmę Altax. Robi dość dobry impregnat do drewna - Altaxin. Ze średniej półki, więc nie tak drogi jak różne niemieckie, ale o niebo lepszy od Drewnochronu. Bardzo przydałby sie nanm Altaxin w dużych ilościach, rzędu 10 kubełków po 12 litrów (ok. 120 zł/za kubełek) do napuszczenia powierzchni drewnianych na zewnątrz (wtedy nie musimy przyciemniać elewacji ropą) i do wewnątrz (żeby zatkać pory - kurz i żeby dać warstwę ochronną - brudne paluchy). Ja zastosowałem Altaxin właśnie do swojego domu i od kilku lat jestem zadowolony. Drewno pomalowane Altaxinem zachowuje jasny, naturalny kolor, a wydobywa rysunek słojów.
    Natomiast swoje okna (kupiłem surowe) pomalowałem drogim, angielskim Williamsem bezbarwnym, bo on jest impregnatem, jak Altaxin, ale bardziej "lakierowatym" i, co najważniejsze, ma filtr UV. Mogłem sobie na Williamsa pozwolić, bo do okien potrzeba małą ilość, rzędu 2 litry.
    Radzę tak samo zrobić w chacie.
    Klub Otrycki

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie Akcje w toku 29X04

    Miałem problemy z kompem, więc dopiero teraz lista bieżących spraw:

    1.AKCJA ANDIEGO: nie udało się zawieźć okien w weekend świąteczny, bo okna będą po świętach. Ale gdyby każdy klubowicz wykazał tyle inicjatywy od czasu do czasu, toby było pięknie.

    2.OKNA: Tomek mówi, że będą zaraz po świętach. Może je przywieźć do W-wy.

    3.TRANSPORT OKIEN: Krzych Guzek może pojechać z oknami pożyczonym Transitem (na gaz - tanio) we środę do Łodzi i stamtąd w piątek wieczorem być na Polance. Wtedy dogadamy Tomka tak, żeby przeładować okna z jego auta na Transita. Na górę w sobotę rano.
    Lub druga opcja: byc może będę miał Ducato (za darmo) i wtedy we wtorek włożymy okna do magazynu na Bielanach (dogadane) i ja zawiózłbym je w sobotę rano. Jacek wciągnąłby je na górę w sobotę.

    4.WSTAWIANIE OKIEN: Muszę być w W-wie w sob. 13-tego po południu. Dlatego planuję pojechać w sobotę (6-tego) o świcie i zostać do 13-tego rano. 3 dni urlopu. Kto kiedy może być - wpisujcie się. Wstawimy wszystkie okna.

    5.PIANKA: Robert Karwowski już nie pracuje w Przewodniku budowlanym. Mam namiar do człowieka, który pilotuje piankę montażową od Henkla dla nas. Ścigam go.

    6.BLASZKI: do montowania okien/drzwi. Kupię, bo wiem jakie. Wkręty też.

    7.INNE ZAKUPY: Jestem umówiony z Igorem. Da mi forsę na blaszki, piłę łańcuchową, 2 tuby uszczelniacza dekarskiego, wycieraczkę.

    8.USZCZELNIENIE DACH/KOMINY: Mateusz częściowo to zrobił. Zużył jedną tubę kitu dekarskiego. Obiecał dokończyć. Macio: kiedy?

    9.WYCIERACZKA: Chcę wstawić w podet wiatrołapu przed wejściem stalową, ażurową wycieraczkę.

    10.KUCHNIA: Brakuje blachy i rusztu. Kto się tym zajmie?

    11.CIEPŁA WODA: Kuba obiecał zasponsorować zbiornik do grzania wody. Jest przygotowane miejsce w kuchni pod płytami.

    12.WIADRA: Może ktoś zasponsorowałby ze dwa świeże wiadra na wodę?

    13.BLATY: Proponuję, żeby nasze Panie wypowiedziały się: jakie blaty mają być w kuchni i w łazienkach - decha, blat laminowany, czy coś innego?

    14.UMYWALKI: Proponuję 4 okrągłe, nierdzewne zlewozmywaki (nie musi być Franke). Będą miały odpływ (do rury pod chatą) i będą wpuszczone w blat.

    15.DESKI: Igor zamówił 3 kubiki desek do obijania ścian.

    16.KLAMKI i ZAMEK: są potrzebne 3 kpl klamek do drzwi i zamek do drzwi wejściowych. Mam klamki plastikowe, mogę dać. Badziewie, ale służą mi na razie w moim domu (brak kasy). Może ktoś ma lepsze? Zamek?

    17.KOWAL: Czy ktoś ma kowala? Potrzeba parę drobiazgów.

    18.STOŁY i ŁAWKI: Kazimiera załatwił za darmo. Oglądałem - są OK. Zabierzemy w listopadzie. Mam załatwiony magazyn, żeby przechować. Potrzebni będą panowie do pomocy: trzeba je rozebrać + załadunek/rozładunek. Proszę zgłaszać chęć pomocy.

    c.d.n.
    Klub Otrycki

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie c.d.

    19.SZKŁO: Również Kazimiera załatwił. 500 sztuk talerzy, szklanek itd. Kto to bierze na siebie? Trzeba odebrać, zapakować i zawieźć na górę.

    20.KASA: Kazimiera walczy w ...Rozwoju Regionalnego (Rzeszów). Mam namiar na faceta z BGK (Bank Gospod. Krajowego). Chwalił się, że mają dotacje dla gmin i instytucji regionalnych. Przekażę Kazimierze, może coś się uda. Paru Otrytczyków wpłaciło. Różne sumy. Pytajcie Andrzeja i Kazimierę. Trzeba cisnąć innych. Zwłaszcza tych, którzy deklarowali (np. Grzesiek Kostrzewski). Mam nadzieję, że nie robili z gęby cholewy. Zgłaszajcie pomysły na kasę.

    21.NIESPODZIANKA: dogadana jest rzecz kosztowna, a bardzo potrzebna chacie. Na razie tajemnica, ale będzie!

    22.ALTAXIN: Radny próbuje wydobyć z firmy Altax bezbarwny impregnat do drewna. Byłoby świetnie, bo ropa bardzo przyciemnia drewno. Altaxin nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. Do okien proponuję Williamssa (UK). Drogi, ale ma filtr UV, a potrzeba tylko ok. 2 litrów. Mam dużo wosku pszczego. Możnaby go rozrobić z terpentyną i "zapastować" ściany wewnątrz. Kto by się podjął załatwić/zrobić?

    Tyle pamiętam bieżących spraw. Dopisujcie inne do listy, żebyśmy wszyscy wiedzieli co, kto i kiedy.
    Klub Otrycki

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    23. Od schroniska pod Wierchomlą dostaniemy materace. Może sie da wykorzystać samochód po rozładowaniu okien by podjechać i przywieżć te materace. Jestem z Arturem w kontakcie i trzymam rękę na pulsie.

    ad.12 Jedno wiadro jest, wartoby dokupić od razu 3 by był komplet.

    ad.16 Powinienem mieć w domu kilka (też plastikowych, paskudnych ale zawsze) klamek. Poszukam.
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Misiek
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    W przyszłą sobotę wybieram się na Koło. Jeżeli znajdę fajne "klimatyczne" stare klamki - kupię. Na razie można wstawić tymczasowe, o których pisał Julo. W najbliższą środę mam spotkanie z Jackiem Raciborskim w sprawie pomocy i... mojej pracy magisterskiej;-)
    Kasia i ja podarujemy duży żeliwny świecznik, który nie jedną imprezę przeżył. Myślę, że przyda się w nowej Chacie. Ma jedną wadę - wymaga grubszych świeczek, ale to chyba nie jest wielki problem...
    Na Allegro są materace wojskowe po 45 zł/sztuka. Tak, gwoli informacji.

    pzdr,
    exradny

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie KLamki

    Szukaj MIsiu. Ja mam mały zbiór klamek nie tylko plastikowych, jak się okazało. Jutro przejrzę zbiory. Jak coś sensownego znajdę, dam Ci znać. Kurcze, do czego mi potrzebne kołki rozporowe?
    Klub Otrycki

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Misiek
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wiyzta u teściów wydaje się owocna. Wszystko na to wskazuje, że będziemy mieli płyty z fajerkami do kuchni. Jeszcze nie na 100%, bo trzeba w kilku miejscach posprawdzać, ale nie powinno być problemów. Będzie po nie trzeba przyjechać do Bielska, czyli w Wawie mogą być na początku grudnia (wtedy się pojawimy tam), chyba, że ktoś chciałby przejechać się wcześniej

    pozdr,
    exr

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    70

    Domyślnie

    Okej moze to malo ale 3 wiadra (byle nie plastikowe) moge "przysponsorowac".

    Bede sie staral byc na Otrycie w likend 5-7 listopada. Musze jeno wrocic 7 do Wawy.

    Na Gorze bede 11 listopada jakos kolo 12 (mozliwe, ze bede jechal ciapongiem z Katowic bezposrednio na Gore).

    Pozdro
    Jasiek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka - aktualności
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:47
  2. dojazdy: Rzeszów - Sanok i Sanok - Cisna (kwestia aktualności)
    Przez Krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 18:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •